Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais | KaunoDiena.lt

IŠ JUBILIEJINIO KONKURSO – SU MEDALIAIS

  • 0

Garliavos Jonučių gimnazijos abiturientė Aušrinė Kurgonaitė iš 50-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso parvažiavo su dviem medaliais.

Jubiliejinio konkurso finalas šiemet vyko Vilniuje. Į jį iš įvairių šalies savivaldybių buvo pakviesti 102 mokiniai. Po iškilmingo atidarymo Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje jie tris dienas dirbo Simono Daukanto gimnazijoje septyniose sekcijose: poezijos, prozos, publicistikos ir esė, literatūros kritikos, tautosakos, kalbos darbų bei vertimų. Kauno rajonui konkurse teko garbė atstovauti keturioms mokinėms ir pristatyti penkis darbus.

Konkurse A.Kurgonaitę (mokytoja Zigrita Petraitienė) lydėjo sėkmė. Publicistikos ir esė sekcijoje trečius metus dalyvaujančios literatės eseistikos ciklas "Miesto gidas" buvo pripažintas geriausiu Lietuvoje ir pelnė aukso medalį (pirma vieta). Be to, ji tapo laureate ir dar vienoje, poezijos sekcijoje už eilėraščių rinkinį "Nukritę", tad pasipuošė ir bronzos medaliu (trečia vieta).

Galime pasidžiaugti Kulautuvos pagrindinės mokyklos dešimtoke Auguste Pikelyte, kuri už kalbos darbą "Lietuvių kalbos prestižo klausimas šiandienos mokykloje" konkurse laimėjo trečią vietą ir buvo apdovanota bronzos medaliu. Mokinei pasiruošti padėjo mokytoja Jolita Velžienė.

Finale sėkmingai dalyvavo ir dar dvi rajono gimnazistės. Garliavos Jonučių gimnazijos antrokė Simona Katiliūtė jau antrus metus kviečiama į poezijos sekciją (mokytoja Zigrita Petraitienė). Prozos sekcijoje šiemet dirbo Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos antrokė Milda Kasparavičiūtė (mokytoja Rita Pancernienė).

GALERIJA

  • Iš jubiliejinio konkurso – su medaliais
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS