Fotografijų paroda, pasakojanti žmogaus istoriją | KaunoDiena.lt

FOTOGRAFIJŲ PARODA, PASAKOJANTI ŽMOGAUS ISTORIJĄ

  • 0

Kovo 22 d. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje atidaroma fotomenininko Roberto Misiukonio personalinė fotografijų paroda „Jai arba Gyvenimo verpetas“.

„Niekuomet negalėtume sakyti, kad gyvenimas įrėmintas laike. Viskas anaiptol nestovi vietoje. Visi pakilimai ar nuosmukiai pagyvina mūsų gyvenimą, kuris sukasi lyg verpetai. Juk žmogus niekuomet nesugrįš ir nepakartos įvykio antrą ar trečią kartą, skirsis laikas, emocijos, reakcija, veiksmai. Visas gyvenimo kelias – tarsi susivijusi spiralė, kurios, kad ir kaip norėtume, negalime ištiesti“, – sako parodos autorius.

„Jai arba Gyvenimo verpetas“ – fotografijų paroda, kurioje tapyba primenančia vaizdo plastika, subtiliomis detalėmis pasakojama žmogaus istorija. Autorius tikisi, kad žiūrovai atras fotografijas, kuriose pažins ir save, taip pat persikūnijusį autorių.

Parodos išskirtinumas – atlikimo technika, vadinama cianotipija. Tai viena iš analoginės fotografijos technikų, kurią šiandien atgaivina entuziastai, ieškantys alternatyvos skaitmeninei fotografijai. Pasak R.Misiukonio, šis fotografijos būdas reikalauja ne tik kūrybiškumo, bet ir proto galios bei didžiulio susikaupimo, nes kiekviena sekundė, kiekvienas netinkamas prisilietimas, potėpis gali darbą sugadinti arba pagerinti.

R. Misiukonis (g. 1958 m.) pradėjo fotografuoti dar mokydamasis mokykloje. 1976 m. Kauno politechnikos institute (dabartinis Kauno technologijos universitetas) įkūrė fotografijos klubą ir apie 30 metų jam vadovavo. R. Misiukonis buvo ne vienos dešimties studentų parodų KTU ir kitose aukštosiose mokyklose kuratorius.

Fotomenininkas rengia savo autorines parodas ir dalyvauja jungtiniuose projektuose, taip pat užsiima aktyvia fotožurnalisto veikla šalies žiniasklaidoje.

Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje veiks iki balandžio 22 d.


Kas? R. Misiukonio fotografijų parodos „Jai arba Gyvenimo verpetas“ atidarymas.

Kur? Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12)

Kada? Kovo 22 d., trečiadienį, 17 val.

GALERIJA

  • Fotografijų paroda, pasakojanti žmogaus istoriją
  • Fotografijų paroda, pasakojanti žmogaus istoriją
  • Fotografijų paroda, pasakojanti žmogaus istoriją
  • Fotografijų paroda, pasakojanti žmogaus istoriją
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS