Valgykite bananus ir vyšnias | KaunoDiena.lt

VALGYKITE BANANUS IR VYŠNIAS

Visi esame susidūrę su tuo, kad nepavykdavo užmigti.

"Kokteiliui" pavyko sužinoti, kad miegosime geriau nei įprastai, jei valgysime bananus. Būtent šie vaisiai, savo sudėtyje turintys daug kalio, pagerina miego kokybę.

Anot "Kokteilį" konsultavusių medikų, norint saldžiai miegoti, vakare taip pat reikėtų vartoti produktų, turinčių melatonino.

Po tyrimų pripažinta, kad geriau miegosime, jei valgysime vyšnių arba kasdien išgersime bent po stiklinę jų sulčių. Mat vyšnios ne tik skatina melatonino gamybą, bet ir turi organizmui naudingų antioksidantų. Kitu metų laiku, kai nėra šviežių uogų, rekomenduojama rinktis šaldytas vyšnias arba jų nektarą.

Norintieji geriau miegoti, turėtų prisiminti riešutus bei moliūgų sėklas. Jų sudėtyje yra laimės hormonu vadinamo seratonino. Tad nedidelė saujelė migdolų ir graikinių riešutų ar sėklų prieš miegą gali padėti atsipalaiduoti ir greičiau užmigti. Tiesa, riešutai yra labai kaloringi, todėl vakare vartokite saikingai.

Dažnai į mūsų pirkinių krepšelius įkrenta ir žemės riešutai. Jų mes perkame daugiau nei migdolų riešutų. Trečioje vietoje – pirkėjų pamėgtos pistacijos, nuo kurių jau kiek daugiau atsilieka graikiniai riešutai.

Skanėstai: vyšnias mes valgome ir šiaip – be tikslo, todėl, kad skanios.

Uoliesiems tėveliams

Kuprinė, ypač pirmoji vaikui, yra ypač svarbus pirkinys prieš artėjančius mokslo metus. Renkantis ją, tėvai turėtų atkreipti dėmesį ne tik į atžalos pageidavimus.

Įvertinkite, kokio konkrečiai dydžio kuprinės jūsų vaikui reikės. Tai priklauso ne tik nuo vaiko amžiaus, bet ir nuo to, ar, pavyzdžiui, vaikui reikia į mokyklą neštis vadovėlius. Be to, dažnai kuprinės dydį koreguoja ir sąrašas priemonių, kurias reikės kasdien nešiotis – juk vienokią kuprinę pirksime, jei reikės nešiotis kompiuterį, o visai kitokią, jei reikės nešiotis du A4 formato segtuvus. Nuspręsti, kokio reikia kuprinės dydžio, bus lengviau iš anksto sudarius sąrašą, ko jūsų vaikui kasdien reikės ir kas į ją turės tilpti. Tai gali būti priešpiečių dėžutė, gertuvė, segtuvas (ar keli), penalas ir t. t.

Gairės: kokteilis
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS