Herkaus Manto gatvės dušas | KaunoDiena.lt

HERKAUS MANTO GATVĖS DUŠAS

Po gausaus lietaus Herkaus Manto gatvės šaligatviais vaikštantys klaipėdiečiai ir miesto svečiai dalyvauja savotiškoje loterijoje – bus aptaškyti pravažiuojančių automobilių ar tikslą pasieks sausi. Siauri šaligatviai ir arti gatvės esantys namai pėstiesiems tarsi nesuteikia kito pasirinkimo.

Dėl greitai važiuojančio, ypač sunkiasvorio, transporto, iš asfalte susiformavusių vagų vanduo šliūkšteli ant šaligatvio lyg gražiausias fontanas. Ir jei tuo metu toje vietoje yra žmogus – jam tiesiog nepavyksta išvengti purvino dušo.

Kai gana giliose Herkaus Manto gatvės provėžose telkšo vanduo ir kol dar yra pėsčiųjų neužjaučiančių vairuotojų, miestiečiams reikėtų pasirinkti kitą maršrutą. Ir laukti dienos, kai vienoje pagrindinių miesto eismo arterijų asfalte neliks vagų, o liūties vanduo žaibu nubėgs į kanalizaciją.

Kultūra kelyje

Malonu, kai vairuotojai būna kultūringi – užleidžia kitus vairuotojus, jei jiems reikia kur nors įvažiuoti ar išvažiuoti. Tuomet ir gavusieji kelią kitose situacijose jaučia pareigą ką nors kitą užleisti. Vadinasi, vienų vairuotojų geri veiksmai skatina kitų gerus poelgius.

"Kokteilis" sužinojo, jog ketvirtadalis vairuotojų užleidžia tuos, kurie patys yra mandagūs ir paprašo, kad juos užleistų.

Kone visi visuomet padėkoja tiems vairuotojams, kurie užleidžia jiems kelią, stabteli, kad šie pravažiuotų. Padėka dažniausiai išreiškiama avariniu signalu (kas antras), rankos mostu (kas trečias) arba galvos linktelėjimu (kas penktas). Tik vos vienas iš šimto nepadėkoja, kai juos praleidžia.

Išskirtina tai, jog tik kas antras vairuotojas piktinasi, jei jam nepadėkoja už tai, kad kažkam užleido kelią.

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS