Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui (programa) | KaunoDiena.lt

JŪROS ŠVENTĖ 2018: SENAMIESČIO ERDVĖS KIEKVIENAM SKONIUI (PROGRAMA)

  • 5

Klaipėda jau gyvena 59-osios Jūros šventės nuojauta. Liepos 27–29 dienomis daugiau nei pusę milijono šventės svečių pasitiks senamiesčio erdvių transformacijos, netikėti atradimai, kokybiškos pramogos kiekvieno skoniui. Per tris šventės dienas festivalio organizatoriai pasiūlys daugiau kaip šimtą unikalių, išskirtinių, jūriškų renginių.

Turgaus gatvė virs romantišku bulvaru

Jūros šventės svečiai per keletą pastarųjų metų atradę ir pamilę kitokią Teatro aikštę, bus maloniai nustebinti. Viena pagrindinių šventės arterijų – Turgaus gatvė atkartos Teatro aikštės jaukumą ir virs romantišku bulvaru.

Jūriškas istorijas gatvėje pasakos Lietuvos jūrų muziejaus paroda. Ištikimo Jūros šventės bendražygio – bendrovės „Megaplantas“ dėka čia susikurs net 6 augalų oazės, kviečiančios svajoti, klausytis muzikos. Modernumo ir šviesos naujam bulvarui suteiks bendrovės „ITCC“ kuriami bokštai bei nauji, tik Jūros šventės dienomis džiuginsiantys meno akcentai – milžiniškos kriauklės.

Kaip ir dera bulvarui čia skambės fortepijono garsai. Penktadienio vakarą erdvę užlies romantiko Debussy melodijos, šeštadienį Tarptautinės fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ studentai dovanos auksinės klasikos kūrinius. Naujame bulvare netruks ir džiazinio skambesio bei teatro.

Turizmo skveras

Penktadienį, 14 val., ant Klaipėdos simboliu tapusio „Meridiano“ denio, kartu su choro „Cantare dainomis, iškilmingai bus atidarytas ir „Turizmo skveras“.  „Lietuvos geležinkeliai“ pristatomas skveras skirta skatinti Lietuvos ir kaimyninių miestų bendrystę. Renginio svečius pasitiks miesto šeimininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstovai.

Šį kartą „Turizmo skvere“ - Šiaulių, Anykščių, Birštono, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Druskininkų, Kėdainių, Ukmergės turizmo informacijos centrai. Čia sutiksite ir trečius metus dalyvaujančius Klaipėdos regiono turizmo informacijos centrus, tarp kurių - Klaipėdos, Neringos, Palangos, Kretingos, Skuodo, Šilutės atstovai. Save pristatys ir Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras, „Kaunas In“, Valstybinis turizmo departamentas, „Kūrybinių industrijų dokas“, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyrius.

Skvere lankytojų lauks ir interaktyvus „Lietuvos geležinkeliai“ paviljonas, kuriame: unikalios keliavimo patirtys, neatrastos turistinės kryptys, galimybė leistis į virtualią kelionę traukiniais po vaizdingiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių kampelius, pramogos mažiesiems, prizai ir siurprizai smalsuoliams. „Turizmo skveras“ šį kartą skvere prie burlaivio „Meridianas“.

Tautinio paveldo krantinė

Išskirtinė ir savita Lietuvos etninė kultūra ir jos tautinis paveldas Jūros šventės dienomis bus pristatomi krantinėje „Tai, kas tikra“. Naujoje vietoje – šalia skulptūros „Žvejys“ įsikūrusi krantinė „Tai, kas tikra“, stebins ne tik autentiškais amatininkų dirbiniais. Tris šventės dienas čia vyks muzikiniai pasirodymai. Iškilmingas krantinės „Tai, kas tikra“ atidarymas - liepos 27 d., 15 val.

„Dažnai mėgstame prisiminti, kad Lietuva kadaise buvo galinga valstybė – nuo jūros iki jūros. Šiandien mes ne tokie dideli, bet ne mažiau svarbūs – telkiamės aplink Baltiją. Jūra – mūsų kelias į pasaulį, o pasaulio – į Lietuvą.  Mus gali skirti kilometrai, bet yra dalykų, kurie mus vienija ir jungia - tai gimtasis kraštas Lietuva, tai mūsų žinojimas, kad esame  jūrinės valstybės atstovai. Jūra sujungia skirtingus žmones lyg skirtingus krantus, tampa geros partnerystės pagrindu, o Jūros šventės renginiai tai įkūnija ir paliudija“, - sakė Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Atidarymo dieną čia gros tautiška kapelija „Sutaras“, veiks tradicinės amatų meistrų dirbtuvės. Liepos 28 d., šeštadienį, 11 val. svečius sveikins Birutės kapela, vakarop - 18 val. val. koncertuos Lenkijos tradicinių dainų ir šokių kolektyvas „Ina“, 20 val. gros Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro kapela „Martvežiai“. Sekmadienį nuo 11 val. lauks Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos kolektyvų koncertas, nuo 13.30 val. Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ meno kolektyvų koncertas.

Dizaino jūra

Jau antrus metus į Klaipėdą sugrįžta išskirtinis mados projektas „Dizaino jūra“. Skoningas ir efektingas dizaino pasažas suburs dizainerius ir kūrėjus po vienu stogu. Anot projekto autorių - Šiaurės šalių dizaino asociacijos, „Dizaino jūra“ ypatinga tuo, kad čia savo ekspozicijas pristatys patys kūrėjai ir dizaineriai, tad užsukus ir susidomėjus vienu ar kitu kūriniu, bus galima ne tik jį įsigyti, bet ir sužinoti jo atsiradimo istoriją tiesiai iš kūrėjo lūpų. Savo darbus čia pristatys tokie gerai žinomi prekiniai ženklai kaip „Miutto“, „Ocdeco“, „Make Heads Turn“, „3.14“ ir daugelis kitų.

Naujiena – pikniko zona

Šventės mecenato „Švyturys GO nealkoholinis“ pristatoma Jūros šventės naujiena – „Pikniko erdvė“ išsiskirs ekskliuzyvinių produktų prekyba, maisto vagonėlių įvairove, barbekiu maistu. Čia netruks maisto ir gėrimų degustacijų, vyks ekskursijos į „Švyturio“ alaus daryklą. Didelė žalioji erdvė leis patogiai įsitaisyti ir kurti savo šventę, sau tinkamą poilsį. Pokalbius ir bendravimą paskanins DJ muzika ir vasariški ritmai, kurie primins - „Tas jausmas, kai nesinori namo“. Jūros šventės naujiena įsikurs Kūlių Vartų gatvės atkarpoje ties „Švyturio“ alaus darykla.

Šeštadienį, nuo 15 iki 17 val. čia lauks išskirtinis svečių iš Japonijos pasirodymas. Jūros šventės svečius sveikins tradiciniais japoniškais būgnais – wadaiko – grojanti grupė „Daigen-gumi“. Wadaiko, dar žinomi kaip taiko būgnai, yra tradiciniai japoniški mušamieji instrumentai, senovėje naudoti ritualinėse apeigose, vykstant mūšiams arba teatro pasirodymuose. Dabar šiuos būgnus galima išgirsti japoniškuose festivaliuose ir būgnais grojančių trupių pasirodymuose. Tekančios saulės šalies muzika visus norinčius šeštadienį kvies į nemokamas kūrybines dirbtuves.

„Pikniko zona“ įsikurs Kūlių Vartų gatvėje, žalioje erdvėje prie skulptūros „Neringa“.

Geriausi filmai – Kino skvere

Jūros šventės programą antrus metus papildo didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje - „Kino pavasaris“. Ramesnio šventės ritmo pageidaujančius Jūros šventės svečius, jau liepos 26-ąją, Jūros šventės išvakarėse, kinas pakvies į Dienovidžio aikštę. Telekomunikacijų bendrovės „Balticum“ pristatomas skveras, tris vakarus leis mėgautis geriausiais, lietuviškai įgarsintais, šių metų „Kino pavasario“ filmais.

Jūros šventės kino vakarus pradės lietuvių trumpametražių filmų seansas, kuriame bus galima pamatyti Venecijos kino festivalyje pristatytą, geriausią šių metų šalies trumpametražį filmą – Lauryno Bareišos režisuotą „Pirtį“, taip pat „Kino pavasario“ perspektyviausiu režisieriumi pripažinto, „Sidabrinei gervei“ nominuoto Tito Lauciaus šmaikštų trumpuką „Gyvatė“ ir festivalio žiūrovų mėgstamo režisieriaus Gedimino Šiaulio naują filmą „Šviesa“. Šis kūrėjas žiūrovams pažįstamas iš filmo „Kaukai“. Su Kino skvero žiūrovais Klaipėdoje susitiks režisieriai L. Bareiša, T. Laucius ir prodiuserė Klementina Remeikaitė.

Čia skambės ir jaunų šalies atlikėjų muzika.Tris Jūros šventės vakarus „Kino pavasario“ gerbėjai išvys publikos simpatijas pelniusius filmus - „Tyli naktis“, „Kandelarija“. Muziką dalins klaipėdietis Karolis Rupkus, grupė „Sisters on Wire“.

Šeimų pramogos – skirtingose erdvėse

Jūros šventėje netruks pramogų ir vaikams. „Skonių fiestos“ erdvėje – Piliavietės automobilių stovėjimo aikštelėje, lauks jūriškos pramogos. Nors Burinuko jūra tilps baseine, bet joje vyks intensyvi laivyba: vėją gaudys  baltaburės jachtos ir pačių vaikų čia pat sumeistrauti laiveliai. Statyti ir valdyti laivus vaikams padės patyrę animatoriai- laivadirbiai.

Dienovidžio skvere, kol tėveliai vakaros klausydami muzikos ar žiūrėdami filmus, jų atžalos turės galimybę laiką leisti specialioje erdvėje vaikams – Nykštukų miestelyje. Vaikai jame galės susikurti aplinką – nuspalvinti kartotinius namelius, iš kartoninių kaladėlių sukurti dekoracijas ar tiesiog smagiai bendrauti su bendraamžiais prie nykštukiškų stalelių. Su vaikais laiką leis animatoriai. Nykštukų miestelis veiks liepos 26, 27, 28 d. 20.00–23.00 val.

Pramogų nestokojantis atrakcionų parkas įsikurs pakeliui į Kruizinių laivų terminalą, Priešpilio g.

Kartoninius namelius ir kaladėles Nykštukų miesteliui dovanoja neįgaliųjų socialinė įmonė „Regseda“.

JŪROS ŠVENTĖS RENGINIŲ PROGRAMA

2018 M. LIEPOS 25–29 D.
 

LAIKAS

RENGINYS

VIETA

LIEPOS 25 D., TREČIADIENIS

16.00

Lietuvos jūrų muziejaus parodos „Su pirmojo Prezidento vardu“ atidarymas

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Herkaus Manto g. 25

 

LIEPOS 26 D., KETVIRTADIENIS

14.00–16.00

AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“ PRISTATO: 2-ąjį Drezinų ralį: greičio, adrenalino ir azarto kupinas varžytuves. Išankstinė komandų registracija www.litrail.lt

Komandą sudaro 3-4 asmenys.

Klaipėdos geležinkelio stotis, Priestočio g. 1

14.30

Jūrininkų pagerbimo ceremonija prie „Albatroso“ paminklo Smiltynėje. Organizatoriai – VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos jūrų muziejus

Smiltynė

17.00

Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai – 70. Fotoparodos „XXI amžiaus jūrininko portretas“ atidarymas

III PC „Akropolis“ įėjimas, Taikos pr. 61

18.00

„Pagauk optimistą“ – linksmos ir azartiškos „Optimist“ klasės jachtų ir jas suvaldyti pasiryžusių savanorių varžybos Dangėje. Komentavimo punktas – prie skulptūros „Žvejys“

Dangės upė, tarp Biržos ir Pilies tiltų

 

19.00

Mobilios teatro trupės „Foolpool“ (Vokietija) spektaklis-pasivaikščiojimas „Mechaninių būtybių ganiava“. Trupės pasirodymus Jūros šventei dovanoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC)

Karlskronos a., Dangės krantinė

21.00–1.30

TELEKOMUNIKACIJŲ BENDROVĖ „BALTICUM“ PRISTATO: „KINO PAVASARIS“ JŪROS ŠVENTĖJE. MUZIKA IR KINAS PO ŽVAIGŽDĖTU DANGUMI!

21.00 Karolis Rupkus ir grupė

22.30 Lietuvos kūrėjų trumpametražių filmų programa, susitikimai su kūrėjais:

filmas „Šviesa“ ir susitikimas su kūrybinės komandos atstovu; filmas „Gyvatė“, pristato rež. Titas Laucius; filmas „Pirtis“, pristato prodiuserė Klementina Remeikaitė

23.30 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamos

Dienovidžio skveras

 

21.0022.00

UAB „SEAFISH TRADE“ PRISTATO: PASAULINĖ PREMJERA JŪROS ŠVENTĖJE!

Bendras VšĮ „Klaipėdos švenčių“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Unikalus pastatymas, sujungęs praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą, teatrą, šokį ir žmogaus fantaziją.

Piliavietės aikštė

 

21.30–00.50

5-ASIS BARDŲ MUZIKOS IR POEZIJOS PROJEKTAS „SKRYDIS Į NAKTĮ“. Dainuoja I. Narkutė, grupė „Baltos varnos“, G. Vaškys, eiles skaito D. Molytė-Lukauskienė, D. Rekis, M. Rupšaitė, A. Laurutis

Smiltynė, Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros amfiteatras

LIEPOS 27 D., PENKTADIENIS

10.00

Kilnojamoji paroda „Pilies uostas. Jūrinio paveldo ženklai“. Ekspozicija veiks iki liepos 29 d. 20.00

Turgaus g.

12.00

Jūros šventės mugės atidarymas

Dangės g. (nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago), Tiltų g.

12.00–2.00

SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu

DĖMESIO! 17.00–23.00 veikia pramogų erdvė vaikams „Burinuko uostas ir laivų statykla“. Pramogą vaikams dovanoja UAB „BNTP“

Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.

12.00–20.00

DIZAINO JŪRA: dizainerių ir kūrėjų erdvė po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu

Turgaus g., Jono kalnelio link

12.00–20.00

ATGIMIMO AIKŠTĖJE PRAMOGAUKITE SU „TOPO CENTRU“: jūsų laukia skrydžiui pasirengę dronai, su vėjeliu skriejantys paspirtukai, realybės kovos, įvairios pramogos. Susipažinkite su naujovėmis, jas išbandykite, laimėkite prizų ir gaukite specialių pasiūlymų Topo centro parduotuvėse!

Atgimimo a.

 

 

12.00

Atminimo knechto buriuotojui Broniui Rožinskui, pirmajam lietuviui jachta perplaukusiam Atlanto vandenyną, atidengimas

Buriuotojų krantinė

12.00–22.00

AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ INTERAKTYVI PALAPINĖ: #NepriklausomybėVeža interaktyvios veiklos

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

18.00-01.00

Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu

18.00–22.00 Pagalbos punktas prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Danės g. 19

19.00–01.00 Pagalbos punktas Kruizinių laivų terminale

 

15.00–00.00Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

14.00–20.00

TURIZMO SKVERĄ PRISTATO AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“: pažink Lietuvą ir pasaulį su AB „Lietuvos geležinkeliai“! Aplankykite Lietuvos turizmo informacijos centrų ekspozicijas bei čia įsikūrusį „Lietuvos geležinkelių“ paviljoną, kuriame: unikalios keliavimo patirtys, neatrastos turistinės kryptys, galimybė leistis į virtualią kelionę traukiniais po vaizdingiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių kampelius, pramogos mažiesiems, prizai ir siurprizai smalsuoliams.

LR ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA PRISTATO TAUTINIO PAVELDO KRANTINĘ „TAI, KAS TIKRA“.

15.00 Atidarymo ceremonija scenoje, tradicinių amatų miestelio pristatymas

15.30, 19.00, 21.00 Griežia tautiška kapelija „Sutaras“ (Vilnius)

14.00–21.00 Veikia tradicinių amatų meistrų dirbtuvės

Krantinė prie skulptūros „Žvejys“

15.00

Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai – 70! Visų laidų mokyklos absolventų susitikimas

I.Kanto g. 7

15.00–17.00

AZARTIŠKOS KOVOS DANĖJE: aštuonviečių valčių regata (8+)

 

Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“

 

18.00–02.00

NAUJIENA! JŪROS ŠVENTĖS MECENATAS „ŠVYTURYS GO Nealkoholinis“ PRISTATO – JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: ČIA VERTA UŽSIBŪTI!

DJ muzika, maisto ir gėrimų degustacijos, ekskursijos į „Švyturio“ alaus daryklą.

18.00–24.00 DJ muzika

19.00, 22.00 Trupės „Foolpool“ (Vokietija) spektaklis-pasivaikščiojimas „Mechaninių būtybių ganiava“. Trupės pasirodymus Jūros šventei dovanoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras

Kūlių Vartų g.

18.00

 

VĮ KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJA PRISTATO: DIDŽIOJI JŪROS ŠVENTĖS EISENA „TAS JAUSMAS, KAI...“. Maršrutas J. Janonio g., Herkaus Manto g., Naujojo Sodo g., Naujoji Uosto g., Pilies tiltas, Pilies g., Kruizinių laivų terminalas. Eisenos dalyvių pristatymas - už Pilies tilto. Eiseną globoja VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus. Tiesioginę eisenos transliaciją stebėkite socialiniame tinkle „Facebook“ #KlaipedosSventes.

Startas: J. Janonio g.

 

18.00

Autorinių dainų vakaras „Vėjų nunešti – sugrąžinti jūros“. Dalyvauja D. Razauskas, D.Žvirblis, „Baltos varnos“, V. Šerelis, Ž. Adomaitienė, J. Baltokas ir „JieDu“, G. Petkus, K. Ribaitis, grupės „Poezijos medžiotojai“, „Vitražai“ ir kt.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelis, Herkaus Manto g. 25

19.00

JŪROS ŠVENTĖS 2018 ATIDARYMO CEREMONIJA

 

Kruizinių laivų terminalas

19.00–00.30

ROMANTIŠKASIS TURGAUS GATVĖS BULVARAS.

19.00, 21.00 Pasimatymas su pantomimos teatru „A“

20.00 Fortepijoną „kalbina“ Marijus Kučikas

22.00 Specialus Tarptautinės fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ virtuozų projektas Jūros šventei – koncertas „Debussy Klaipėdoje“, skirtas Claude Debussy 100-osioms metinėms

Turgaus g.

20.00–21.00

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO: ISTORINIŲ LAIVŲ PARADAS DANĖS UPĖJE „DANGĖS FLOTILĖ“.

Laivų sutiktuvės Dangėje „Pamariškiai atvyksta į Klaipėdą“, Pilies tilto pakėlimas, burlaivių paradas iki Biržos tilto, švartavimasis prie Karališkosios krantinės, pamariškių pasisveikinimas. Komentavimo punktas prie skulptūros „Žvejys“

Dangės upė

20.00–1.00

DIDYSIS PENKTADIENIO KONCERTAS:

20.00 Grupė „Colours of Bubbles“ ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro projektas „Untold Story“

21.45 Grupė „Naktinės personos“

23.00 Grupė „Golden Age“ ir Videoheads DJ‘s

Kruizinių laivų terminalas

 

20.00–00.30

TEATRO AIKŠTĖS MAGIJA.

20.00 Grupė „Driezhas“

21.30 „Eurovizijos“ laimėtojos Lietuvoje – Ievos Zasimauskaitės akustinis koncertas

23.00 Grupė „Parranda Polar“

Teatro a.

 

21.0022.00

 

 

UAB „SEAFISH TRADE“ PRISTATO: PASAULINĖ PREMJERA JŪROS ŠVENTĖJE!

Bendras VšĮ „Klaipėdos švenčių“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Unikalus pastatymas, sujungęs praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą, teatrą, šokį ir žmogaus fantaziją.

Piliavietės aikštė

 

21.00–02.00

TELEKOMUNIKACIJŲ BENDROVĖ „BALTICUM“ PRISTATO: „KINO PAVASARIS“ JŪROS ŠVENTĖJE. MUZIKA IR KINAS PO ŽVAIGŽDĖTU DANGUMI!

21.00 Grupė „Sisters on Wire“

22.40 „Kino pavasario“ publikos favoritas – filmas „Tyli naktis“ (rež. P. Domalewski, Lenkija)

00.15 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamos

Dienovidžio skveras

 

23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00

LAUKIAMAS AKCENTAS. Dainuojančių ir šokančių fontanų programa Klaipėdos širdyje – Klaipėdos piliavietės aikštėje „Komplimentas Lietuvai“

Klaipėdos piliavietės aikštė

 

LIEPOS 28 D., ŠEŠTADIENIS

 

 

8.30

9.00Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę Klaipėdos stačiatikių parapijose:

Visų Rusų Šventųjų (Liepų g. 45A)

Dievo Motinos Globėjos – Šv. Mikalojaus (Smiltelės g. 14A)

Šv. Veros, Nadeždos, Liubovės ir Zofijos (Debreceno g. 48).

Po šv. Mišių vyks pamaldos už jūrininkus

Šv. Mišios už žuvusius jūroje ir visą jūrinę bendruomenę Marijos Taikos karalienės bažnyčioje

Rumpiškės g. 6

9.00

KURKIME ENERGIJĄ JŪROS ŠVENTEI! Nuotaikinga ryto mankšta ir „SALLY UP“ iššūkis su sveikatingumo instruktore Rita Girdvainyte ir Parko intervalinių treniruočių komanda. Kviečiami dalyvauti įvairaus fizinio pajėgumo suaugusieji ir vaikai. Rekomenduojama patogi, spalvinga apranga ir sportinė avalynė, turėti buteliuką vandens.

Kruizinių laivų terminalas

 

 

9.00–2.00

Jūros šventės mugė

Dangės g. (nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago), Tiltų g.

9.00–2.00

SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu

DĖMESIO! 12.00–23.00 Veikia pramogų erdvė vaikams „Burinuko uostas ir laivų statykla“. Pramogą vaikams dovanoja UAB „BNTP“

Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.

9.00–24.00

LR ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA PRISTATO TAUTINIO PAVELDO KRANTINĘ „TAI, KAS TIKRA“.

11.00 Griežia Birutės kapela

18.00–19.00 Susipažinkite: kaimynai lenkai. Koncertuoja Lenkijos tradicinių dainų ir šokių kolektyvas „Ina“

20.00 Groja Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro kapela „Martvežiai“

11.00–21.00 Veikia tradicinių amatų meistrų dirbtuvės

Dangės krantinė prie paminklo „Žvejys“

9.30

Pirmojo Lietuvos uosto kapitono Liudviko Stulpino pagerbimas

Smiltynės kapinaitės

9.30–10.30,

10.45–11.45,

12.00–13.00

BALETO STUDIJA PO „ARKA“. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės repeticijos ORE

Prie paminklo „Arka“

 

10.00–22.00

AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ INTERAKTYVI PALAPINĖ: #NepriklausomybėVeža interaktyvios veiklos ir:

14.30–15.00, 18.00–19.00 hiphopo grupės „Jama&W“ pasirodymas

15.00–16.00 susitikimas su grupės „G&G Sindikatas" lyderiu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

10.00–20.00

DIZAINO JŪRA: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu

Turgaus g., Jono kalnelio link

10.00–20.00

ATGIMIMO AIKŠTĖJE PRAMOGAUKITE SU „TOPO CENTRU“: jūsų laukia skrydžiui pasirengę dronai, su vėjeliu skriejantys paspirtukai, realybės kovos ir įvairios pramogos. Susipažinkite su naujovėmis, išbandykite, laimėkite prizų ir gaukite specialių pasiūlymų Topo centro parduotuvėse!

Atgimimo a.

10.00–18.00

Senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ eksponatai atvyksta į Jūros šventę: rikiavimasis – Šaulių g., Lietuvininkų a., 10.00 - paradas S. Daukanto, Herkaus Manto gatvėmis; 11.00–18.00 – paroda, gražiausio automobilio rinkimai

Herkaus Manto g., ties Atgimimo aikšte

10.00–1.00

Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu

10.00–22.00 Pagalbos punktas prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Danės g. 19

10.00–1.00 Pagalbos punktas Kruizinių laivų terminale

 

10.00

Žuvusios laivo LINKUVA įgulos pagerbimas

Skulptūrų parkas

11.00–18.00

„DRAKONŲ“ LAIVŲ LENKTYNĖS. Azartiškos drakonų valčių varžybos dėl KLAIPĖDOS VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO DIREKCIJOS TAURĖS

Nugalėtojų apdovanojimas pasibaigus varžyboms ant burlaivio „Meridianas“ denio

Dangės upė, atkarpa nuo Irklavimo centro iki Biržos tilto

 

12.00

Žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija: vainikų nuleidimas Baltijos jūroje. Laivų išplaukimas nuo Kruizinių laivų terminalo – 11.00

Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčiuosius dalyvauti žuvusiųjų pagerbimo ceremonijoje plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį Ragą)

Baltijos jūra

12.00–02.00

NAUJIENA! JŪROS ŠVENTĖS MECENATAS „ŠVYTURYS GO Nealkoholinis“ PRISTATO – JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: ČIA VERTA UŽSIBŪTI!

DJ muzika, maisto ir gėrimų degustacijos, ekskursijos į „Švyturio“ alaus daryklą.

12.00–24.00 DJ muzika

19.00, 22.00 Trupės „Foolpool“ (Vokietija) spektaklis-pasivaikščiojimas „Mechaninių būtybių ganiava“. Trupės pasirodymus Jūros šventei dovanoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC)

15.00–17.00 Japonų būgnininkų grupės pasirodymas ir kūrybinės dirbtuvės visiems

Kūlių Vartų g.

12.00–15.00

Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai – 70! „Jūrinės rungtys visiems“: nuotaikingos varžybos suaugusiesiems, „Jaunojo jūrininko akademija“ – vaikams

II Melnragės paplūdimys, prie gelbėjimo stoties

12.00–16.00

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO. ISTORINIŲ LAIVŲ PARADAS DANĖS UPĖJE „DANGĖS FLOTILĖ“.

12.00 Teatralizuotas žuvų turgus „Sugaus tave žvejužėliai!”

15.00 Burlaivių ir jų įgulų pristatymas bei pasveikinimas

Karališkoji krantinė, aikštė prie skulptūros „Žvejys“

12.00–20.00

TURIZMO SKVERĄ PRISTATO AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“: pažink Lietuvą ir pasaulį su AB „Lietuvos geležinkeliai“! Aplankyk Lietuvos turizmo informacijos centrų ekspozicijas ir būtinai užsuk į „Lietuvos geležinkelių“ paviljoną, kuriame: unikalios keliavimo patirtys, dar neatrastos turistinės kryptys, galimybė leistis į virtualią kelionę traukiniais po įspūdingiausius ir vaizdingiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių kampelius, pramogos mažiesiems, prizai ir siurprizai smalsuoliams

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

12.00–18.00

Tarptautinė modeliuotojų techninės kūrybos paroda „Sumažintas pasaulis“

Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A

15.00–18.00

BALETO STUDIJA PO „ARKA“.

15.00 Šokių mokyklos CODA baleto ir šiuolaikinio šokio talentų repeticijos

17.00 Jaunųjų talentų šokio miniatiūros

Prie paminklo „Arka“

15.00–23.00

ROMANTIŠKASIS TURGAUS GATVĖS BULVARAS.

15.00, 17.00, 20.00 Pasimatymas su pantomimos teatru „A“

16.00, 22.00 Fortepijoną „kalbina“ Marijus Kučikas

 

18.00–20.00 Tarptautinės fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ dalyvių programa:

18.00 Koncertas „Fortepijono fiesta“

19.00 Interaktyvus jaunųjų pianistų konkursas su publika Jūros šventės prizui laimėti

Turgaus g.

18.00

AZARTIŠKOS KOVOS DANĖJE: irklenčių varžybos

Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“

18.00–19.00

BALETO STUDIJA PO „ARKA“. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės koncertas

 

Prie paminklo „Arka“

19.00–20.00

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO: ISTORINIŲ LAIVŲ PARADAS DANĖS UPĖJE „DANGĖS FLOTILĖ“.

Laivų paradas tarp Biržos ir Pilies tiltų. Komentavimo punktas prie skulptūros „Žvejys“

Dangės upė

20.00–1.00

DIDĮJĮ ŠEŠTADIENIO KONCERTĄ JŪROS ŠVENTĖS SVEČIAMS DOVANOJA „ŠVYTURYS GO Nealkoholinis“.

20.00 Grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

21.30 Grupė „Royce“

23.00 ANDRIUS MAMONTOVAS IR GRUPĖ

Kruizinių laivų terminalas

 

20.00–00.30

TEATRO AIKŠTĖS MAGIJA.

20.00 Grupė „IALAZ“ (Vengrija)

21.30 Giedrė Kilčiauskienė su grupe

23.00 Grupė „Garbanotas bosistas“

Teatro a.

 

21.0022.00

 

 

UAB „SEAFISH TRADE“ PRISTATO: PASAULINĖ PREMJERA JŪROS ŠVENTĖJE!

Bendras VšĮ „Klaipėdos švenčių“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Unikalus pastatymas, sujungęs praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą, teatrą, šokį ir žmogaus fantaziją.

Piliavietės aikštė

 

21.00–2.00

TELEKOMUNIKACIJŲ BENDROVĖ „BALTICUM“ PRISTATO: „KINO PAVASARIS“ JŪROS ŠVENTĖJE. MUZIKA IR KINAS PO ŽVAIGŽDĖTU DANGUMI!

21.00 Grupė „Black Water“

22.00 „Kino pavasario“ publikos favoritas – filmas „Kandelarija“ (rež. J. H. Hinestroza)

00.00 Geriausios KANŲ LIŪTŲ reklamos

Dienovidžio skveras

 

23.00, 23.30, 00.00, 00.30, 01.00

LAUKIAMAS AKCENTAS. Dainuojančių ir šokančių fontanų programa Klaipėdos širdyje – Klaipėdos piliavietės aikštėje „Komplimentas Lietuvai“

Klaipėdos piliavietės aikštė

00.00

UAB „SEAFISH TRADE“ DOVANA KLAIPĖDIEČIAMS IR JŪROS ŠVENTĖS SVEČIAMS.

Jūros šventės kulminacija – fantastiškas fejerverkų šou!

Smiltynės krantinės

LIEPOS 29 D., SEKMADIENIS

 

 

9.00

9.00Jūros šventės mugėDangės g. (nuo buvusio TEO pastato iki Šiaurinio rago), Tiltų g.

SKONIŲ FIESTA. Maistas iš Food Truck: greita, gardu, įvairu

DĖMESIO! 12.00–18.00 veikia pramogų erdvė vaikams „Burinuko uostas ir laivų statykla“. Pramogą vaikams dovanoja UAB „BNTP“

Automobilių stovėjimo aikštelė Pilies g.

9.00

LIETUVOS JŪRŲ MUZIEJUS PRISTATO: ISTORINIŲ LAIVŲ PARADAS DANĖS UPĖJE „DANGĖS FLOTILĖ“.

Laivų palydos, kyla Pilies tiltas

Dangės upė

9.00–16.00

LR ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJA PRISTATO TAUTINIO PAVELDO KRANTINĘ „TAI, KAS TIKRA“.

11.00–13.00 Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos kolektyvų koncertas

13.30–15.30 Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ meno kolektyvų koncertas

11.00–16.00 Veikia tradicinių amatų meistrų dirbtuvės

Dangės krantinė, prie skulptūros „Žvejys“

10.00–14.30

AB „KLAIPĖDOS NAFTA“ INTERAKTYVI PALAPINĖ: #NepriklausomybėVeža interaktyvios veiklos

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

10.00–18.00

DIZAINO JŪRA: dizaineriai ir kūrėjai po vienu stogu, apsipirkimas DISCO ritmu

Turgaus g., Jono kalnelio link

10.00–16.00

ATGIMIMO AIKŠTĖJE PRAMOGAUKITE SU „TOPO CENTRU“: jūsų laukia skrydžiui pasirengę dronai, su vėjeliu skriejantys paspirtukai, realybės kovos ir įvairios pramogos. Susipažinkite su naujovėmis, išbandykite, laimėkite prizų ir gaukite specialių pasiūlymų Topo centro parduotuvėse!

Atgimimo a.

10.00–18.00

Maltiečiai pristato: pirmoji pagalba Jūros šventės metu

10.00–16.00 Pagalbos punktas prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, Danės g. 19

10.00–18.00 Pagalbos punktas Kruizinių laivų terminale

 

11.00–14.00

AZARTIŠKOS KOVOS DANĖJE: tradicinė Žvejo regata – baidarių-kanojų irklavimo varžybos

Dangės upė, nuo Irklavimo centro iki burlaivio „Meridianas“

10.00–14.00

Tarptautinė modeliuotojų techninės kūrybos paroda „Sumažintas pasaulis“

Kultūros fabrikas, Bangų g. 5A

11.00–17.00

Klaipėdos krepšinio mokyklos gatvės krepšinio turnyras (3x3). Registracija iki liepos 26 d. 19.00 svetainėje www.krepsiniomokykla.lt

Kruizinių laivų terminalas

12.00–16.00

JŪROS ŠVENTĖS MECENATAS „ŠVYTURYS GO Nealkoholinis“ PRISTATO NAUJIENĄ – JŪROS ŠVENTĖS PIKNIKO ZONA: ČIA VERTA UŽSIBŪTI!

DJ muzika, maisto ir gėrimų degustacijos, ekskursijos į „Švyturio“ alaus daryklą.

Kūlių Vartų g.

