Rotušės aikštėje šventes įsuks įspūdingi žirgai | KaunoDiena.lt

ROTUŠĖS AIKŠTĖJE ŠVENTES ĮSUKS ĮSPŪDINGI ŽIRGAI

Tradicinė eglės įžiebimo ceremonija šiemet bus visai netradicinė – Rotušės aikšte skries švytintys įspūdingo dydžio žirgai, kalėdinę karuselę ir šventines linksmybes įsukdami iki pat Trijų karalių.

Alternatyva koncertui

Rotušės aikštėje jau stovi pakylos, tačiau per eglės įžiebimo ceremoniją ant jų nesistaipys Lietuvos estrados divos ir princai. Kalėdinių renginių ciklo organizatoriai VšĮ "Šou lyga" šiemet nusprendė atsisakyti pabodusių dainų.

"Šiek tiek įdomesnės mūsų estrados žvaigždės kainuoja daug, be to, jos labai užimtos: koncertuoja Kaune ir žvilgčioja į laikrodį, nes po valandos turi pasirodyti Alytuje, o dar po dviejų – Marijampolėje. Todėl šiemet atsisakėme koncertų, kurie žmones aikštėje įšaldo kelioms valandoms", – jau nuo pirmųjų žodžių intrigavo "Šou lyga" direktorius Remigijus Knabikas. Alternatyva Natalijai Bunkei su merginų kolektyvu, Merūnui ar grupei "69 Danguje" – profesionali gatvės teatro trupė "La Compagnie des Quidams" iš Prancūzijos. Daugiau nei prieš 20 metų susibūręs kolektyvas visame pasaulyje garsėja savo aukščiausio lygio programa: teatro, šokio ir cirko elementų sinteze.

"Gastroles trupė yra surengusi daugiau nei 40-yje pasaulio šalių. Manau, šis skaičius yra pats geriausias įvertinimas ir atsakymas, kodėl būtent jie", – pasirinkimą motyvavo R.Knabikas.

Prieš kelerius metus Palangoje savo pasirodymu gniaužę kvapą kurortinio miestelio gyventojams ir svečiams, eglės įžiebimo šventėje prancūzai kauniečius kvies pasinerti į stebuklingą kalėdinį sapną, kurio herojais taps aštuoni spindintys žirgai. Daugumos pamilti keturkojai pasirinkti neatsitiktinai – Rotušės aikštės centre įsitaisiusi eglė ir ją supantis miestelis šiemet bus išpuoštas pačiais įvairiausiais žirgais ir arkliukais: mediniais, dažytais, besisupančiais ir net veidrodiniais.

Prancūzų pabalnoti, 4 m aukščio žirgai, pasak šventės organizatorių, įsuks didžiąją eglę-karuselę, taip tarsi skelbdami miestą įtrauksiančių linksmybių pradžią. Netrukus po šio šou susirinkusieji išvys keturis būgnininkus ir jų meninį performansą.

Suksis eglė-karuselė

"Ar jaudinuosi? Ne, tačiau kaip visuomet prieš bet kokią naujovę pagalvoji: o kaip ją priims žmonės?" – miestiečių palankumo teatralizuotam eksperimentui vylėsi R.Knabikas. Po svečių pasirodymo į Rotušės aikštę įžengs Kalėdų Senelis su dovanomis ir staigmenomis mažiesiems kauniečiams. Paskutinius taškus programoje sudėlios švenčių šaukliai fejerverkai.

"Renginys truks apie valandą, tad atėjusieji tikrai nespės sušalti. Nors tądien prognozuojamas geras oras", – sinoptikų pažadais norėjo tikėti R.Knabikas.

Eglės įžiebimo šventę filmuos LRT Televizija, todėl aplink besisukiojant profesionalioms kameroms laikinai bus ribojamas priėjimas prie didžiosios eglės. Džiaugtis egle tuo metu bus leidžiama tik neįgaliesiems su vežimėliais ir baltai apsirengusiems vaikams.

"Noriu kreiptis į miestiečius. Būkite malonūs, į renginį ateikite bent pusvalandžiu anksčiau, o atvykti į šventę geriau viešuoju transportu, kuris tą vakarą bus kur kas intensyvesnis nei įprastomis dienomis, – renginio ir susirinkusiųjų saugumu besirūpinančių miesto policijos pareigūnų prašymą perdavė R.Knabikas. – Be to, su savimi nesineškite stiklinės taros ir jokių aštrių daiktų."

Pasibaigus oficialiajai šventės daliai, kauniečiai galės pasinerti į kalėdinio miestelio linksmybes, paliesti, užuosti ir iš arčiau apžiūrėti eglę, kuri šiemet ir vėl stebins savo netradiciniais sprendimais.

Dar prieš kelias savaites jos sumanytoja ir viena pagrindinių kūrėjų Jolanta Šmidtienė prasitarė, kad miesto žaliaskarė atrodys kaip amžinai judanti pasakiška karuselė, o po šviečiančiu jos sietynu tilps ne tik pasisupti besiveržiantys vaikai, bet ir jų tėvai. Praėjusiais metais pasigedę šviesos, šiemet miestiečiai jos gaus su kaupu – kilometrais skaičiuojamos lemputės apraizgys ne tik iš kelių dešimčių medelių sujungtą didžiąją eglę, bet ir visą ją supantį miestelį.

Dvigubos linksmybės

"Jei šeštadienį savo dienotvarkėje esate numatę daugiau laisvo laiko, prieš užsukdami į Rotušės aikštę stabtelėkite Istorinės prezidentūros sodelyje", – visiškai išnaudoti laisvadienį kvietė R.Knabikas.

Čia bus prisimintos pačios dramatiškiausios Kalėdos Kaune. Būtent prieš 90 metų, kai miestas ruošėsi svarbiausioms metų šventėms ir prezidento Kazio Griniaus jubiliejui, įvyko perversmas. Kalėdinio prezidento rūmų sodo įžiebimo renginyje "Žiema artėja, pone Prezidente!" susirinkusiųjų akivaizdoje atgis trečiasis Lietuvos Respublikos vadovas, o įtempto siužeto istoriją pasakos aktorius Edvinas Vadoklis.

Pasak Istorinės prezidentūros atstovų, specialiu apšvietimu suspindęs atnaujintas pastato fasadas, užburianti kalėdinė muzika ir šaltyje sustingę prezidentai miestiečius sveikins iki pat Trijų karalių. Tiek pat laiko veiks ir eglės prieglobstyje įsikūręs miestelis su kalėdine muge. Cinamono, karštos kavos ar vanilinių spurgų kvapai čia pasklis kartu su eglutės įžiebimu, tačiau oficialiai bus atidaryta gruodžio 3-iąją.

Ieškantieji kalėdinių suvenyrų, mediniuose namukuose galės įsigyti rankų darbo muilų, žvakių ar kitų šventinių atributų. Mažiausiųjų vaizduotę išlaisvins smagios edukacinės dirbtuvės, kuriose nykštukai ir fėjos padės susikurti kalėdinių žaislų, eglės papuošalų, žibintų ar išskirtinių šventinių atvirukų.

Ritminga metų pabaiga

Dar viena data, kurią vertėtų įsiminti – gruodžio 17-oji. Tądien, pasak šventės organizatorių, bus pristatyta išskirtinė kalėdinė 3D projekcija – Rotušės sienose sustingę besmegeniai, Kalėdų Seneliai ir elniai miestiečių prašys juos išlaisvinti iš ledo gniaužtų.

"Kauno rotušė virs tarsi milžinišku vaizdo žaidimu, kurį kaskart galės žaisti net keli ar keliolika žmonių vienu metu. Būreliui pašokus atgis vienas personažas, sudainavus – kitas. Toks sprendimas bus kur kas įdomesnis nei įprasta projekcija, kurią žiūrovams tektų tiesiog pasyviai stebėti", – R.Knabikas prasitarė tikįs, kad miestiečių noras išjudinti personažus sienoje nesukels papildomų spūsčių miesto Rotušės aikštėje. Interaktyvių 3D projekcijų zona veiks iki gruodžio 30-osios: darbo dienomis nuo 17 val. iki 20 val., o savaitgaliais visa valanda ilgiau.

Šventinį maratoną užbaigs Naujametė naktis. Gruodžio 31 d., likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, visus, kurie Naujuosius nuspręs sutikti miesto centre, kvies mušamųjų instrumentų ansamblis "Ritmas kitaip".

"Festivaliuose ir konkursuose, gatvių performansuose, renginiuose ir televiziniuose konkursuose dalyvaujantis kolektyvas garsėja savo originaliais sumanymais bei muzika be ribų ir be rėmų, tad Naujųjų metų sutikimui ansamblis ruošia specialią ir šventiškai skambią programą su specialiaisiais efektais", – smagią metų pabaigą ir vidurnaktį dangų išpiešiančius gražiausius fejerverkus žadėjo R.Knabikas.

GALERIJA

  • Rotušės aikštėje šventes įsuks įspūdingi žirgai
  • Rotušės aikštėje šventes įsuks įspūdingi žirgai
  • Rotušės aikštėje šventes įsuks įspūdingi žirgai
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Kažkas

Kad tie arkliai jau kažkur kažkada matyti.

...

O ožių bus?

h20

... nesa... balti zirgai mane... ten kur lingavo...ryto vejuose vysnia... :D
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS