Banko apsaugininko žudikas laisvės anksčiau neišvys | KaunoDiena.lt

BANKO APSAUGININKO ŽUDIKAS LAISVĖS ANKSČIAU NEIŠVYS

  • 1

Kaišiadorių apylinkės teismas aštuntą kartą atmetė prieš 21 metus mirties bausme nuteisto, už banko apiplėšimą ir apsaugos darbuotojo nužudymą kalinčio Justino Butos prašymą paleisti jį iš įkalinimo įstaigos anksčiau laiko.

Kaip penktadienį pranešė teismas, nors nuteistasis daro pažangą mažindamas nusikalstamo elgesio riziką, ji nėra tokia akivaizdi ir įtikinanti, kad nekeltų abejonių, jog vyras laikysis įstatymų ir nenusikals.

1996 metų gegužės mėnesį Šiaulių apygardos teismas nuteisė J. Butą mirties bausme už tai, kad 1995 metų rugsėjo mėnesį jis veikdamas su kitais asmenimis pasikėsino nužudyti tuo metu Šiauliuose veikusio banko „Hermis“ apsaugos darbuotoją Liną Žuką ir vėliau prigirdytą alumi su stipriai veikiančia, kvaitinančia medžiaga – klofelinu, jį nužudė pasmaugdami, be to, apiplėšė banką, pavogė bankui priklausantį automobilį, kurį, siekdami paslėpti įkalčius, sudegino miške, taip pat neteisėtai įgijo ir laikė šaunamuosius ginklus bei neteisėtai įgijo, laikė ir realizavo stipriai veikiančių medžiagų – klofeliną.

Pagal tuo metu galiojusius įstatymus, apygardos teismas J. Butai skyrė subendrintą ir galutinę mirties bausmę sušaudant, taip pat nurodyta konfiskuoti jo turtą.

Vėliau mirties bausmė pakeista į švelnesnę – laisvės atėmimą iki gyvos galvos, o 2012 metų gegužės 9 dieną prezidento dekretu J. Butai suteikta malonė – nustatyta 25 metų laisvės atėmimo bausmė.

Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos prašė teismo patvirtinti nutarimą dėl lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos taikymo su intensyvia priežiūra nuteistajam neatlikus pusantrų metų bausmės.

Nuo 2013 metų, kai J. Buta buvo perkeltas iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus – kalėjimo į Pravieniškių pataisos namus, Lygtinio paleidimo komisija į teismą su prašymais patvirtinti komisijos sprendimus paleisti nuteistąjį iš pataisos įstaigos anksčiau laiko kreipėsi septynis kartus, tačiau visais atvejais teismas jų netvirtino.

Būdamas už grotų vyras mokėsi ir baigė tuometinį Vilniaus pedagoginį universitetą ir įgijo edukologijos bakalauro laipsnį, socialinio pedagogo specialybę, taip pat mokėsi Elektrėnų profesinio rengimo centre, kur įgijo kompiuterio operatoriaus specialybę.

Teismas pabrėžė, kad vienas iš bausmės tikslų yra kaltininko nubaudimas: nuteistasis dėl padarytos nusikalstamos veikos privalo patirti tam tikrus suvaržymus ir kitas neigiamas pasekmes, kitaip būtų iškreipta bausmės esmė ir pažeistas teisingumo principas. Socialinio tyrimo išvadoje, kurią teismui pateikė Lygtinio paleidimo komisija, nurodytas nuteistojo asmenybei būdingas egocentrizmas, taip pat išliekantis nuteistojo kriminogeninis veiksnys.

Atsižvelgus į visas šias aplinkybes, teismas nusprendė, kad šiuo metu nuteistajam J. Butai lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos netaikytinas.

Ši nutartis gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

irena

Tai taip ginam banditus nezinau kam tie advokatai reikalingi kad praloptu is kitu kisenes ir taip viskas paprastam zmogui aisku nuzude apvoge padare sunku nusikaktima buvo jau teistas sedejo kalejime tai ka cia dar aiskinti ginti nuo ko nuo saves pacio cia ivykdytas ypac sunkus nusikaltimas akivaizdus saudyti tik saudyti jei grys i laisve ir vel tas pats

SUSIJUSIOS NAUJIENOS