Kauno bienalėje – proga išmokti | KaunoDiena.lt

KAUNO BIENALĖJE – PROGA IŠMOKTI

  • 4

Įsibėgėjusi XI Kauno bienalė pristato plačią edukacinę programą, skirtą šeimoms, aistringiems meno gerbėjams, mokytojams ir moksleiviams.

Iki pat lapkričio 30 d. Kauno bienalės edukacinė programa kviečia vietinius ir atvykusius meno profesionalus bei entuziastus, šeimas, moksleivius, studentus, senjorus įsitraukti į šiuolaikinio meno procesus.

Ekskursijos su gidu

Kiekvieną šeštadienį yra rengiamos ekskursijos po Kauno bienalės pagrindinę parodą "Yra ir nėra". Ekskursijos dalyvius veža autobusai, lydi "Ekskurso" gidai, kurie parengė tris temines ekskursijas. Pirmoje ekskursijoje "Kas gyvena ilgiau – asmenybės ar idėjos?" pristatomos ryškiausios Kaune gyvenusios asmenybės, minimos ar kitaip nurodomos Kauno bienalės menininkų darbuose. Antrosios ekskursijos "Ką veikėte, kol manęs nebuvo?" metu kalbama apie tai, ką savo šalies ir miesto praeityje matome patys ir kaip mus mato kiti – Kauno bienalės menininkai atvykę iš užsienio. Trečiosios ekskursijos "Prarasto miesto prisiminimai" dalyviai, padedami "Ekskurso" gidų, seka žydų bendruomenės paliktais pėdsakais mieste ir kelia diskusiją apie šiandienę atminties problematiką.

Ekskursijose vietų skaičius ribotas, tad rekomenduojama išankstinė registracija (neringa@biennial.lt / +37062998182).

Kitokios pamokos

Kūrybinės integruotos pamokos "Mokykis su Kauno bienale" – tai alternatyvūs užsiėmimai, sukurti bendradarbiaujant su Kauno taikomosios dailės mokykla. Juos veda Kauno bienalės edukatoriai. Pamokos, skirtos 5–10 kl. moksleiviams, vyksta antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais iki lapkričio 30 d. Mokytojus ir moksleivius bienalė kviečia mokytis anglų kalbos (pamoka "Home sweet home" vocabulary building), istorijos ("Propaganda sovietmečiu ir dabar"). Šios pamokos vyksta Laisvės al. 50D-3. priimamos ne didesnės nei 15 moksleivių grupės. Netradicinės lietuvių kalbos pamokos ("Akrostichas"), astronomijos ("Pažintis su mažaisiais dangaus kūnais – asteroidais"), kūno kultūros ("Gyvi paminklai") ir geografijos ("Koordinačių nustatymas") vyksta Kauno paveikslų galerijoje, K.Donelaičio g. 16. Į jas priimamos iki 25 moksleivių grupės.

Bienalės edukatoriai kviečia mokyklas registruoti klases į užsiėmimus (vejune@biennial.lt / +370 620 52104).

Kūrybos valandėlės

Kiekvieną šeštadienį iki lapkričio 25 d. visų Kauno bienalės lankytojų, o ypač menui neabejingų šeimų, laukia kūrybinės dirbtuvės "Kurk su Kauno bienale". Dirbtuvės vyksta Kauno paveikslų galerijoje (K.Donelaičio g. 16 (ir ne tik) nuo 12 iki 16 val.). Animacijos, grafikos, kostiumo dizaino ir kitų sričių kūrėjai visus norinčius supažindins su amato paslaptimis.

Visas dirbtuvių sąrašas – www.bienale.lt

Socialinės įtraukties programa

Pratęsiama specialioji Kauno bienalės edukacinės programos dalis, skirta asmenims, patiriantiems socialinę atskirtį. Užsiėmimus šiai programai parengė ir pristatys Kauno bienalės partneriai – Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus socialinių projektų kuratorė Rūta Klevaitė ir bendradarbiaujantys menininkai – kostiumo dizainerė Rugilė Gumuliauskaitė ir tekstilininkė Paulina Kunevičiūtė.

Užsiėmimai vyksta nuo spalio 9 d. pirmadieniais. Numatomi užsiėmimai asmenims, turintiems intelekto ar regos negalią, užsiėmimas senjorams iš globos namų ir vaikams iš vaikų dienos centro.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

r

O man labai patiko bienalė. Aš tik būčiau labiau pabrėžes lyčių lygybės klausimus. Juk visos skulptūros skirtos vyrams. Aš būčiau uždėjas sukneles prezidentų stovyloms (pasenę dailininkai jas vadina skulptūromis) ir su vadybininkėmis kreivyte, vitkiene, pukyte, pukelyte ir tt, būtume sušokę ratelį aplink tų militaristinių diedų skulptūras.

jo

Narkomanai ir keistuoliai...

AR

meniška apkalti LAISVĖS paminklą ?juk tai istorija labai neetiška paslėpti kūrinį T galėtų tik pats AUTORIUS daryti Pasityčiojimas ir nepagarba -nieko sektino
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS