Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą | KaunoDiena.lt

ĮTEIKTOS PADĖKOS UŽ PILIAKALNIŲ TVARKYMĄ

  • 1

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusiame pasitarime už piliakalnių sutvarkymą aktyviausiems seniūnams įteiktos Kultūros paveldo departamento (KPD) padėkos.

Už sumanymą ir idėjos palaikymą taip pat dėkota merui Valerijui Makūnui ir administracijos direktoriui Antanui Nesteckiui.

Pasitarime dalyvavusi KPD Kauno teritorinio padalinio vyr. valst. inspektorė Asta Naureckaitė pasidžiaugė, kad Kauno rajono savivaldybė daug dėmesio skiria kultūros paveldo objektams, juos tinkamai tvarko, prižiūri. „Kauno rajonas yra puikus pavyzdys kitoms Lietuvos savivaldybėms“, - kalbėjo inspektorė.

Kauno rajonas yra puikus pavyzdys kitoms Lietuvos savivaldybėms.

2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais. Savivaldybė skyrė 20 tūkst. eurų, o seniūnai kartu su bendruomenėmis tvarkė piliakalnius: šalino menkaverčius krūmus, įrengė keliukus, laiptus, apžvalgos aikšteles, pastatė informacinius ženklus.

Projektui buvo parinkti dažniausiai turistų lankomi piliakalniai: Piepalių, Lantainių, Lepšiškių, Pyplių, Vainatrakio, Samylų, Jaučakių, Ringovės, Altoniškių, Jadagonių.

Piepalių piliakalnio tvarkymo darbams bendruomenę sutelkė Babtų seniūnas Jonas Praškevičius. Ringovės ir Jaučakių piliakalnius gražino Vilkijos apylinkių seniūno Arūno Bačiūno pakviesti žmonės. Domeikavos seniūnijoje, netoli Neries esančiu Lentainių piliakalniu rūpinasi seniūnija ir Radikių kaimo bendruomenės pirmininkas Juozas Ravinis bei seniūnaitis Gintautas Damijonaitis.

Padėkos įteiktos Babtų, Vilkijos apylinkių, Taurakiemio, Zapyškio, Domeikavos, Lapių, Čekiškės seniūnams.

Piliakalnių virtinė driekiasi abiejuose Nemuno šlaituose, keletas jų dunkso ir prie Neries. Šiemet archeologai atliko tyrimus ir patvirtino Paštuvos (Batniavos sen.) piliakalnio autentiškumą. Dabar oficialus piliakalnių skaičius Kauno rajono teritorijoje – 24.

GALERIJA

  • Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą
  • Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą
  • Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą
  • Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą
  • Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą
  • Įteiktos padėkos už piliakalnių tvarkymą
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

nijole

Dėkingi esame Subačiaus seniūnui V.Paliuliui už demesį Stirniškių piliakalniui. Visada prižiūrėtas, malonu ten apsilankyti. Norėtūsi, kad seniūno pastangos būtų įvertintos ir taptų pavyzdžiu kitoms savivaldybėms. Linkiu kuo geriausios sėkmės ir stiprybės gražinant savivaldybei priskirtas teritorijas!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS