Pajamų deklaravimas: svarbiausia informacija kauniečiams | KaunoDiena.lt

PAJAMŲ DEKLARAVIMAS: SVARBIAUSIA INFORMACIJA KAUNIEČIAMS

  • 0

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad 1,3 mln. Lietuvos gyventojų paruoštos visiškai užpildytos deklaracijos, kurias belieka tik pateikti.

370 tūkst. Kauno apskrities gyventojų Elektroninio deklaravimo sistemoje jau suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų mokesčio deklaracijos.

Deklaruoti pajamas ir turtą už 2017 metus gyventojams turėtų būti nesudėtinga, nes tvarka ir deklaracijos forma, lyginant su praėjusiais metais, nesikeičia. Atsižvelgiant į klientų poreikius, deklaravimo laikotarpiu visuose Kauno AVMI padaliniuose galios taisyklė: konsultantai dirba tol, kol aptarnaujamas paskutinis mokesčių mokėtojas.

Praėjusiais metais 146 tūkst. Kauno regiono gyventojų grąžinta 18,5 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio permokos. Pernai daugiau nei 14,6 tūkst. Kauno apskrities gyventojų paramai skyrė per 3,7 mln. eurų, iš jų 204,8 tūkst. Eur politinėms partijoms.

„Apskaičiuojant bei deklaruojant 2017 metų pajamas ir turtą yra keletas naujovių, tačiau jos aktualios tik labai nedidelei daliai mokesčių mokėtojų, todėl dauguma gyventojų, kurie anksčiau pildant deklaracijas dar konsultavosi su VMI specialistais, šiemet nesunkiai turėtų tą padaryti savarankiškai“, - sakė Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė, pastebėdama, kad gyventojų, kurie deklaruodami pajamas kreipiasi pagalbos į VMI darbuotojus, gretos kiekvienais metais mažėja. Pernai Kauno AVMI specialistai padėjo pateikti apie 50,5 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų.

VMI primena, jog pajamų deklaracijas kaip ir kasmet privalo pateikti gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą, ar gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai, ar gyventojai, kuriems, buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio. VMI skaičiavimu, dėl NPD taikymo šiais metais turi deklaruoti apie 253 tūkst. gyventojų. Lengvatomis gali pasinaudoti asmenys, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už iki 2008 m. gruodžio 31 dienos paimtą būsto kreditą, už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas ar pirmas studijas aukštojoje mokykloje.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiais metais apsidraudę gyvybės draudimu ar papildomai kaupiantys III pakopos pensijų fonduose 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio galės susigrąžinti nuo bendros gyvybės draudimo įmokų ir/ar įmokų į pensijų fondus išlaidų sumos, neviršijančios 2 tūkst. eurų, o dėl tokių įmokų sumokėjimo grąžintina pajamų mokesčio permokos suma bus ne didesnė kaip 300 eurų.

Iki gegužės 2 dienos

„Svarbu, kad mokesčių mokėtojai, kurie deklaruoja mokėtiną gyventojų pajamų mokestį, jį ir sumokėtų iki gegužės 2 dienos, nepaisant to, koks pateiktos deklaracijos statusas“,- akcentavo Kauno AVMI viršininkė J. Stankienė, pažymėdama, jog pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvata, permoką VMI grąžins iki liepos 31 d. Kaip ir ankstesniais metais, GPM permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems mokėtojams, kurie teikia teisingas elektronines deklaracijas.

Kiek pasipildė turtą ir pajamas deklaruoti privalančių gyventojų sąrašas: prievolė deklaruoti 2017 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą ir 2017 m. gautas pajamas atsirado visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovams, jų pavaduotojams ir jų šeimų nariams, taip pat viešųjų įstaigų ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojams ir jų šeimų nariams. PVM mokėtojais neįregistruoti (neprivalantys registruotis) ūkininkai ir jų partneriai, pageidaujantys, kad valstybinio socialinio draudimo įmokos jiems būtų apskaičiuojamos įvertinus 2017 m. pajamas bei išlaidas, ir/arba kandidatuojantys į valstybės politikus, šiais metais turi deklaruoti visas iš žemės ūkio veiklos gautas pajamas bei su šia veikla susijusias išlaidas, nesvarbu, kokia suma ir iš kokio šaltinio (gyventojų ar juridinių asmenų) buvo gauta.

VMI primena, kad pateikti pajamų deklaraciją patogiausia naudojantis Elektroninio deklaravimo sistema, taip pat „e.VMI“ programėle.

Išsamią informaciją apie pajamų ir turto deklaravimą gyventojai ras VMI interneto svetainėje (Apie VMI -> Svarbu -> 2017 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimas).

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS