Griūvančio pastato ateitis – miglota | KaunoDiena.lt

GRIŪVANČIO PASTATO ATEITIS – MIGLOTA

Uostamiesčio piktžaizdėmis virtę apgriuvę pastatai klaipėdiečiams kelia susirūpinimą. Žmonės baiminasi, jog ant jų galvų ims byrėti tinkas ir kristi sudūlėjusių metalinių balkonų konstrukcijos.

Nekeista, jog Herkaus Manto ir M.Mažvydo alėjos sandūroje jau daugelį metų neremontuotas bendrabutis kelia klaipėdiečių pasipiktinimą.

Gyventojams neramu dėl apgriuvusio pastato fasado, trupančio tinko, iškritusių langų, griūvančių balkonų konstrukcijų.

Šiuo metu apsauginę funkciją atlieka balkonus juosiantys tinklai.

Pastato nuotraukomis žmonės suskubo dalytis ir socialiniuose tinkluose.

Pokario metais iškilęs pastatas anksčiau priklausė bendrovei "Vakarų laivų gamykla", vėliau buvo leista jį privatizuoti.

Klaipėdos savivaldybės Statinių priežiūros poskyrio vedėjos Jurgitos Drizgaitės teigimu, situacija išties sudėtinga, mat didžiąją dalį patalpų prieš kurį laiką įsigijo viena įmonė.

"Problema, jog nesusidaro gyventojų daugumos, kad būtų priimti sprendimai. Oro sąlygoms leidus, avarinės būklės konstrukcijos bus sutvarkytos. Remonto darbus nori atlikti tik apie 15 proc. gyventojų, kuriems yra padaryta didžiausia žala", – pasakojo J.Drizgaitė.

Klaipėdos savivaldybės Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjo Gedimino Pociaus teigimu, išlaidos dėl šiuo metu vykstančių darbų nuguls ant savininkų pečių, tad taikyti administracines baudas būtų neefektyvu.

Sumos bus tikrai didesnės, nei įstatymu numatytos baudos.

"Administracinės nuobaudos vargu ar padės, juolab kad jų dydis būtų neadekvatus išieškojimo sąnaudoms. Surasti visus savininkus labai sudėtinga. Balkonų aptvėrimo apsauginiu tinklu, darbų atlikimo, technikos samdymo išlaidas teks padengti patalpų savininkams. Sumos bus tikrai didesnės, nei įstatymu numatytos baudos", – teigė G.Pocius.

Pasak pašnekovo, namo administratorius privalo planuoti ilgalaikius pastato remonto darbus, kurie bus atliekami nepaisant savininkų prieštaravimo.

"Pastato administratorius veikiausiai kreipsis į ekspertus, kurie kvalifikuotai įvertins pastato techninę būklę, nustatys jo defektus, privalomus atlikti darbus. Šios priemonės pareikalaus daugiau išlaidų nei tuo atveju, jei pastatą jie nuspręstų tvarkyti savo iniciatyva", – kalbėjo G.Pocius.

Rašyti komentarą
Komentarai (19)

>Kai per dideli mokesčiai ie valdininkai bijo

Tai, kad tie visokio plauko ale verslinykai nenori investuoti į miestą ir netvarko prisipirktų pastatų. Pažiūrėkite koks apšiuręs H.Manto 1 , o savininkai Vaišvila su Petrausku abu klaipėdiečiai, vienas net į mero postą taikosi. Pinigų turi, bent padažyti galėtų. Jokie fondai nepadės tokiems pabudinti sąžinę

Nepergyvenkit

Čia tik pradžia.Šia vieta jau seniai nuziurėjo storakiaušiai tumai ir kitas vertelku gaivals.Norejo statiti atgimimo aikštej.Nelabai išėjo. Galimi kiti varijanta. Po biški vykdom užmačias toliau.Kuomet gentviliniai agrastai susijungs su gandragalviais veidmainiais.Paaskui isitasys miesto taryboj.Reikaliokai pajudes kur kas greičiau.Ar be reikalo gi anuos tumai&Ko' prafinansavo rinkėmams?

Kai per dideli mokesčiai ie valdininkai bijo

nėra iniciatyvos nei iš miesto valdžios nei iš visokių senamiesčio verslininkų judėjimo organizacijų tos problemos sprendimui.O reikėtų įkurti visuomeninį fondą miesto centro ir senamiesčio fasadų sutvarkymui,pritraukiant pinigų iš verslo ,miesto , europinių lėšų ir dažyti visus pastatus nepriklausant nuo nuosavybės formos ,aišku spalvas ir remonto pobūdį derinant su savininkais ir miesto vyr architektu kitos išeities nėra,baisus vaizdelis mieste ir visi teisinasi lengviausia fraze ,,neturime teisės lėšas skirti privačiam sektoriui,, tai ir gyvenkime pasmirdusiame ,nuvarvėjusiame mieste ,užkimšę jį tūkstančiais blizgančių automobilių bijodami juos statyti prie fasadų ,kad neduok dieve neužkristų koks tinko gabalas ant automobilio ar ant galvos .Kažkas netvarkoj Lietuvoje kai iš mokesčių mokėtojų savivaldybė sutvarko visus jai priklausančius pastatus ir tam pinigų yra ,o gyventojai sumokėję valstybei mokesčius nebeturi pinigų savo namų fasadams tvarkyti.Ar ne baudžiava.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS