L. Karbauskienė: su vyru per rinkimus balsuojame skirtingai | KaunoDiena.lt

L. KARBAUSKIENĖ: SU VYRU PER RINKIMUS BALSUOJAME SKIRTINGAI

Lapių bendruomenės centro pirmininkei Laimai Karbauskienei likimas lėmė pastaruoju metu itin populiarią pavardę. Ir nors su "valstiečių" lyderiu Ramūnu Karbauskiu ponią Laimą išties sieja ne atsitiktinis sutapimas, o giminystės saitai, tačiau apie šią energingą ir veiklią moterį veikiau būtų galima pasakyti, jog ne pavardė, o žmogus garsina pavardę.

Būti žaibolaidžiu neketina

Pačiai L.Karbauskienei su sąvoka "viešas dėmesys" teko susipažinti gerokai anksčiau, jos sutuoktiniui nusprendus pasukti į politiką. Ką jau kalbėti, kad šiuo metu Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai vadovaujantis Sigitas Karbauskas yra išties ryškus, aktyvus, tad neretai ir skirtingų vertinimų sulaukiantis politikas.

"Pradžioje gal jautriau reaguodavau į visokias peripetijas, atrodydavo, na, kam tu veliesi. Dabar žiūriu paprasčiau – jei žmogui patinka, jei jis tame mato prasmę, nėra ko stabdyti. Matyt, ta ramybė ateina su amžiumi, – svarstė pašnekovė. – Žinoma, dėl kokių nors politinių įvykių iš aplinkinių sulaukdavau ir komentarų, replikų, kad štai tavo vyras kažką ne taip pasakė ar padarė. Kažkas žmogui nepatinka, ir jis bando apie tai pranešti per aplinkui – per mane. Tiesiog atsakydavau, kad netapatintų manęs ir mano vyro – jei kažką norite pasakyti, sakykite tiesiai jam. Namuose apie aktualijas taip pat tik šiek tiek pasikalbame. Vyras niekada nesibėdavoja, kad kažkas blogai, tiesiog pasako – yra problema, ją reikia spręsti."

L.Karbauskienė šypteli – esą neretai net per rinkimus jiedu su vyru balsuoja už skirtingų partijų atstovus.

Anot pašnekovės, tiek ji pati, tiek Tvarkos ir teisingumo partijai priklausantis sutuoktinis vienas kitam netrukdo – abu turi sočiai darbų ir visuomeninių įsipareigojimų, kiekvienas visa galva pasinėręs į savo veiklą. Tiesa, taip buvo ne visada.

Neįtarė galinti vadovauti

Kiek prisimena L.Karbauskienė, jos vyras nuolat būdavo aktyvus, užsiėmęs žmogus – kadaise pirmininkavo kolūkiui, vėliau įkūrė nuosavą verslą, galiausiai žengė į politikos areną. "Visada gyvenome ūkiškai, tad aš ilgą laiką buvau namų šeimininkė, rūpinausi vaikais, ūkiu", – atviravo moteris.

L.Karbauskienė linkusi sutikti, jog daugeliu atveju nemažai pasiekę, save realizavę vyrai šiais savo pasiekimais turi dalytis ir su ta moterimi, kuri visada buvo šalia bei padėjo užkopti į tam tikras aukštumas.

"Vienam nuversti didelius kalnus būtų sudėtinga. Vyro ir žmonos santarvė, bendradarbiavimas, vienas kito palaikymas ir suteikia tos stiprybės", – savotišku tvirtos, darnios santuokos receptu dalijosi moteris.

Tuo metu pačiai L.Karbauskienei naujo gyvenimo etapo startu tapo daugiau nei prieš dešimtmetį išgirstas netikėtas pasiūlymas. Nuo pat įkūrimo 2004-aisiais Lapių bendruomenės centrui vadovaujanti moteris neneigė, jog ši veikla ne tik padėjo atsiskleisti gebėjimams, kurių nė neįtarė turinti, bet ir teikia didžiulį malonumą.

"Kai tik įsikūrėme, valdyboje buvo labai stiprių, patyrusių šiai veiklai žmonių, įvairių įstaigų vadovų. Tad kai pasiūlė vadovauti man, buvau labai nustebusi, juk tuo metu buvau namų šeimininkė. Bet man pasakė – tu turi daugiausiai laiko, o mes, kiek reikės, padėsime, – su šypsena prisiminė pašnekovė. – Žinoma, buvo nedrąsu, nežinojau, kur aš čia patekau. Tad stengdavausi dalyvauti visur, kur tik įmanoma – mokymuose, seminaruose, kad suprasčiau, kas yra toji bendruomeninė veikla. O kai įsivažiavau, pamažu prasidėjo ir įvairūs projektai. Žinoma, ir be šios veiklos yra vienokių ar kitokių darbų, turime šeimos verslą, ūkininkaujame. Laiko visada visiems trūksta, tačiau svarbu, kaip tu sugebi jį susiplanuoti."

Socialinio darbo magistro laipsnį įgijusi moteris kurį laiką dirbo ir socialinį darbą, taip pat – vietos veiklos grupėje.

Žmonės gyvi ne vien darbu

Netoli Gargždų esantis Lapių kaimas, kuriame įsikūrę bemaž 400 gyventojų, kartais juokais pavadinamas Lietuvos Amerika.

Įspūdingas gamtovaizdis vilioja ne tik besidairančiuosius būsto, bet ir ieškančiuosius turiningų pramogų – verslūs žmonės Lapiuose sėkmingai plėtoja kaimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paslaugų verslą, o ne taip seniai bendruomenės pastangomis buvo įrengta Utrių kalno slidinėjimo trasa.

"Kiekviena veikla, kiekvienas darbas prasideda nuo konkretaus žmogaus, kuris tiki savo idėja. Pas mus toks žmogus buvo Gintautas Rusteika. Kai prasidėjo dideli projektai, jis ėmė mus po truputį pratinti prie idėjos, kad čia reikėtų įrengti slidinėjimo trasą. Pasirengėme studiją, išsiaiškinome pliusus ir minusus bei pamatėme, kad pas mus būtų ne prasčiau nei Druskininkuose ar kitose vietose, kur įrengtos slidinėjimo trasos", – pasakojo L.Karbauskienė.

Pašnekovė pripažino, jog reikėjo laiko įtikinti žmones, kad toks projektas pasiteisins ir iš jo bus apčiuopiamos naudos.

"Buvo labai sunku – jei reikėtų vėl daryti viską iš naujo, vargu ar besiimtume. Bet ėmėmės ir padarėme. Šiemet bus trečias sezonas, kai jau dirbame visu pajėgumu", – pasidžiaugė lapiškė.

Pašnekovės skaičiavimu, per sezoną iš Utrių "slidinėjimo kurorto" pavyksta užsidirbti 6–7 tūkst. eurų, dalis lėšų atidedama remonto, atsinaujinimo darbams – antai šiemet mėgėjams pasiūlyta nauja trasa, o likę pinigai panaudojami kitoms būtinosioms bendruomenės reikmėms.

"Pavyzdžiui, pernai iš šių lėšų surengėme ekskursiją su nakvyne. Ar kokiame kino teatre sugalvojame apsilankyti. Nes žmones reikia ne tik į darbus kviesti, bet ir pasiūlyti jiems pramogų", – įsitikinusi L.Karbauskienė.

Bet ko nebepriima

"Mūsų veikla daugialypė, dirbame su vyresniais žmonėmis, bendradarbiaujame su mokykla, kultūros namais, organizuojame įvairius renginius, vykdome projektus. Man ši veikla labai patinka, tačiau nėra nepamainomų žmonių, todėl labai svarbu išsiugdyti jaunąją kartą, kuri tuo taip pat sirgtų", – kalbėjo pašnekovė.

Į klausimą, ar bus ką ugdyti, kai Lietuvos gyventojai kasdien vis sparčiau evakuojasi į geresnio gyvenimo teritorijas, L.Karbauskienė neneigė, jog nemažai aplinkinių kaimelių pastaraisiais metais ištuštėjo.

"Žinoma, kažkiek jaunų šeimų išvažiavo ir iš Lapių. Tačiau mes esame netoli Klaipėdos, gyvename gražioje vietoje, tad jei atsiranda koks tuščias namas, jis greitai parduodamas. Nemažai naujakurių sulaukia ir Rudaičių kaimas. Žinoma, jaunos šeimos turi nemažai buitinių rūpesčių, ir jas kiek sunkiau įtraukti į bendruomeninę veiklą. Kita vertus, ir mes į savo gretas bet ko nebepriimame – laukiame tik tų žmonių, kurie turi ką pasiūlyti bendruomenei, o ne vien tikisi iš jos kažką gauti", – pridūrė pirmininkė.

Viena iš trijų Karbauskų dukrų šiuo metu taip pat gyvena užsienyje, Londone. Tačiau L.Karbauskienė viliasi, jog ji savo ateitį susies su Lietuva, mat po septynerių emigracijos Didžiojoje Britanijoje metų gimtinėn jau grįžo kita dukra.

Nors, pasak pašnekovės, svetur abu su vyru dirbo neprastus darbus, tačiau vaikų susilaukti ir juos auginti apsisprendė būtent Lietuvoje. Tris atžalas jau turinti pora įsiliejo ir į šeimos verslą, ir į bendruomenės veiklą.

Garsios pavardės rebusas

L.Karbauskienė, kaip ir sutuoktinis, yra įgijusi mokslinio agronomo specialybę. Tad lyg ir dėsninga, jog šeimos verslu tapo ūkininkavimas – mėsinių galvijų auginimas. Į pastebėjimą, jog pagal daugelį kriterijų Karbauskams tiktų visai kita partija, pašnekovė replikavo su šypsena: "Aš išvis nepriklausau jokiai partijai".

Tačiau bene didžiausias paradoksas, jog iš tiesų S.Karbauską ir R.Karbauskį sieja artimas kraujo ryšys: jų tėvai – broliai, taigi politikai yra pirmos eilės pusbroliai.

Anot L.Karbauskienės, vienos raidės skirtumas įsivėlė registruojant naujagimius, kai kažkuriuo metu pavardes imta lenkinti galūnę -as keičiant į -is. Taip šeimoje du sūnūs įgijo vienokią, o kiti du – kitokią pavardę.

"Kaip ir visose giminėse, vieni žmonės daugiau bendrauja, kiti mažiau, šiuo atveju labai artimų, glaudžių ryšių nėra, nors ir nesipyksta. Gal tai labiau dalykiniai santykiai. Galbūt ir dėl to, kad toliau vieni nuo kitų gyvename, susieiti progų pasitaiko retai. Turbūt ir tai, jog jiedu priklauso skirtingoms partijoms, irgi byloja, kad požiūris į tam tikrus dalykus skiriasi", – šyptelėjo žinomo Klaipėdos rajono politiko sutuoktinė.

Į klausimą, ar R.Karbauskis nekalbino pusbrolio pereiti į savo partiją, L.Karbauskienė nusijuokė: "Nežinau, bent jau man nepasakojo".

Ir nėra ko pyktis

Nors pašnekovė prisipažino politikuoti nemėgstanti, apie šiandienos Lietuvos situaciją turi savo nuomonę.

Kartais viskas, kas šiandien vyksta politiniame mūsų gyvenime, man atrodo pletkų lygio

"Kartais viskas, kas šiandien vyksta politiniame mūsų gyvenime, man atrodo pletkų lygio. Manyčiau, kad kiekvienam mūsų verčiau susikoncentruoti į savo darbus, užuot ieškojus priekabių prie kito. O tiek gerų, tiek blogų žmonių atrasime kiekvienoje partijoje. Ir nėra ko toms partijoms pyktis, juk visi turime dirbti dėl vieno tikslo. Suprantama, daugeliui norisi greitesnių rezultatų, bet tai ne visada pavyksta. Štai mažą dalyką pajudini ir su kokia milžiniška biurokratija susiduri, ką jau kalbėti apie visos Lietuvos masto problemas", – samprotavo L.Karbauskienė.

Aktyvi ir komunikabili moteris prisipažino, jog neatsitiktinai ji ypač vertina bendravimą su vyresnio amžiaus žmonėmis, kurių požiūris gerokai skiriasi nuo jaunesnės kartos atstovų.

"Labai gera, kai pasikalbi su pagyvenusiais žmonėmis, nes jų visai kitokios vertybės, supratimas ir vertinimai. Jie nėra materialistai. Bendraudamas su jais tiesiog atgauni dvasinę pusiausvyrą ir pasikrauni geros energijos", – teigė pašnekovė.

GALERIJA

  • Sėkmė: L.Karbauskienei smagu, kad Utrių slidinėjimo trasa nestokoja lankytojų, kurie visada su nekantrumu laukia kiekvieno naujo sezono.
  • Pusbroliai: S.Karbauskas ir R.Karbauskis politikoje pasuko skirtingais keliais.
  • Ryšys: su sutuoktiniu Sigitu drauge nuo studijų laikų.
Rašyti komentarą
Komentarai (10)

ELVIS

,,MES KARTAIS IESKOME PASAULY, SKAIDRAUS KAIP KRIKSTOLAS ZMOGAUS.DEMETA SAKOME IR SAULE ,NORS BARSTO AUKSA IS DANGAUS. ... JEI KAS KALTAS TAI IR BAUSTI. ONE VERSTI BEDA YSTATYMU NETOBULUMUI.MELO KOJOS TRUMPOS. REIK JAS GREICIAU RAUTI.

Anonimas

pats asmeniškai pažįstų Laima ir iš tiesų ji viską pasiekė savo rankomis ir daug dirbo ,kad tiek pasiektu, apie ką jūs žmonės kalbat? ji iš tiesų dirba ne dle pinigų, ji nori padėti tiek bendruomenei augti tiek palengvinti ir pagyvinti kaimo gyvenima, ir kaip bebūtų keista tai yra vienas iš tų žmonių kuris dirba ne dėl pinigų ar materealių dalykų, o del pagalbos kitiems ir nors Laimos vyras ir palitikas ji nieko nesisieja su juo ir manau yra labai negražu peikti, net nepažįstant ir nesusiduriant su tokiu žmogumi, džiaugiuosi kad vis dar yra tokių žmonių kaip Laima ir tikiuosi toks Lietuvio įprotis dėl visko skūstis, o apie kitą tik blogu žodžiu atsiliepti per laiką išnyks.

Pasiulymas

Siulau pasikeisti pavarde , kuri Jums tikrai garbes nedaro .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS