Lenkijoje įvyko „Mis pasaulis“ konkursas, kuriame dalyvavo neįgalios moterys | KaunoDiena.lt

LENKIJOJE ĮVYKO „MIS PASAULIS“ KONKURSAS, KURIAME DALYVAVO NEĮGALIOS MOTERYS

  • 0

Pasipuošusi elegantiška vakarine suknia, su tobulu makiažu ir šukuosena, Maria Diaz (Marija Dias) atrodo, kaip bet kuri grožio konkurso dalyvė.

Tačiau ji sėdi neįgaliojo vežimėlyje, prie kurio yra prikaustyta jau dešimt metų po nepažįstamo vyro šūvio.

Maria buvo viena iš 24 moterų, dalyvavusių šeštadienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje įvykusiame neįgaliojo vežimėlyje sėdinčių moterų grožio konkurse „Mis pasaulis“, surengtame pirmą kartą pasaulyje.

„Nesvarbu, kas laimėjo karūną. Mes jau visos laimėjome, – sakė 28 metų Čilės atstovė, profesionali neįgaliųjų teniso žaidėja M. Diaz. – Turėjome pirmą galimybę parodyti pasauliui, kad mes galime padaryti viską, ką tik norime.“

Konkursą laimėjo psichologijos ir socialinės pedagogikos studentė Aleksandra Čičikova.

Konkurso dalyvės pasirodė vilkėdamos tautinius kostiumus, kokteilines ir vakarinės sukneles. Jos taip pat šoko. Kai kurios pačios valdydamos vežimėlį, o kitoms padėjo asistentai. Moterys taip pat pasakojo apie savo patirtis, iššūkius, su kuriais susiduria sėdintieji neįgaliojo vežimėlyje.

„Tokia iniciatyva yra pirmoji pasaulyje“, – sakė žiuri pirmininkė Katarzyna Wojtaszek-Ginalska (Katažina Vojtašek-Ginalska). Jos teigimu, siekiama „pakeisti neįgaliojo vežimėliuose sėdinčių moterų įvaizdį, kad jos nebūtų vertinamos tik pagal savo negalią“.

36 metų K. Wojtaszek-Ginalska pati sėdi neįgaliojo vežimėlyje. Ji vadovauja konkursą surengusiam fondui „Vienintelė tokia“.

„Svarbiausia – ne išvaizda. Žinoma, į ją irgi atsižvelgiama, tačiau daug dėmesio skiriama merginų asmenybei, jų kasdienei veiklai“, – sakė konkurso organizatorė. Taip pat norima parodyti, kad daugelyje pasaulio dalių neįgaliojo vežimėlis vis dar yra prabanga.

Konkursui surengti minėtas fondas rinko lėšų iš privačių rėmėjų. Tačiau didžiąją dalį jų skyrė Varšuvos savivaldybė. Konkurso dalyvės buvo atrinktos nacionalinių konkursų metu. O šalyse, kur nebuvo rengiami konkursai, jas atrinko nevyriausybinės organizacijos, su kuriomis susisiekė Lenkijos fondas.

GALERIJA

  • Lenkijoje įvyko „Mis pasaulis“ konkursas, kuriame dalyvavo neįgalios moterys
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS