Kelininkai pradėjo budėti naktimis | KaunoDiena.lt

KELININKAI PRADĖJO BUDĖTI NAKTIMIS

Uostamiestyje oficialiai startavo žiemos sezonas. Nuo vakar naktimis pradėjo budėti gatvių valytojai. Pagrindinėse arterijose išdėliota dalis konteinerių su smėliu.

Druskos prikaupė daugiau

Dėl mechanizuoto gatvių valymo uostamiesčio savivaldybė sutartis yra sudariusi su dviem įmonėmis. Šiaurine miesto dalimi iki Baltijos prospekto rūpinasi bendrovė "Ecoservice Klaipėda", pietine – "Žemkasa".

Įmonės turi paruošusios 26 transporto priemones keliams ir kelkraščiams valyti, barstyti, sniegui pakrauti ir išvežti. Tiek pat technikos mieste buvo naudojama ir praėjusiais metais.

Užtat druskos ir smėlio jų sandėliuose – daugiau. Druskos rangovai yra sukaupę apie 1 350, o smėlio – 300 tonų. Daugiau druskos liko iš praėjusios žiemos. Jei sandėliai ištuštėtų, rangovai pasiruošę papildyti atsargas.

Oficialiai žiemos sezonas startavo vakar. Nuo šiol gatves prižiūrinčios įmonės pradeda budėti naktimis – sekti orų prognozę. Jos taip pat įsipareigoja, kai tik prireikia, pabarstyti įkalnes, nuokalnes, tiltus ir viadukus, kad neapledytų.

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda aiškino, kad budėjimu laikomas darbas iki snigimo pradžios, kol įmonių mašinos neišvažiuoja valyti ir barstyti gatvių.

Galioja skirtingi įkainiai

Kiekvienoje miesto dalyje budi po du mechanizmus. Pietinėje miesto dalyje budėjimas kainuoja 2,6 tūkst. eurų per mėnesį. Vieno mechanizmo valandos įkainis – 2,20 euro.

Šiaurinėje miesto dalyje ši paslauga – brangesnė. Per mėnesį budėjimas atsieina 2,83 tūkst. eurų. Vieno mechanizmo valandos įkainis siekia 2,34 euro.

L.Dūda aiškino, kad įkainiai skiriasi, nes buvo organizuojami atskiri konkursai ir juos laimėjo skirtingos įmonės. Be to, darbo specifika pietinėje ir šiaurinėje miesto dalyse yra kitokios.

Per sezoną pietinėje miesto dalyje budėjimas atsieina apie 13 tūkst., šiaurinėje – 14 tūkst. eurų. Praėjusią žiemą mechanizuotas gatvių valymas savivaldybei kainavo apie 300 tūkst. eurų.

Pinigų yra pakankamai

Miesto šaligatvius ir aikštes šį sezoną toliau prižiūrės įmonė "Klaipėdos želdiniai". Ji yra parengusi 33 įvairaus dydžio mechanizmus sniegui valyti.

Mieste bus pastatyta 300 smėlio konteinerių, kurių talpa – 0,3 kub. metro, ir 50 tokių, kuriuose telpa1,1 kub. metro. Šaligatvius ir aikštes valys apie 100 žmonių.

Smėlio dėžės miesto gatvėse tradiciškai pastatomos prieš lapkričio 1-ąją, kai mieste oficialiai startuoja žiemos sezonas. Šie metai – ne išimtis. Praėjusią žiemą šaligatviams valyti išleista 180 tūkst. eurų.

Nesikeis ir aikštelių, į kurias prireikus vežamas sniegas, vietos. Viena jų yra Medelyno, kita – Žardupės gatvėje.

Neretai prieš žiemos sezoną keliamas klausimas, ar užteks lėšų sniegui valyti. L.Dūda tvirtino, kad pinigų yra pakankamai.

"Pinigai skiriami miesto sanitariniam valymui. Nėra skirstoma, ar sniegui, ar dulkėms valyti. Yra bendra suma. Šiemet pinigų šiai funkcijai užtikrinti užteks. Anksčiau pasitaikydavo, kad pritrūkdavo. Dabar kelerius metus tokios problemos nėra", – pabrėžė direktorius.

GALERIJA

  • Liudvikas Dūda
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

M

Galiu lažintis, kad žiema kelininkus, kaip ir kiekvienai metais, "užklups netikėtai" :))

SUSIJUSIOS NAUJIENOS