Pasiūlytos bausmės – penkis šimtus kartų didesnės už kyšį | KaunoDiena.lt

PASIŪLYTOS BAUSMĖS – PENKIS ŠIMTUS KARTŲ DIDESNĖS UŽ KYŠĮ

Kauno apygardos teisme baigta nagrinėti dar dviejų Kauno policininkų, kuriuos Imuniteto tarnybai įdavė pilietiški kauniečiai, byla. Patrulių rinktinės veteraną Robertą Norvilą bei su juo viename ekipaže dirbusį jaunesnės kartos atstovą Mantą Kazlauską pasiūlyta nubausti 500-600 kartų didesnėmis baudomis už galimai jų paimtą kyšį.

Tarp liudytojų – ir bankomatas

Po baudžiamojon bylon sugulusių įvykių nuo tarnybos nušalintas 29-erių M.Kazlauskas ir į pensiją po jų skubiai išėjęs 45-erių R.Norvilas kaltinami paėmė ne mažesnį kaip 60 eurų kyšį iš dvigubą ištisinę liniją apsisukant kirtusio automobilio „BMW 320D“ vairuotojo, kuris, anot liudytojų ir vaizdo kamerų įrašų, dar buvo ir akivaizdžiai neblaivus.

Tą vėlų 2016-ųjų rugpjūčio 21-osios vakarą telefonu 112 paskambinęs vienas netoli įvykio vietos gyvenantis kaunietis teigė, kad ką tik jo akyse netoli V.Krėvės prospekte esančio prekybos centro „IKI“ policininkai sustabdė įtartinai vairuojantį galimai neblaivų vairuotoją, kurį netrukus paleido. Po to, kai pastarasis nubėgo iki bankomato ir grįžo.

Kadangi skambinusysis negalėjo nurodyti tarnybinio policininkų automobilio numerio, kyšininkavimu įtariamų pareigūnų paieška šiek tiek užtruko. Jie nustatyti netoliese įrengtų vaizdo kamerų pagalba. Tačiau ne tą patį vakarą.

Girtumas net netikrintas

BMW vairavęs jaunas vyras prisipažino davęs reikalaujamą apie 100 eurų kyšį, o kadangi turėjo per mažai grynųjų, teko ne tik bėgti į netoliese esantį bankomatą, bet ir skolintis pinigų pas bendrakeleivį. Šis jam davė turėtus penkiolika eurų. Pažeidėjas, savo ruožtu, teigė atidavęs vienam iš jį sustabdžiusio ekipažo nariui visus pinigus, kuriuos tą vakarą turėjo piniginėje. Nustatyta, kad tarp jų turėjo būti ir po pareigūnų sustabdymo iš bankomato paimti 30 eurų.

Prisipažino BMW vairuotojas ir, kad prieš sėsdamas už vairo, buvo išgėręs keturis butelius alaus. Tačiau, nors, anot skambinusiojo telefonu 112, pagal judesius jis buvo akivaizdžiai neblaivus, ką užfiksavo ir prekybos centro vaizdo kameros, pareigūnai nei patikrino jo blaivumą, nei nušalino nuo vairavimo. Vietoj to, jam grįžus iš bankomato, skubiai išvyko esą į iškvietimą.

M.Kazlauskui su R.Norvilu yra pareikštas kaltinimas, kad dirbdami Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausiaisiais patruliais ir tą vakarą sustabdydami minėtą BMW, jie ignoravo dar 2011-aisiais tuometinio policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio pasirašytą įsakymą, kad sustabdžius transporto priemonę, privalu pranešti budėtojui apie įvykio vietą, automobilio markę, valstybinį numerį bei stabdymo priežastį. Po ko M.Kazlauskas išlipo iš tarnybinio automobilio ir, priėjęs prie sustabdyto vairuotojo, konstatavo jo padarytą pažeidimą, pareikšdamas, kad yra įtarimų ir dėl jo girtumo. Tačiau šis taip ir nebuvo patikrintas, o nustatytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas neužfiksuotas, pažeidėjui įdėjus į tarnybinio automobilio, kuriame likęs R.Norvilas stebėjo visą įvykių eigą ir gerai suprato, kas vyksta, dešiniųjų durų durelių dėtuvę eurų banknotus.

Tradiciškai neprisipažino

Kyšininkavimu kaltinami M.Kazlauskas bei R.Norvilas tradiciškai, kaip ir kiti panašiomis aplinkybėmis įkliuvę jų kolegos, savo kaltės nepripažįsta.

Anot M.Kazlausko, pradėjusio duoti parodymus, tik susipažinus su turimais įkalčiais, tą vakarą minėtas BMW vairuotojas esą jam nepateikė draudimo poliso ir elgėsi nepagarbiai, dėl ko jis su šiuo apie keliolika minučių ir diskutavo. Tačiau, kas mažai tikėtina, vėliau paleido nenubausdamas.

R.Norvilas teigė, kad tik vykdęs M.Kazlausko, kuris buvo ekipažo vyresnysis, nurodymus. Ir esą nelabai su juo susikalbėjo, nes dirbdavo kartu nedažnai. Todėl ir nežinantis, nei, kodėl M.Kazlauskas susidomėjo tuo BMW, nei apie ką su jo vairuotoju šnekėjo, nei matė, kad kolega būtų paėmęs iš šio pinigus, juo labiau šiais ekipažo vyresnysis su juo nesidalijo.

Tačiau, anot prokuroro, teisiamųjų kaltė visiškai įrodyta, bet, kadangi jie teisiami pirmą kartą, o jų galimai paimtas kyšis santykinai nėra didelis, M.Kazlauskui pasiūlyta 18 815 eurų bauda, R.Norvilui – 15 052 eurų, atimant iš abiejų teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje ir konfiskuojant iš abiejų po 30 eurų.

Teisiamųjų turėtų būti daugiau?

Tačiau teisiamųjų advokatai pareiškė teismui, kad jų ginamieji turi būti išteisinti.

Anot M.Kazlausko advokato Vytauto Sirvydžio, vien todėl, kad turi būti teisiami ir BMW vairuotojas, kuris ne tik buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, bet ir neprarado teisės vairuoti, bet ir šio bendrakeleivis. BMW vairuotojas – už tai, kad darė poveikį savo bendrakeleiviui, kad šis duotų jam palankius parodymus, ir pats iš pradžių buvo linkęs meluoti, švelnindamas savo kaltę. O jo bendrakeleivis – kaip pareigūnų papirkimo bendrininkas, nes paskolino jam pinigų. Nors, pasak V.Sirvydžio, nelogiška, kad galima išsipirkti nutvertam prie vairo neblaiviam už tokią sumą, kai gresia ne tik bauda iki kelių tūkstančių eurų, bet ir teisės vairuoti praradimas. Nors čia pat skubiai pridūrė: „Aš pats niekuomet nesu davęs kyšio. Manau, kad mano ginamasis taip pat nėra jo paėmęs.“

R.Norvilo advokatas Ramūnas Gudašius taip pat teigė, kad nėra jokių objektyvių ir patikimų jo ginamojo kaltės įrodymų.

Suteikus teisę į paskutinį žodį, M.Kazlauskas teigė, kad ši byla sukurpta tik siekiant pagąsdinti jo kolegas, nes esą šiuo tikslu ir sukurtos kai kurios policijos tarnybos. O jis su kolega esą tapo taikiniu, nes dėl turimo stažo yra neparankūs aukštesnei vadovybei.

R.Norvilas, taip pat prašydamas jį išteisinti, teigė, kad per 25-erius tarnybos policijoje metus nėra padaręs jokių nusižengimų, kaip nepadarė ir jam inkriminuojamo nusikaltimo.

Nuosprendį planuojama skelbti po poros savaičių.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Komiks

Kai darželiuose ar mokyklose renkami pinigai (parama, pakiša ar kt. pavadinti) turėtų dalyvauti STT darbuotojai, areštuoti imančius ir duodančius, visą tai užregistruoti ir pravesti išsamų tyrimą. Šie pinigai neįtrauktiami į ugdymo įstaigos buhalteriją, vadinasi tai yra nelegalios pajamos, atseit įstaigos remontui ar kitoms reikmėms, nors šiems poreikiams finansai būna jau seniausiai skirti iš biudžeto lėšų.

Sveikatos ist. klientas

Kai policija 60 € paima tai baisus nusikaltimas, kosminės baudos, kai medicinos sistemos darbuotojas tiek paima, tai nieko baisaus, tai padėka, tik pirštu pagrūmojama, o kai švietimo sistemos pedagogas primygtinai reikalauja gerokai didesnių sumų ir jas viešai prie visų tėvelių ima, vadindami tai parama ir neduodami išsamios ataskaitos kur jie panaudojami, į tai žiūrima kaip į privalomą dalyką ir netgi tų pačių valdžios asmenų viešai toleruojama !!!! Kur žiūri lygių teisių komisija, kodėl neatlieka savo tiesioginių funkcijų, kur tyrimų išvados ????

tik tai ramybės

na taip medikui kai duodi, kad padėtu artimam, tai joks ne kyšis tai padeka. Va yra lygus ir lygesni
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS