Medikai išsivežė K. Pūką iš šeimos klinikos | KaunoDiena.lt

MEDIKAI IŠSIVEŽĖ K. PŪKĄ IŠ ŠEIMOS KLINIKOS

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikai ketvirtadienį išsivežė dėl seksualinio priekabiavimo įtariamą Seimo narį Kęstutį Pūką iš šeimos klinikos patalpų, kur speciali komisija aiškinosi, kaip parlamentaras stengiasi pasveikti ir kokia jo sveikatos būklė.

K. Pūką į greitosios pagalbos automobilį iš Kaune esančios klinikos „Signata“ palydėjo du GMP darbuotojai, iš įvykio vietos pranešė naujienų agentūros BNS žurnalistė.

Parlamentaras situacijos nekomentavo. Tuo tarpu klinikos vadovė Daiva Buikienė atsisakė atskleisti, kokia yra Seimo nario sveikatos būklė ir kada jis galės grįžti į darbą.

„Tai yra konfidenciali informacija apie paciento sveikatą ir, deja, šiandien ji yra neteikiama, nes pacientas griežtai atsisakė informacijos teikimo“, – žurnalistams sakė gydytoja.

Ji teigė, kad greitąją K. Pūkui iškvietė jo sveikatą tyrusi speciali „Sodros“ ir medikų komisija, tačiau situacijos nedetalizavo. „Sodros“ atstovas spaudai BNS sakė, jog institucija pateiks daugiau informacijos vėliau ketvirtadienį.

Konstitucinė teisė sirgti

Šiandien anksčiau K. Pūkas teigė blogai besijaučiantis ir todėl į darbą grįžti negalintis.

„Aš turiu konstitucinę teisę sirgti, kaip ir visi“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė į šeimos kliniką atvykęs K. Pūkas.

Klinikoje „Signata“, išdavusioje K. Pūkui nedarbingumo pažymą, ketvirtadienį medikų ir „Sodros“ konsultacinė komisija aiškinasi, kaip K. Pūkas stengiasi pasveikti ar laikosi režimo, kokia jo sveikatos būklė.

Klinika ketvirtadienį patvirtino, kad Seimo nariui šeimos gydytojos išduotas nedarbingumo pažymėjimas neatitinka reikalavimų, tačiau yra išduotas pagrįstai. Pažymą neterminuotam laikui išrašiusi gydytoja nušalinta nuo pareigų.

„Bendrovė pripažįsta, kad medicininė pažyma buvo parengta netinkamai, tačiau jos išdavimo pagrindas – nedarbingumo pažymėjimas – buvo išduotas laikantis visų reikalavimų“, – rašoma klinikos direktorės Daivos Bulkienės išplatintame pranešime.

Į komisijos posėdį atvykęs K. Pūkas žurnalistams nekomentavo nei savo diagnozės, nei kada rengiasi grįžti į darbą, tačiau tikino, kad pasveikęs grįš dirbti tą pačią dieną. Jis nekomentavo ir informacijos, kad galėjo būti nedarbingumo metu užfiksuotas dirbantis sodyboje.

„Labai blogai“, – paklaustas, kaip jaučiasi, sakė Seimo narys, teigęs, jog sveikata jam į Seimą atvykti neleidžia.

„Baikite mane terorizuoti“

„Aš nesu gydytojas, aš blogai jaučiuosi, baikite mane terorizuoti“, – paklaustas, kiek laiko sirgs ir teigė, jog medikai jam nesakė, kiek laiko užtruks gydymas.

Aš turiu konstitucinę teisę sirgti, kaip ir visi.

Trečiadienį Seimo laikinoji komisija, turinti pateikti išvadą dėl Seimo nario Kęstučio Pūko imuniteto panaikinimo, išsiskirstė nieko nenusprendusi, nes parlamentaras pateikė pažymą apie nedarbingumą. Tačiau ši pažyma komisijos nariams sukėlė įtarimų, nutarta kreiptis į „Sodrą“ ir į teisėsaugą dėl jo legitimumo.

Posėdžio išvakarėse komisija gavo K. Pūko prašymą atidėti posėdį, nes jis negali atvykti, bei sulaukė šeimos ir odontologijos klinikos „Signata“ gydytojos Aistės Stasiulevičienės išduotos pažymos, jog parlamentaras nuo lapkričio 9 dienos yra gydomas ir nedarbingas.

Komisijos narius ši pažyma nustebino, nes joje nenurodyta nedarbingumo pabaiga. Toje vietoje padėti du brūkšneliai.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis birželio pabaigoje kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti K. Pūko teisinę neliečiamybę. Laikinajai tyrimo komisijai, turinčiai pateikti Seimui rekomendaciją dėl prokuroro prašymo, nepavyksta K. Pūko prisikviesti į posėdį. Jis vis pateikia medicininę pažymą apie nedarbingumą.

Pagal Konstituciją, Seimo narys negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė be Seimo sutikimo.

Prokuratūros duomenimis, keturių nukentėjusiųjų liudijimai ir per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys leidžia pagrįstai manyti, jog šių metų sausio-vasario mėnesiais K. Pūkas galėjo seksualiai priekabiauti prie pagal tarnybą priklausomų ir kitaip priklausomų asmenų.

Seime taip pat pradėtas apkaltos procesas K. Pūkui. Konstitucinis Teismas šią bylą tikisi atverti ketvirtadienį.

K. Pūkas taip pat prašo išleisti jį tėvystės atostogų. Nors Seimo vadovai teigia šio prašymo netenkinsiantys, K. Pūkas atkerta, kad jie neturi tam teisės.

„Jeigu mano vaikai blogi, o jų geri, mano vaikus reikia dabar atiduoti į vaikų namus, taip išeina“, – svarstė parlamentaras.

Dešimto vaiko neseniai susilaukęs parlamentaras tikino, kad tėvystės atostogas ėmė ir augindamas ankstesnius vaikus.

K. Pūkas į Seimą buvo išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą daugiamandatėje apygardoje. K. Pūkas teigia, kad su juo susidorojo politiniai oponentai, nes jis yra „nesisteminis politikas“.

Rašyti komentarą
Komentarai (32)

Silva

Tai žulikas perpšį kles: visus už nosies vedžioja ir skersą deda...

egidijus.lasius@gmail.com

kvailys, as tam operatoriui, taip buciau trenkes, jam butu atsokus fantazija filmuoti, niekis dar bus galimybiu, LRT,TV-3, LNK, saugokit kameras, arba paskaitytis BRIUSELIO, direktyvas

Anonimas

na reikia kaip nors pateisinti, kad išdavė nedarbingumo lapelį. Tai ir sugalvoja ėjimų.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS