Dainavos parke – sijonuotų dviračių festivalis | KaunoDiena.lt

DAINAVOS PARKE – SIJONUOTŲ DVIRAČIŲ FESTIVALIS

  • 5

Įsibėgėjus dviračių revoliucijai Kaune "LikeBike", netikėtą, bet labai spalvingą ir draugišką jos atšaką pradeda Dainavos mikrorajono gyventojai. Tiksliau, gyventojos – liepos 21-ąją Dainavos parke rengiamas pirmasis Kaune ir Lietuvoje festivalis "SkirtBike Kaunas".

Jo tikslas – įrodyti, kad dviračiu važinėti galima ir savo malonumui, ir į darbą – ir tai visai netrukdo pasipuošti ar tiesiog rengtis taip, kaip tau smagiausia.

Vienos dienos festivalis "SkirtBike Kaunas" įkvėptas tarptautinės patirties – taip pavadintą paradą 2010 m. pradėjo organizuoti keturių merginų komanda Bukarešte, Rumunijoje. Tuo metu visa žiniasklaida kalbėjo apie dviračius kaip priemonę sportuoti, o minti pedalus į darbą buvo vertinama kaip didvyriškas žygdarbis. Ypač – elegantiškai apsirengusioms moterims.

"Nėra laiko atidėlioti, reikia važiuoti – juk judėjimas yra laisvė, tad norime didžiuotis moterų pasiekimais ir priminti, kad stiprybė yra bendrume", – renginį pristato "Kaunas 2022" bendruomenių platformos "Fluxus Labas!" narė ir "SkirtBike Kaunas" idėjos autorė Edita Noreikaitė.

Jos nuomone, suvienijusios jėgas moterys gali įgyvendinti ne vieną iniciatyvą, kuri pagerintų Dainavos bendruomenės gyvenimą. Gal tereikia susipažinti?

Festivalio metu vyks dviračių paradas 6 km naujais ir senais dviračių takais Dainavos rajone. "Nuspalvinsime Dainavos mikrorajoną nors trumpam – ir tikimės, kad tai taps kasmete tradicija, kuri tik augs", – sako Edita Noreikaitė.

Paradas liepos 21-ąją startuos 18 val., o iki tol Dainavos parke vyks salsos pamokėlės, makiažo užsiėmimai, bus daromos chna tatuiruotės ir piešiama ant veido, pasirodys šokėjai, į dangų kils muilo burbulai.

Nėra laiko atidėlioti, reikia važiuoti – juk judėjimas yra laisvė, tad norime didžiuotis moterų pasiekimais.

Socialinę "SkirtBike Kaunas" žinutę, kviečiančią švęsti laisvę ir nepriklausomybę, sustiprins Birutės Bebaimės istorija – smurto prevencijai skirto komikso pristatymas. Bus progų pasikalbėti apie tai, kaip rengiasi laimingos moterys, kaip mūsų sąmonę veikia spalvos ir kaip į kasdienybę įpūsti daugiau pozityvumo. Prieš festivalio paradą visi norintieji bus kviečiami apšilti kalanetikos treniruotėje, o "MyBike" kompanijos atstovai papasakos viską apie dviračius ir jų priežiūrą. 20 val. parke įvyks kolektyvo "The Groovy Group" koncertas.

Dainavos bendruomenės atstovės tikisi, kad "SkirtBike Kaunas" taps ir tarptautinio dviračių judėjimo dalimi. "Siekiame prisidėti prie pastangų pakeisti šiuolaikinio žmogaus gyvenimo mieste suvokimą ir siūlome dviratį kaip tvarią transporto priemonę", – į visiems, o ypač visoms atvirą festivalį kviečia renginį palaikančios "Kaunas 2022" bendruomenių platformos "Fluxus Labas!" atstovė E.Noreikaitė.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

klp

kvepia lygių galimybių pažeidimu

juokingai atrodot

Oho dviračiais moterys važiuos į darbą:) Nu nu....pažiūrėsim kai pliaupiant lietui jos visos pasieks darbovietes:) Isivaizduoju šlapią jr prakaitu pasmirusią kokią vadybininkę aptarnaujančią klientus:)

Ita

Vieni uzsienietiski pavadinimai kodel ......juk turime grazia lietuviu kalba ir dar Kaunas ......
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS