Dėl ministro posto L. Linkevičius paliks partiją | KaunoDiena.lt

DĖL MINISTRO POSTO L. LINKEVIČIUS PALIKS PARTIJĄ

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį pranešė norintis likti užsienio reikalų ministru ir paliksiantis Socialdemokratų partiją, nusprendusią pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Pirmadienį pateiksiu pareiškimą trauktis iš partijos. (...) Jeigu mane palaikys prezidentė, premjeras, toliau dirbsiu tą darbą, kuris reikalauja pastangų, nuoseklumo ir, tiesą sakant, kokybės“, – BNS sakė ministras.

Anot jo, partijos sprendimas trauktis iš valdančiosios koalicijos yra „nesavalaikis, nelogiškas ir neatsakingas“.

„Jis yra pagrįstas emocijomis, partijos vadovybė numetė atsakomybę skyriams. Ant šitos bangos sprendimas ir buvo priimtas, nors jis šiuo metu valstybei yra žalingas“, – teigė L.Linkevičius.

Jis stebėjosi, kaip opozicijoje būdama Socialdemokratų partija galės oponuoti Vyriausybės programai, kurią kartu su „valstiečiais“ pati ir sudarė.

„Jeigu kažkas nesugeba dirbti, tai reikia taip ir pasakyti. Bet dabar daryti kažkokius išskaičiavimus ateities rinkimams yra neatsakinga, mano požiūriu“, – kalbėjo ministras.

L.Linkevičius užsienio reikalų ministru dirba nuo 2012 metų. Jis 1993–1996 bei 2000-2004 metais ėjo krašto apsaugos ministro pareigas.

Socialdemokratas yra dirbęs užsienio reikalų ministro patarėju, Lietuvos ambasadoriumi NATO ir Baltarusijoje.

Politinę veiklą jis pradėjo 1983 metais ir iki 1989 metų dirbo komjaunimo organizacijose, 1990–1992 metais buvo nepriklausomos Lietuvos komunistų partijos Centro komiteto atsakingasis darbuotojas. Šiai partijai pakeitus pavadinimą ir tapus Lietuvos demokratine darbo partija, L.Linkevičius liko jos nariu. Vėliau ši partija susijungė su socialdemokratais.

Pertvarkyti ministerijos struktūrą

Kaip rašyta anksčiau, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovybė apsisprendė pertvarkyti ministerijos struktūrą. Opozicija įžvelgia rizikų, kad atsisakius Ekonominio saugumo politikos departamento gali sumažėti dėmesys strateginiams energetikos projektams.

Buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis sako, kad jam nerimą kelia planai naikinti Ekonominio saugumo politikos departamentą. Politikas BNS sakė manantis, kad taip URM bando atsikratyti atsakomybės dėl Astravo atominės elektrinės ir elektros tinklų sinchronizacijos su Vakarų Europa, nes šis departamentas koordinavo Lietuvos poziciją šiais klausimais.

Ministro L. Linkevičiaus atstovė spaudai priekaištus atmetė - anot Rasos Jakilaitienės, sprendžiant šalies energetinio saugumo klausimus svarbu ne departamentų pavadinimai, bet žmonės ir jų kompetencija, kurios ministerijoje netrūksta.

Jos teigimu, Seimo užsienio reikalų komiteto nariams „buvo paaiškinta, kad nei dėmesio, nei resursų energetinio saugumo klausimams mažinti neplanuojama“, o pakeitimai URM struktūroje vyksta siekiant efektyvesnės vadybos ir atsižvelgiant į dabarties iššūkius.

Pertvarkius ministerijos struktūrą, Išorinių ekonominių santykių departamentas ir Ekonominio saugumo departamentas apjungiamas į bendrą departamentą, taip pat naikinamas Politikos planavimo departamentas, vietoje jo atsiranda Politikos analizės skyrius

Keisti neketina

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina nematanti priežasčių, kodėl reikėtų keisti užsienio reikalų ministrą.

Taip ji šeštadienį reagavo į Socialdemokratų partijos tarybos sprendimą palikti valdančiąją koaliciją su „valstiečiais“ ir raginimą atsistatydinti visus į postus socialdemokratų deleguotus asmenis.

„Ministras L.Linkevičius – profesionalus diplomatas ir patyręs ministras. Jo keitimui priežasčių nematau“, – sakė D.Grybauskaitė. Jos komentarą BNS perdavė Prezidentūra.

Rašyti komentarą
Komentarai (24)

Alfonsas

Teisingai pasielget, ministrai isvis turetu nepriklausyti jokiai partijai.Sekmes Jums darbe ir gyvenime.

...

"Dėl ministro posto L. Linkevičius paliks partiją" - žmogysta be jokių vertybių... įdomu, už kiek Lietuvą parduotų, ar užtektų '30 sidabrinių'?

AK

Profesionalūs pakalikai. Kur ta užsienio diplomatijos kokybė, kai ginklais žvangama jau visai nebejuokingai, nepamenama kada taip bebuvę. Čia kur išvis diplomatijos pėdsakai? Pastatėme Būtingę latviams panosėje, o patys skeryčiojamės dėl Astravo statybų - viskas padaryta, kad ten patraukliai apsirūpinti energija net negalėtume, nors svetimoje teritorijoje statybos bus taip, kaip spręs josios šeimininkai. Užsienio diplomatijos tandemas tik imituoja diplomatiją.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS