Į pajūrį artinasi šalčio banga | KaunoDiena.lt

Į PAJŪRĮ ARTINASI ŠALČIO BANGA

Savaitgalis pajūryje bus gana šiltas ir malonus. Tačiau jau kitą savaitę klaipėdiečių laukia išbandymas oru – jutiminė temperatūra pasieks net 20 laipsnių šalčio.

Sinoptikai įspėja ruoštis itin žvarbiems orams. Jau kitos savaitės pradžioje gyventojai pajus tikros žiemos privalumus ir trūkumus.

Kaip teigė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių grupės vyresnioji specialistė Judita Navašinskienė, savaitgalį dar bus galima pasidžiaugti maloniu oru.

Šiandien visą dieną laikysis nedidelė teigiama temperatūra, bus apie vieną laipsnį šilumos, apniukę. Vėjo greitis – 5–10 m/s, galbūt šiek tiek jis sustiprės vidurdienį. Kritulių tikimybė – labai nedidelė.

Naktį temperatūra nukris iki 2–4 laipsnių šalčio.

Sekmadienis bus vėsesnis, gali pasirodyti saulė. Termometro stulpeliai rodys apie 2 laipsnius žemiau nulio. Pūs rytų, pietryčių krypčių 6–11 m/s vėjas.

Jau pirmadienį Klaipėdą sukaustys nuožmus šaltis, kuris tęsis visą savaitę. Dieną vyraus 3–5 laipsniai šalčio. Dėl žvarbaus vėjo jutiminė oro temperatūra gali pasiekti 10 laipsnių žemiau nulio ribą.

Antradienį taps dar šalčiau. Naktį – 10, o dieną – 5–7 laipsniai šalčio. Tačiau atrodyti gali taip, lyg lauke būtų 18 laipsnių žemiau nulio.

Pati šalčiausia diena ir naktis kitą savaitę numatoma trečiadienį. Naktį temperatūra nukris žemiau 10 laipsnių. Pūs itin nemalonus rytinių krypčių vėjas. Kritulių tikimybė – menka.

"Esant tokiam vėjui ir šaltukui, naktį gali atrodyti, kad lauke – beveik 20 laipsnių šalčio. Todėl savaitės viduryje patartina būti namuose", – šyptelėjo J.Navašinskienė.

Vėliau dienos turėtų šilti, o vėjai rimti.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

dk

Na ir ko jus vis nepatenkinti ir niurzgat? Tai gerai, kad paraso, jog atsals. Visoje Europoje pranesa apie artejancius saltus arba karstus orus. O jums vis blogai ir blogai.

Anonimas

man įdomu kodėl kiekvienas tv kanalas rodo skirtingas oro prognozes ar tiek daug Lietuvoje tų stočių ir vis kitaip dabar labai gąsdinami žmonės gal kad blogai jaustusi ir bijotų nustokite gąsdinti ne tokius šalčius ir sniegynus išgyvenome ir nieko

Putkis

Tik jau negasdinkit baisiais šalčiais, kurių net nebuna! Viena karta rašykit tokias temperatūras, kurios faktiškai ir būna, o ne susapnave apie orus, paskui rašykite. Oi, jau bus net -20 laipsnių, kurių nei ducho, nei slucho nebus, tik pasvajot galima. Gal Maskvoj ir bus -20 , bet tik ne pajūryje ir dar Lietuvoje. Jau geriau patylėkit, nepeizėje tokių nesamonių!

SUSIJUSIOS NAUJIENOS