Sumani senolė netapo sukčių auka – tariama pinigų tikrintoja sulaikyta | KaunoDiena.lt

SUMANI SENOLĖ NETAPO SUKČIŲ AUKA – TARIAMA PINIGŲ TIKRINTOJA SULAIKYTA

  • 3

Vakar senyvo amžiaus moters sumanumas padėjo jai apsaugoti savo turtą ir dar sulaikyti sukčiavimu įtariamą moterį.

Apie 15 val. 80-metė moteris, gyvenanti Kaune, Taikos pr., sulaukė vyro skambučio, kuris prisistatė neva esantis darbuotoju iš butų ūkio. Vyras moteriai nurodė, jog gyventojos mokėti komunaliniai mokesčiai nėra įskaityti, nes ji už juos atsiskaitė netikrais pinigais.

Norime įspėti, jog nei vienos institucijos, nei policijos, nei bankų, nei kitų institucijų darbuotojai telefonu, ar atvykę į namus, neprašo nei pinigų, nei elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų.

Šiame pokalbyje dalyvavo ir neva policijos pareigūnu prisistatęs asmuo, kuris senolei patvirtino išgalvotą istoriją apie netikrus pinigus. Vyras moterį tikino, jog ji nėra kalta, tačiau turi parašyti pareiškimą bei nurodė, jog namuose turimus pinigus privalo patikrinti jų ekspertė. Praėjus valandai po pokalbio, apie 16 val., prie senolės namų pasirodė moteris, kuri neva tikrino senolės paduotus 2 tūkst. 800 eurų. Atvykusi tariama ekspertė teigė, jog turi nueiti iki savo automobilio, jog patikrintų, ar šie pinigai yra tikri. Tuo metu senolė suprato, jog ji netrukus gali tapti sukčių auka ir iškart paėmusi pinigus iš tariamos ekspertės paskambino kaimynui. Greitai pasirodęs kaimynas spėjo sulaikyti pasprukti bandžiusią moterį, kurią perėmė nedelsiant atvykę Kauno apskrities policijos pareigūnai.

„Artimieji turi įspėti vyresnio amžiaus giminaičius, jog šie turi būti atidūs. Sukčiai bando išvilioti dideles pinigų sumas iš patiklių senyvo amžiaus žmonių. Naudojamos įvairios sukčiavimo schemos, tačiau dažniausiai jie skambina prisistatydami tam tikros institucijos darbuotojais ir bando įtikinti istorijomis apie neva netikrus pinigus, sužeistą asmenį, ar kažkokias problemas su elektroninės bankininkystės prisijungimais. Norime įspėti, jog nei vienos institucijos, nei policijos, nei bankų, nei kitų institucijų darbuotojai telefonu, ar atvykę į namus, neprašo nei pinigų, nei elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų“, –gyventojams priminė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato pareigūnai.

42-erių metų moteriai už pasikėsinimą įvykdyti nusikalstamą veiką pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. ir 22 str. gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

o

bet vistiek gi naivi močiutė, dar įsileido sukčius, dar rodė pinigus...Juk galėjo ir nespėt paskambinti kaimynui, galėjo tiesiog trenkti močiutei tokie nusikaltėliai ir pabėgti....Matyt naujokai pasitaikė...patys nepatikėjo, kad taip lengvai galima išvilioti pinigus...

Sofi

Super Mociute ! kad nepasimete o skambino kaimynui ! Kaimynu daugiau tokiu kad padejo Mociutei !!!

MINDE

degsit pragare ar galima tokius zmones maustyt.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS