Ypatingam piešiniui uostamiestyje ieško daugiabučio | KaunoDiena.lt

YPATINGAM PIEŠINIUI UOSTAMIESTYJE IEŠKO DAUGIABUČIO

Žinomi menininkai broliai Gataveckai Klaipėdoje siekia įgyvendinti socialinį projektą. Jo idėja – įspūdingu piešiniu papuošti vieną uostamiesčio daugiabučių namų sienų.

Įamžins klaipėdiečius

Vaikų namuose augę broliai Remigijus ir Algirdas Gataveckai tokius projektus jau įgyvendino Vilniuje, Kaune ir Alytuje.

"Didelio formato tapybos darbe ant gyvenamojo daugiabučio sienos kartu su broliu Algirdu vaizduosime globos namuose augančių vaikų siluetus, kurie beldžiasi į naujai pastatytų gyvenamųjų namų sienas, nes nori būti pastebėti ir priimti į daugiabučių bendrijas kaip lygiateisiai gyventojai. Šiuo savo darbu raginsime lietuvius įsivaikinti globos namuose augančius vaikus", – pasakojo R.Gataveckas.

Lietuvoje užsibrėžta sumažinti vaikų namų, jų globotinius perkeliant į kitokias gyvenimo sąlygas – šeimynoms specialiai nupirktus butus.

"Daug kas nenori tokių vaikų įsileisti į savo gyvenamąsias erdves. O mes bandome pasakyti, kad šie vaikai yra lygiai tokie patys kaip ir mes. Šiam projektui bus parinktas vienas ar keli būtent uostamiesčio vaikų globos namų auklėtiniai, kurių siluetus ir išvysime ant gyvenamojo namo", – pasakojo menininkas.

Suteikė stipendiją

R.Gataveckas laimėjo asociacijos LATGA įsteigtą stipendiją, kuri padės jam įgyvendinti projektą.

"Tačiau teks ieškoti ir daugiau rėmėjų. Jei tokiam projektui mėnesiui samdysiu kraną, dar ir pats liksiu skolingas asociacijai", – juokavo R.Gataveckas.

Stipendija siekia 270 eurų, kurie bus mokami kas mėnesį visus metus. Nors menininkai pinigus taupo, tačiau tai vis dėlto per menka suma tokio dydžio piešiniui. Nors vyrai tikino, kad dažus jau įsigijo.

Menininkas su broliu Algirdu tikisi darbus pradėti vasarą. Iki tol jiems teks surasti daugiabučio bendriją, kuri sutiktų dalyvauti akcijoje.

Idėjos neatmetė

Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas, išgirdęs menininkų idėją, iš karto pakvietė brolius užsukti pas jį.

"Tegul ateina pas mane. Aišku, kad esu už. Tik tiek, kad daugiabučių namai yra ir bendrijų nuosavybė, teks gauti jų sutikimus. Bet galima bendradarbiauti su namų administratoriais ir surasti tokį namą. Idėja labai sveikintina ir graži. Tik projektą vyrai turės suderinti nustatyta tvarka", – pridūrė A.Šulcas.

Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento vadovas Kastytis Macijauskas įžvelgė ir gilesnę šio sumanymo prasmę.

"Pirmiausia mūsų pačių požiūrį į vaikų namų auklėtinius reikia keisti. Tai vaikai, kurie negavo natūralios saulės ir natūralios mamos meilės. Gerai sukurtos socialinės reklamos, be abejo, gali būti įtaigios. Aš saugos diržą automobilio gale ėmiau segtis tik pažiūrėjęs socialinę reklamą", – kalbėjo K.Macijauskas.

Pasak jo, verta keisti požiūrį ir į grafičius.

"Peckeliai patys "užpeckiojo" pozityvų grūdą, kuris yra šioje meno formoje. Du panašius projektus mes įgyvendinome uostamiestyje, ir tai nebuvo lengva. Teko ilgai ieškoti fasado, o koją kišo kažkurių taisyklių punktas, kuris pažymi, kad ant fasadų paišyti negalima", – prisiminė K.Macijauskas.

Paaiškėjo, kad Klaipėdoje yra įmonių, kurios sutinka talentingiems jaunuoliams patikėti savo valdų sienas, tačiau jų dislokacijos vietos menininkams dažniausiai netinka – socialinės akcijos piešinys turi būti matomas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Klaipėdietis

Priešais daugiabučių kvartalą, ar kitoje vietoje galima pastatyti viską , net ir dangų užstojančią makabriškos reklamos plokštę. Tai pasityčiojimas iš miesto gyventojų, ir dinozauriškas korupcijos reklamoje pavyzdys. Tą pačią reklamą galima uždėti ant daugiabučių sienų, ir neatimti iš žmonių dangaus ir vaizdų į gimtąjį namą, kvartalą. Tai nereikia toli ieškoti priešų ,vykdančių propagandinę veiklą prieš Lietuvą. Gal buki ir korumpuoti sprendimai,prisidengiant kolektyvine atsakomybe,bei juos pasirašę ir yra tikrieji priešai. Tik tokiam kaip p.Macijauskas uoliai tarnaujanciam klaipėdiečių labui nesimato šūdo krūvos sulig Ararato kalnu ir noro pradėti valytis.Gal ir pats bus prisidėjęs ją kraunant...

vardas

reikia formuluoti prasyma taip kad nesikirstu su istatymais, vietoje fasado paisymo panaudoti meniskai apipavidalinti ir neturetu niekas prikibti :)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS