Kryžių kalno nuotrauka – tarp pasaulinių „National Geographic“ laureatų | KaunoDiena.lt

KRYŽIŲ KALNO NUOTRAUKA – TARP PASAULINIŲ „NATIONAL GEOGRAPHIC“ LAUREATŲ

  • 0

Žurnalas „National Geographic“, leidžiamas ir lietuvių kalba, paskelbė kasmetinio fotografijų konkurso nugalėtojus. Tarp laureatų, pagerbtų garbės raštais, pateko japonė fotografė Hideki Mizuta, kuriai pergalę konkurse atnešė nuotrauka, kurioje užfiksuotas Šiaulių rajone esantis Kryžių kalnas. 

„Čia yra šimtai tūkstančių kryžių. Kryžių kalnas reprezentuoja taikų lietuvių pasipriešinimą priespaudai. Ši maža kalvelė – tai vieta, kur gyvena mirusiųjų dvasios. Kai aš čia lankiausi, kalvele prabėgo mergaitė rožine suknele, atrodė tarsi ji neša taiką, viltį ir meilę“, – apie užfiksuotą kadrą pasakojo H. Mizuta. 

Iš viso „National Geographic“ fotografijų konkurse šiemet dalyvavo daugiau nei 13 tūkst. dalyvių. Didžiojo prizo laimėtoju paskelbtas fotografas iš Australijos James Smart ir jo tornado nuotrauka „Dirt“. Laimėtojui atiteko 10 tūkst. dolerių piniginis prizas ir kelialapis į kasmetinį „National Geographic“ fotografijos seminarą kompanijos būstinėje Vašingtone.

„Tornadas pamažu darėsi vis didesnis – nuo žemės pakeldavo vis daugiau dulkių ir dirvožemio. Jis judėjo palyginti lėtai, todėl mes stengėmės prie jo vis labiau priartėti. Mums labai pasisekė, jog važiuodami Kolorado keliu buvome jam iš vakarų pusės. Tai padėjo išgauti detalų vaizdą ir tobulą dangaus bei priekinio plano apšvietimą“, – teigė J. Smart, net 15 dienų „gaudęs“ audras su savo broliu ir keliais draugais meteorologais. 

Taip pat buvo išrinktos ir tokiose kategorijose kaip „Žmonės“, „Vietos“ bei „Gamta“ nugalėjusios nuotraukos. „Žmonių“ kategorijoje triumfavo niujorkietis Joel Nsadha ir jo jauno vyro portretas, nufotografuotas Ugandoje. „Vietos“ kategorijoje pirmoji vieta atiteko ispanui Francisco Mingorance ir jo pelkės, kurią iš dalies sunaikino radioaktyvios atliekos, nuotraukai. „Gamtos“ kategorijoje pergale džiaugėsi pagrindinį prizą laimėjęs australas J. Smart. Garbės raštais apdovanota 13 nuotraukų.

Teisėjų komisija buvo sudaryta iš žurnalo „National Geographic“ vyriausiosios nuotraukų redaktorės Jessie Wender, „National Geographic“ fotografų draugijos nario David Guttenfelder ir fotografo Anand Varma. Konkurso dalyviams teko įveikti ne vieną raundą, o renkant nugalėtojus buvo vertinamas kūrybiškumas, nuotraukų kokybė ir turinio autentiškumas.

Visas nugalėjusias nuotraukos, taip pat ir pagerbtas garbės raštais, galima rasti čia.

1: Pagrindinio prizo ir „Gamtos“ kategorijos laimėtojas James Smart. Nuotrauka „Dirt“, fotografuota Kolorado valstijoje, JAV. Daugiau J. Smart nuotraukų čia.

2: „Vietos“ kategorijos laimėtojas Francisco Mingorance. Nuotrauka „Asteroid“, fotografuota Andalūzijoje, Ispanijoje. Daugiau F. Mingorance nuotraukų čia.

3: „Žmonių“ kategorijos laimėtojas Joel Nsadha. Nuotrauka „At The Play Ground“, fotografuota Ugandoje. Daugiau J. Nsadha nuotraukų čia.

4: Garbės raštu apdovanota Hideki Mizuta. Nuotrauka „Hill of Crosses“, fotografuota Šiaulių r., Lietuvoje. Daugiau H. Mizuta nuotraukų čia.

GALERIJA

  • Kryžių kalno nuotrauka – tarp pasaulinių „National Geographic“ laureatų
  • Kryžių kalno nuotrauka – tarp pasaulinių „National Geographic“ laureatų
  • Kryžių kalno nuotrauka – tarp pasaulinių „National Geographic“ laureatų
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS