Po nuosprendžio garsiausias „žemvaldys“ pakartojo klaidą, dėl kurios buvo teisiamas | KaunoDiena.lt

PO NUOSPRENDŽIO GARSIAUSIAS „ŽEMVALDYS“ PAKARTOJO KLAIDĄ, DĖL KURIOS BUVO TEISIAMAS

Kauno apylinkės teismas paskelbė jau aštuntą nuosprendį garsiausiu Kauno „žemvaldžiu“ tituluojamam Gyčiui Zieniui. Šį kartą – dėl Kauno apygardos teismo „užminavimo“ pernai vasarą. Nors tai – jau vienuoliktas šio skandalingo kauniečio teistumas, panašu, kad jis jokių išvadų nedaro.

Ir vėl elgėsi neadekvačiai

Ir per nuosprendžio paskelbimą 42-ejų G.Zienius elgėsi taip pat neadekvačiai, kaip ir per pirmąjį šios bylos posėdį, įvykusį prieš pusantro mėnesio. Tik šį kartą jis buvo pastebimai sulysęs, užsiauginęs barzdą ir su sutvarstyta ranka.

Tačiau ir vėl mosikavo pažyma – esą jam skirtas lovos režimas, dėl ko, skelbiant nuosprendį, gulėjo teisiamųjų narve kaip karste, šalia stovint dviem sutrikusiems konvojaus pareigūnams, kurių akyse demonstratyviai laikė ant pilvo sukryžiuotose rankose cigarečių pakelį.

O paskelbus nuosprendį, atsisakė pasirašyti, kad šį gavo. Esą – dėl sužalotos rankos. „Tačiau galiu pasirašyti koja!“ – replikavo vos septynių klasių išsilavinimą turintis G.Zienius, tik pats vienas ir juokęsis iš savo elgesio.

Kaimynų siaubas

Kaip jau rašyta, šiuo metu G.Zienius, kuris, anot psichiatrų, gali atsakyti už savo veiksmus, atlieka Alytaus pataisos namuose pernai liepą Kauno apylinkės teismo jam skirtą bausmę už neteisėtą disponavimą narkotikais be tikslo šiuos platinti ir dokumento suklastojimą. Už tai jam skirta aštuonių mėnesių laisvės atėmimo bausmė buvo subendrinta su pernai birželį sugriežtintu nuosprendžiu už savo kaimynų iš Aukštųjų Šančių terorizavimą, naikinant šių turtą, bei išpuolį, surengtą vienoje Dainavos mikrorajono picerijoje.

Remiantis minėtu nuosprendžiu, paskelbęs, kad kai kurie Prancūzų gatvės daugiabučiai esą pastatyti jo seneliui priklausančioje žemėje, G.Zienius terorizavo šių namų gyventojus. Išaušus rytui, šiems yra tekę dėl supjaustytų savo automobilių padangų kviesti pagalbon net mobiliąją ratų taisyklą.

Minėtos picerijos V.Krėvės prospekte savininkams teko susidurti su skandalinguoju G.Zieniumi, priėmus vieną jo užsakymą, kurio jis neatvyko atsiimti kelias valandas. O po to, pasirodęs apsvaigęs, suniokojo šios įstaigos turtą – duris, kasos ir kavos aparatus bei produktus, kuriuos išmėtė.

Kauno apylinkės teismas pernai kovą už šiuos nusikaltimus G.Zieniui skyrė dešimties mėnesių ir vienuolikos dienų laisvės atėmimą. Tačiau apskundus šį nuosprendį Kauno apygardos teismui, jis buvo sugriežtintas iki vienerių metų ir aštuonių mėnesių. Nepraėjus nė savaitei po šio sprendimo, Kauno apygardos teismo darbuotojams, kaip ir jų kaimynams iš Kauno apygardos administracinio teismo, teko skubiai palikti savo patalpas.

G.Zienius/Vilmanto Raupelio nuotr.

Ieškinys  keturženklis

Dėl šio pernykštės birželio 28-osios įvykio G.Zieniui buvo pareikštas kaltinimas paskambinus tą rytą mobilaus ryšio telefonu į Bendrąjį pagalbos centrą ir pranešus, kad Kauno apygardos teisme padėti sprogmenys, t. y. sutrikdžius šio valstybinės reikšmės objekto veiklą.

Po šio jo pranešimo buvo įvestas planas „Skydas“: evakuota apie pusę šimto minėtuose teismuose tuo metu buvusių žmonių, į įvykio vietą pasiųstos specialiosios tarnybos, iškviesti antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Teismų darbas tądien buvo sutrikdytas apie pustrečios valandos.

G.Zieniui, kuris buvo sulaikytas vėlų tos pačios dienos vakarą viename Žaliakalnio bute, kurį tuo metu nuomojosi ir iš kurio melagingai pranešė apie visuomenei gresiantį pavojų, dėl šio nusikaltimo buvo pareikšti trys ieškiniai. Kauno apygardos teismas kartu su Kauno apygardos administraciniu teismu prašė iš jo priteisti beveik 3 tūkst. eurų. Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ – daugiau kaip 80 eurų. Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba – beveik 40 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu G.Zienius savo kaltę pripažino. Tačiau buvo linkęs prisidengti kažkokiu mistiniu esą tą rytą jį užvaldžiusiu pykčiu.

Atsižvelgta į prisipažinimą

Neneigė G.Zienius, kad tada melagingai pranešė apie Kauno apygardos teismo „užminavimą“, ir stojęs dėl to prieš Kauno apylinkės teismą. Tačiau tikino, kad esą tai neturėjo jokio ryšio su jau minėtu sugriežtintu nuosprendžiu, nors logiškai paaiškinti, kas tada lėmė tokį jo išpuolį, nesugebėjo.

Už melagingą pranešimą apie visuomenei gresiantį pavojų Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki dvejų metų. Atsižvelgiant į G.Zieniaus prisipažinimą, jo byla išnagrinėta, taikant sutrumpintą įrodymų tyrimą, dėl ko automatiškai trečdaliu sumažėjo ir prokurorės siūlyta bausmė – nuo devynių iki šešių mėnesių nelaisvės.

Bylą nagrinėjusi teisėja Liuba Kymantienė prokurorės prašymą bei visus civilinius ieškinius patenkino. Tačiau subendrino už Kauno apygardos teismo „užminavimą“ G.Zieniui skirtą pusės metų laisvės atėmimo bausmę su dar neatlikta bausmės, skirtos pernai vasarą – už neteisėtą disponavimą narkotikais, dalimi. Galutinė jam skirta bausmė – vienerių metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimas.

Įsiteisėjus nuosprendžiui, turėtų būti konfiskuotas ir G. Zeniaus telefonas, kuriuo jis tada paskambino telefonu 112.

GALERIJA

  • Po nuosprendžio garsiausias „žemvaldys“ pakartojo klaidą, dėl kurios buvo teisiamas
  • Po nuosprendžio garsiausias „žemvaldys“ pakartojo klaidą, dėl kurios buvo teisiamas
  • Po nuosprendžio garsiausias „žemvaldys“ pakartojo klaidą, dėl kurios buvo teisiamas
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

ko

gero neuzteko babkiu ispirkai?.......

Mikas

Kauno apygardos teismas kartu su Kauno apygardos administraciniu teismu prašė iš jo priteisti beveik 3 tūkst. eurų. Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ – daugiau kaip 80 eurų. Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba – beveik 40 eurų. - TAI TEISMAI NE LUPIKAI?????? ARAS TIK UZ KURA PAPRASE. GAISRININKAI IRGI. UZ KA TEISMAM TIEK MOKETI???? O UZSIPRASE STUKOMIS...VA CIA TAI BENT!!!

Anonimas

nelaimingas žmogus , matyt valstybės tarnautojai gyvenimą sugadino
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS