Nepilnametis, svajojęs dirbti „Apple“, įsilaužė į technologijų milžinės sistemas | KaunoDiena.lt

NEPILNAMETIS, SVAJOJĘS DIRBTI „APPLE“, ĮSILAUŽĖ Į TECHNOLOGIJŲ MILŽINĖS SISTEMAS

  • 1

Vienas australų moksleivis, esą svajojęs dirbti JAV technologijų milžinėje „Apple“, įsilaužė į šios kompanijos kompiuterines sistemas, pranešė Australijos žiniasklaida, tačiau pati įmonė penktadienį patikino, kad dėl šio incidento jokiems klientų duomenims pavojus iškilęs nebuvo.

Viktorijos nepilnamečių teismui buvo pranešta, kad paauglys įsilaužė į „Apple“ didįjį kompiuterį – didelę, galingą duomenų apdorojimo sistemą – iš savo namų Melburno priemiestyje ir atsisiuntė iš jos 90 gigabaitų failų, vėlyvą ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Age“.

Tas paauglys, dar būdamas 16-metis, keletą kartų per metus buvo prisijungęs prie tos sistemos. Jis tvirtino esąs „Apple“ gerbėjas ir „svajojo“ dirbti šioje JAV kompanijoje, nurodė laikraštis, cituodamas vaikino advokatą.

Tuo tarpu „Apple“ savo pranešime penktadienį pareiškė, kad jos darbuotojai „aptiko neautorizuotą prisijungimą, jį sustabdė ir pranešė apie incidentą teisėsaugai“.

„Apple“, anksčiau šį mėnesį tapusi pirmąja JAV akcine bendrove, kuriai pavyko viršyti 1 trln. JAV dolerių kapitalizacijos ribą, teigė norinti „patikinti savo klientus, kad nė vienu metu, vykstant šiam incidentui, jų duomenims pavojus iškilęs nebuvo“.

Po šio incidento buvo pradėtas tarptautinis tyrimas, kuriame dalyvauja JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) bei Australijos federalinė policija, pranešė „The Age“.

Federalinė policija nurodė kol kas negalinti komentuoti šios bylos.

„The Age“ teigimu, policija pernai atliko kratą to vaikino namuose ir rado jo kompiuteriuose kibernetinėms atakoms atlikti naudingų dokumentų ir instrukcijų.

„Buvo konfiskuoti du nešiojamieji kompiuteriai „Apple“, kurių serijiniai numeriai sutapo su įrenginių, iš kurių buvo prisijungta prie vidinių sistemų, serijiniais numeriais“, – sakė prokurorai.

Be to, pareigūnai konfiskavo įtariamojo mobilųjį telefoną ir kietąjį diską.

Nepilnametis pripažino savo kaltę. Jo byla teisme bus nagrinėjama kitą mėnesį.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Zita

VAIKIS PASIRODO TURI IGIMTA NEEILINI TALENTA IR GERA ATMINTI.TOKIE VAIKAI ATEITIES KUREJAI.JIE NIEKUO DETI IR UZ KA JI KALTINTI TIKRAI NEMANAU KAD PATYS VALDZIOS YSTATIMAI SUKURE TAISYKLES IR ZAIDIMUS MOKYKLINIO AMZIAUS VAIKAMS .KA HARIS POTERIS TIK NEZINIA KUO BAIGSIS SI NELEMTA BYLA .GREICIAUSIAI KALTINS TEVUS .NES VAIKAI IR TERA VAIKAI JU PASAULEJAUTA KAS DIENA IGAUNA INDIVIDUALIU PATYRCIU JIE BANDO IR NEMASTO APIE PASEKMES .AS NEMANAU KAD TAI NUSIKALTIMAS

SUSIJUSIOS NAUJIENOS