12.00–15.00

TURIZMO SKVERĄ PRISTATO AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI“: pažink Lietuvą ir pasaulį su AB „Lietuvos geležinkeliai“! Aplankyk Lietuvos turizmo informacijos centrų ekspozicijas ir būtinai užsuk į „Lietuvos geležinkelių“ paviljoną, o jame: unikalios keliavimo patirtys, dar neatrastos turistinės kryptys, galimybė leistis į virtualią kelionę traukiniais po įspūdingiausius ir vaizdingiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių kampelius, pramogos mažiesiems, prizai ir siurprizai smalsuoliams

Aikštė prie burlaivio „Meridianas“

12.00, 13.00, 14.00, 14.30

Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai – 70! Ekskursija „Tapk gimtojo miesto kapitonu“. Pažymėtas autobusiukas iš Atgimimo aikštės stotelės gabens norinčiuosius į LAJM išbandyti navigacinius treniruoklius

Atgimimo a. – I. Kanto g. 7

14.00–16.00

Jūros šventės svečius sveikina Birutės kapela

Tiltų g., greta PC „Kiras“

18.00–20.00

Tarptautinės fortepijono akademijos „Klaipėda Piano Masters“ dalyvių gala koncertas „Muzikinis fejerverkas Klaipėdai“

KU Menų akademija, K. Donelaičio g. 4

 

NUOLATINIAI RENGINIAI

 

07 27–29 10.00–20.00

„Baltic Sail“ burlaivių apžiūra, atviri deniai (jei laivai neužsakyti renginiams ar specialiems reisams)

Kruizinių laivų terminalo pirsas

07 27–29 10.00–20.00

KU burlaivio ir 100-mečio odisėją įgyvendinančios jachtos „Lietuva“ lankymas. Lietuvos nepriklausomybės 100-čiui skirtos parodos ekspozicija.

Kruizinių laivų terminalo pirsas

07 27–29

Jubiliejų švenčiančios AB „GRIGEO KLAIPĖDA“ dovana Jūros šventės svečiams – veidrodinė instaliacija „Tas jausmas kai...kartu 120 metų su GRIGEO KLAIPĖDA“

Karlskronos aikštė

10.00–22.00

Lietuvos jūrų muziejaus paroda apie valgomuosius moliuskus „Jūros stalas“

PC „Akropolis“, Taikos pr. 61

11.00–19.00

Lietuvos jūrų muziejaus edukacinė meno platforma „Susižadėję su jūra. 2“

Krantinėje prie burlaivio „Meridianas“

11.30, 13.00, 15.00, 16.30

Delfinų pasirodymai (su bilietais)

Smiltynės g. 3

12.15, 14.00, 16.00

Kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai Saulės įlankoje (su bilietais)

Smiltynės g. 3

07 23–29

pradžia 10.00

Klaipėdos šachmatų festivalis „Jūros šventė 2018“

Viešbutis „Ibis Style Klaipėda Aurora“, Nemuno g. 51

07 27–29

nuolat

Ekskursijos į Baltijos jūrą. Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ laivai norinčiuosius plukdys nuo dešiniosios Dangės krantinės (pakeliui į Šiaurinį Ragą)

 

07 25–29

11.00–19.00

MAŽOSIOS LIETUVOS AMATYSTĖ. Atviros tautinio kostiumo dirbtuvės: tautinių kostiumų bei aksesuarų ekspozicija, audimo amato demonstravimas

 

Meno kiemas, Daržų g. 10

07 27, 28

11.00–19.00

Atviros keramikos dirbtuvės. Juodosios keramikos ekspozicija. Molio lipdymo, žiedimo demonstravimas

 

Meno kiemas, Daržų g. 10

 

 

 

 

GALERIJA

  • Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui <span style=color:red;>(programa)</span>
  • Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui <span style=color:red;>(programa)</span>
  • Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui <span style=color:red;>(programa)</span>
  • Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui <span style=color:red;>(programa)</span>
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

NUSIBODO

geriausias pasiulymas butu - rengti ta "Juros svente", karta per 5 metus...ikyrejo ji visiems - jurines tematikos nebera, zuvu turgaus (kaip senais laikais) nebera ir patinka ta svente tik pavargeliams kurie vasara blaskosi tarp palangos basanviciaus g.ir juru muziejaus. Tikri klaipedieciai (uzuojauta gyvenantiems senamiestyje - si gyventoju dalis per svente - niekam nerupi) - jau seniai "padeje ignora" ant tokios sventes.

Gerdas

Išties, Jūros šventės biudžetas milžiniškas, tačiau jokių naujovių, vis tas pats per tą patį. Reikia prinicpinio, sisteminio pokyčio. Ar kada rasis tikrai kūrybingų organizatorių, o ne tokių, kuriems ši šventė - tai kažkoks jausmas apie kažką, kai kažkas... Akivaizdus fantazijos trūkumas.

Jūros šventė be jūreivių

Nu nieko gero. Tuntai musių, antisanitarija, prie deginamų lašinių(šašlykų) ir košių, pilni pakrūmiai valkatėlių, vagių ir nusiaubtas miestas. Nes laivyno nėr, laivininkų taipogi nėr, anokia čia šventė be jūreivių ir jūrinės tematikos. Centrą užims pasipinigautojai su pigiais "meno" kūriniais.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS