Lietuva perka norvegiškas oro gynybos sistemas | KaunoDiena.lt

LIETUVA PERKA NORVEGIŠKAS ORO GYNYBOS SISTEMAS

Lietuvos gynybos pareigūnai apsisprendė pirkti norvegiškas vidutinio nuotolio oro gynybos sistemas NASAMS. Daugiau nei 100 mln. eurų pirkinys turėtų užlopyti vieną iš didžiausių Lietuvos gynybos spragų.

„Krašto apsaugos ministerijos Gynybos resursų taryba pritarė įsigijimui, sutartis bus pasirašoma po dviejų savaičių“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovė spaudai Vita Ramanauskaitė.

Sutarties kainos ji nekomentavo.

Šią savaitę paskelbtame valstybės biudžeto projekte numatoma, kad per trejus artimiausius metus vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemai įsigyti ir modernizuoti iš viso bus skirta 122 mln. 379 tūkst. eurų, maždaug po lygiai 2018, 2019 ir 2020 metais.

Anksčiau skelbta, kad Lietuvos kariuomenė šia sistema turėtų būti aprūpinta iki 2020 metų.

Oro gynyba yra viena iš silpniausių Baltijos šalių vietų karine prasme. Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu turi tik trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemas, jos siekia 3 – 5 kilometrus.

Norvegiškos raketos galės skrieti keliasdešimt kilometrų ir numušti taikinius 15 kilometrų aukštyje.

Siekiant iš esmės užtikrinti oro erdvės apsaugą, trečiajame etape Baltijos šalims reikėtų ilgojo nuotolio gynybos sistemų skydo, tokio kaip raketos „Patriot“. Šią vasarą JAV šias raketas Lietuvoje pirmą kartą dislokavo pratyboms. Gynybos pareigūnai svarsto galimybę, kad Lietuvos oro erdvę galėtų dengti „Patriot“ sistemos, kurias planuoja įsigyti Lenkija.

Lietuvos gynybos biudžetas kitąmet pirmą kartą turėtų pasiekti NATO standartą – 2 proc. bendrojo vidaus produkto, tai yra 873 mln. eurų.

Gairės: NASAMS, oro gynyba
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Gynejas

Po truputi atsikratysime raudonujų palikimo, sociai jau skyla į gabalus, smirdžius ir bestijas pašalinsim nuo lovio, tada galėsim geriau gyventi. Dabra svarbiausia neprisleisti Putlrio banditų, nes bus kaip Kryme, Abchazijoje, Osetijoe, Čečėnijoje ką jau bekalbėti apie Rasieją - naftos ir dujų ten kaip Norvegijoje, o pragyvenimas kaip Somalyje

Tru

Visas sitas triuksmas yra vardan ginklu pardavimo. JAV ju parduos uz desimtis, o gal simtus milijardu doleriu. Japonijai, P. Korejai, Lenkijai ir kitom smulkmem tipo Lietuvos. Vardan tokiu pinigu ir keliama isterija, regioniniai karai, rusofobiniai priepuoliai.

Dargyvas

Siūlau pigiausiai ES samčius ir šaukštelius arbatai ( kiek žinau visų kitų stalo reikmenų šalies gynybai jau prisipirkot)
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS