2018-ųjų „IKEA“ katalogas – naujiems iššūkiams namuose | KaunoDiena.lt

2018-ŲJŲ „IKEA“ KATALOGAS – NAUJIEMS IŠŠŪKIAMS NAMUOSE

  • 0

Naujojo „IKEA“ katalogo dėmesio centre yra namų širdis – svetainė ir čia patiriamos akimirkos: šeimos šiluma, vienatvė, draugystės siautulys, gimimo džiaugsmas ar praradimų skausmas. Čia telpa visas gyvenimas, kuris per pastaruosius du dešimtmečius pasikeitė labiau nei per du paskutinius šimtmečius. Kaip šie pokyčiai palietė mus, kaip pritaikyti savo namus naujiems įpročiams, pomėgiams, iššūkiams ir svajonėms?

Naujojo 2018-ųjų metų „IKEA“ katalogo metų tema – „Atverk namus gyvenimui“. Ką bedarytume: kurtume, mankštintumėmės, valgytume, žaistume ar miegotume – viskas gali tilpti svetainėje, net jei erdvė labai nedidelė. Mūsų svajonės yra didesnės už kambarį, kuriame gyvename, todėl paklauskite savęs, kokiems svarbiems dalykams norėtumėme rasti vietos gyvenime ir namuose? Kartu – tai idėjos, kaip kurti daugiafunkcę, lengvai pritaikomą, išmanią, jaukią ir madingą savo gyvenamąją erdvę, kai galime sau leisti daug, išleisdami mažai.

Drauge su naujuoju katalogu atkeliauja ir metų produktų naujienos. Kataloge nurodytos kainos galios visus ateinančius metus ir nedidės, kad pirkėjai galėtų ramiai susiplanuoti pirkinius.

Šių metų katalogas gausus istorijų iš viso pasaulio: visiems prieinamas glamūras, sukurtas išraiškingos interjero dizainerės iš Irano; studentiška svetainė dabartiniame urbanistinės mados ir meno centre Berlyne; auginimo patarimai „žaliems“, kai dalelę gamtos galime susikurti net turėdami mažai erdvės, laiko ir žinių; dėmesys saugumui namuose ir svarbai tinkamai pritvirtinti baldus; išmetamo maisto mažinimas; virtuvės baldų fasadai, pagaminti iš perdirbto plastiko; geresnio gyvenimo ir ateities užtikrinimas pabėgėliams. Visa tai ir dar daugiau skaitytojų laukia naujajame kataloge.

Atsispausdinti katalogą

Tam, kad būtų tausojama aplinka, gaminant katalogą buvo sumažintas vieno katalogo gamybos metu išmetamo į aplinką anglies dioksido kiekis iki tokio skaičiaus, kiek prireiktų iškepti 5 švediškus mėsos kukulius, atlikti 132 „Google“ paieškas ar nuvažiuoti 5 kilometrus lengvuoju automobiliu.

Kad teigiamas poveikis aplinkai būtų dar didesnis, o katalogo skaitytojų patirtis turtingesnė, su popierine versija pasirodo ir katalogo skaitmeninis variantas bei mobilioji programėlė. Tai gilesnės įžvalgos, įkvepianti vaizdo medžiaga ir dar daugiau sprendimų, kuriuos galima visada turėti su savimi ir kurie telpa kišenėje. Praėję metai buvo paskutiniai, kai katalogas pasirodė PDF formatu, o dabartinis visiškai interaktyvus auditoriją pasieks rugpjūčio pabaigoje.

Didelis tiražas

„IKEA“ katalogas pirmą kartą buvo išleistas Švedijoje 1951 metais. Iš pradžių platintas kaip prekių užsakymo paštu katalogas, šiandien jis yra vienas didžiausių ir unikaliausių tokio pobūdžio leidinių pasaulyje, žmonių saugomas namuose ištisus metus ir skaitomas tarsi interjero dizaino žurnalas.  

Šiemet jis išleidžiamas 203 milijonų egzempliorių tiražu, 35 skirtingomis kalbomis ir platinamas 52 šalyse. Pagal kiekį ir populiarumą jis yra šalia Biblijos, Korano ir knygų apie Harį Poterį.

Katalogai spausdinami ant popieriaus, kurio sudėtyje nėra chloro ir yra bent 10–15 proc. perdirbto popieriaus. Šiam popieriui gaminti nenaudojama atogrąžų miškų mediena, jis nebalinamas jokiais optiniais balikliais. Visas spaudos ruošimo procesas yra 100 proc. skaitmeninis, o tai reiškia, kad nenaudojamos plėvelės ir chemikalai.

Šie katalogai Lietuvoje bus platinami didžiųjų miestų gyventojams į pašto dėžutes. Skaitmeninė katalogo versija bus publikuojama interneto svetainėje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS