Kauniečių garažai pavirs metalo laužu | KaunoDiena.lt

KAUNIEČIŲ GARAŽAI PAVIRS METALO LAUŽU

  • 14

Ilgus metus bandymai įvairiais būdais išspręsti vieną opesnių problemų Kaune priminė kovą su vėjo malūnais. Iki šiol beveik 1 tūkst. nelegaliai stovinčių skardinių garažų buvo it nepajudinama tvirtovė. Bet, anot miesto savivaldybės, situacija turėtų pasikeisti iš esmės – nelegalių garažų valdytojams duota laiko iki kovo mėnesio pradžios.

Žada nukelti

Skaičiuojama, jog Kauno mieste tokio tipo neteisėtų statinių gali būti iki 1 tūkst. Daugiausiai jų yra Petrašiūnų, Aleksoto, Žaliakalnio, Šančių ir Panemunės seniūnijose.

„Prašymai gražiuoju nukelti neteisėtus statinius nesulaukė didesnio dėmesio, – neslėpė Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė. – Šitą problemą išspręsti galima tik kardinaliomis priemonėmis.“

Nesibaigiančiame katės ir pelės žaidime nuspręsta padėti tašką. Garažų savininkai įpareigoti nusikelti savo turtą gali iki šių metų kovo 1 dienos. To nepadarius, metaliniai garažai bus nukelti.

Teršia aplinką

Nuspręsta, kad neteisėtai stovinčius garažus, kurie nebus nukelti iki kovo 1 dienos, nukels konkurso būdu savivaldybės parinkta įmonė. Visais atvejais nukeliant turtą dalyvaus antstolis, kuris fiksuos visą procesą. Planuojama, jog nukelti garažai kurį laiką bus sandėliuojami ir saugomi, o neatsiradus teisėtiems šeimininkams – utilizuojami.

„Metaliniai garažai ne tik teršia aplinką, kelia pavojų aplinkiniams, bet ir be jokio teisinio pagrindo užima valstybinę žemę. Analogiška problema Klaipėdoje išspręsta prieš dešimtmetį, Vilniuje – prieš keletą metų. Atėjo metas ir Kaune susitvarkyti“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.

Metaliniai garažai ne tik teršia aplinką, kelia pavojų aplinkiniams, bet ir be jokio teisinio pagrindo užima valstybinę žemę.

Pastatyti be leidimų

„Be jokio teisinio pagrindo ant valstybinės žemės stovintys daiktai, kurie nėra nekilnojamasis turtas, ten pastatyti neturint tam leidimų, bus pašalinti“, – pabrėžė Kauno savivaldybės Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė.

Pasak J. Baltaduonytės, valstybinę žemę, kuri sandorio ar teisės akto pagrindu nėra suteikta asmenims naudotis, valdo Nacionalinė žemės tarnyba. Be šios valstybinės institucijos leidimo negali būti įrengti, pastatyti jokie įrenginiai ir statiniai, todėl tokio turto savininkai privalo jį pašalinti.

„Viena iš savivaldybės funkcijų – švaros ir tvarkos viešose vietose užtikrinimas. Jeigu švarą bei tvarką trikdančio daikto savininko nėra, laikytina, kad savivaldybė privalo užtikrinti, kad niekieno daiktai, teršiantys aplinką ir pažeidžiantys tvarką, būtų pašalinti“, – akcentavo J. Baltaduonytė.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Šančiokas

O kaip dėl nelegalių daržų ir šiltnamių? ? ? Vien prie Medvėgalio 12 namo tvoras apsitvėre,šiltnamių prisistate,net nebandyk eiti,užkapos negyvai.Vaikai net aplink namą apeiti negali,pastoviai aprėkiami ir išvejami.O prie 10 namo aplamai getas-aklina tvora,spygliuota viela apraizgyta didžiulė teritorija.Arba dalinam visiems po sklypelį,arba atiduodam tuos plotus gyventojų ir jų vaikų reikmėms.Nes dabar jau visiškas absurdas.Manau kad savivaldybė aukciono būdu galėtų nuomoti tokius plotus,šviežių daržovių daug kas nori.Ir žmogui gerai ir biudžetas pilnėja.

talino g 14

uz 14 namo, giliai legaliu muriniu garaziuku eileje-kieme ,stovi lentinis garazas, visai salia medinio gyv namo sklypo zmonems po langais, stoga atsirestauravo skarda, surudijusia statine pasistate, kaupia vandeni,nuo kito sklypo gal metras pusantro, i parasyma garaza perkelti kitur nei buve nei esamas turetojas nereguoja .Garazo turetojai-savininkeliai keiciasi,garaza atnaujina ir nepasaiso aplinkiniu interesu,kad galbut gyventojams priesgaisrinis pavojus gali buti ,garazas lentinis , neramu. tai ar tokiu lauzu negriaus nes jie nemetaliniai?o mediniai? ekologiski?

kalbama apie

metalinius, bet juk yra ir is lentu skalti garazai po langais zmonems, tai lentiniu nejudins?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS