Kauniečiai: benamės katės okupuoja daugiabučių namų kiemus | KaunoDiena.lt

KAUNIEČIAI: BENAMĖS KATĖS OKUPUOJA DAUGIABUČIŲ NAMŲ KIEMUS

Kauniečiai piktinasi, jog šeimininkų neturinčios katės sparčiai dauginasi ir okupuoja daugiabučių namų kiemus. Aistras kaitina ir tokius gyvūnus nuolat šeriantys gyventojai. Specialistai perspėja, kad toks elgesys gali būti baudžiamas.

„Kačių tetos“

Į portalą kauno.diena.lt parašęs Jurgis piktinosi, kad daugiabučių namų kiemuose masiškai plinta benamės katės. Be to, jas šeria ne tik vietiniai gyventojai, bet ir iš kitų rajonų ateinančios moterys, todėl skaitytojas pasiteiravo, ar taip skatinti nevaldomą gyvūnų veisimąsi yra teisėta.

„Kaip aš juokauju, kiekvienas senas daugiabutis namas turi po savo kačių tetą – moteriškę, šeriančią kates. Tačiau tai jau peraugo į kažką nenormalaus. Po balkonais ar tiesiog pievose prie namų katėms įrengiamos būdos. Mano nuomone, tai tik skatina jų dauginimąsi ir aštrina problemą, - laiške dėstė kaunietis. - Nuolat kalbama apie tai, kokia didelė problema yra savo šunų neprižiūrintys ir išmatų nesurenkantys gyventojai. O ką tada kalbėti apie benames kates, kurios šeimininkų iš viso neturi? Jos nekontroliuojamai dauginasi, manau, kad platina ir įvairias ligas, o ir pačių kačių atrodo nuolat daugėja“.

Kaip aš juokauju, kiekvienas senas daugiabutis namas turi po savo kačių tetą – moteriškę, šeriančią kates.

Jis klausė, ar reikia toleruoti šias kates ir jomis besirūpinančias "tetas"? O gal geriau kaip tik jų nemaitinti ir neskatinti jų daugintis toliau? „Seniau žinodavau, kad yra tokių geraširdžių moteriškių, kurios maitina kates prie namo. Tačiau panašu, kad atsiranda tokių "geradarių", kurios imasi globoti viso rajono katinus. Jau ne vieną kartą pastebėjau, kad po kvartalą vaikšto moteriškė, kuri rausiasi šiukšlių konteineriuose ir radusi kažką valgomo, tiesiog atiduoda katėms. Ar man vienam visa tai neatrodo labai gerai? Gal yra civilizuotų būdų šiai problemai spręsti? Kačių mylėtojų ir kitų gyventojų konfliktai - dažnas reiškinys. Ir abi pusės turi savo argumentų. Gal galite patarti, kaip elgtis?“, - teiravosi Jurgis.

Šerti – tik specialiose vietose

Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė informavo, jog šerti beglobius gyvūnus tiesiog po balkonais yra draudžiama. Tie žmonės, kurie benames kates maitina kur jiems papuola, nusižengia gyvūnų laikymo taisyklėms. Jos numato, kad Kauno mieste bešeimininkes kates šerti galima tik nustatytose kačių šėrimo vietose, turint tikslą jas sugauti ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su kačių populiacijos mažinimu ar reguliavimu.

„Artimiausiu metu bus patikrintos ir suderintos kačių šėrimo vietos ir įrengtos informacinės lentelės. Gyventojai, nesilaikantys taisyklių, bus įspėjami dėl viešosios tvarkos pažeidimo“, - sakė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja.

Kur kreiptis?

R.Savickienė teigė, jog savivaldybė, dalyvaudama gyvūnų gerovės ir apsaugos programose, skatina visuomenę globoti gyvūnus. Taip pat organizuoja bešeimininkių gyvūnų augintinių skaičiaus mažinimo veiklą, dalyvauja įgyvendinant gyvūnų globos organizacijų rengiamas benamių kačių kastravimo programas, tokių gyvūnų laikinąją globą. Pranešama, kad per pirmąjį šių metų ketvirtį pasirūpinta 63 beglobėmis katėmis.

„Dėl bešeimininkių kačių kastravimo paslaugų esame pasirašę sutartis su viešąja įstaiga „Penkta koja“. Benamių gyvūnų gaudymu, paėmimu iš gyventojų, karantinavimo, eutanazijos, pristatymo utilizuoti ir laikinąja globa rūpinasi bendrovė „Nuaras“, - sakė specialistė. - Taip pat norint tinkamai pasirūpinti beglobiais gyvūnais reikalinga visuomenės pagalba ir atsakingas elgesys. Gyvūnų gerovės klausimus savivaldybė sprendžia bendradarbiaudama su gyventojais ir gyvūnų globos organizacijomis“.

Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja patikslino, kad pagal sutartį viešoji įstaiga „Penkta koja“ teikia bešeimininkių kačių kastravimo paslaugas (programa „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“). Taip pat nustato bešeimininkių kačių šėrimo vietas, gaudo sulaukėjusias kates, vykdo jų veterinarinę apžiūrą, kastraciją, skiepija nuo pasiutligės, pažymi išoriniu žymeniu, esant būtinumui, veterinarijos gydytojui nusprendus, atlieka eutanaziją.

Šiai programai 2017 metų biudžete skirta 18,1 tūkst. eurų.

Gyventojai dėl beglobių kačių gali kreiptis į seniūniją, viešąją įstaigą „Penkta koja“ arba Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausiąją specialistę Kristiną Skėrienę telefonu (8 37) 42 27 22.

GALERIJA

  • Kauniečiai: benamės katės okupuoja daugiabučių namų kiemus
  • Kauniečiai: benamės katės okupuoja daugiabučių namų kiemus
  • Kauniečiai: benamės katės okupuoja daugiabučių namų kiemus
Rašyti komentarą
Komentarai (70)

tai kates

atsinese padanga, duris senas ? Vilniuje savivaldybe stato katems namukus, problemu nekyla, cia pamate budele kaciu , pritempe patys siuksliu ir neva kates kaltos.

As

O ko niekas nepamini ,kiek katinuku buvo sutvarkyti ,kad daugiau nesidaugintu,kiek buvo sugaudyta sutvarkyti ir padovanoti ,jei tvarkingi katinukai ir tvarkingai priziurimi manau niekam trukdyti neturi ,jei yra skirta vieta serimui ir buvimui joms ,tegu jos ir buna niekam jos zalos nedaro

Anonimas

O sumestos padangos, senos durys besipiktinanciam kaunieciui akiu nebado? Jei valkatai, alkoholikui ar siaip kokiam parazitui sventoriuje paduosiu eura, nikeas tuo nesipiktins, o vargse ismesta badaujancia katyte paserti - tai jau baisus nusikaltinmas ypac " pieveleje salia namo". Kuo tos kates jums kliuva? Einate ir eikite pro sali.. Ar jos jus aploja, apkandzioja? O gal zinote bent viena liga, kuria jus galite "pasigauti" praeidamas pro kate? Tokiu ligu, kurias gali parnesti neistikimas sutuoktinis i seima neatnes ne viena laukine kate.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS