Ministras: turime užtikrinti savalaikę ES reakciją į Rusijos provokacijas Ukrainoje | KaunoDiena.lt

MINISTRAS: TURIME UŽTIKRINTI SAVALAIKĘ ES REAKCIJĄ Į RUSIJOS PROVOKACIJAS UKRAINOJE

  • 5

Rusijai toliau įgyvendinant Ukrainos destabilizacijos strategiją, kuri tik stiprės priešrinkiminiu laikotarpiu, ES turi savalaikiai reaguoti į provokacijas, kryptingai palaikyti Ukrainą, pažymėjo pirmadienį Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje dalyvaujantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pagal pranešimą, posėdyje Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai skyrė didelį dėmesį galimam ES atsakui į Rusijos provokacijas, nukreiptas prieš Ukrainą: „rinkimus“ Donbase, eskalavimą Azovo jūroje bei ekonomines sankcijas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į prastėjančią saugumo situaciją rytinėje Ukrainos dalyje. L. Linkevičius kartu su bendraminčiais siūlė sankcijomis atsakyti į nelegalių „rinkimų“ Donbase organizavimą, taip pat kvietė Europos Komisiją įvertinti padėties Azovo jūroje ir naujai įvestų Rusijos sankcijų Ukrainai žalą bei ieškoti papildomų resursų Ukrainai paremti.

Posėdyje ES šalių diplomatijos vadovai taip pat aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

Užsienio reikalų ir gynybos ministrai bendros sesijos metu aptarė ES globalios strategijos saugumo ir gynybos srityje įgyvendinimą. Lietuvos atstovai pabrėžė pritariantys ir remiantys ES iniciatyvas, kurios sukuria papildomus pajėgumus, nedubliuoja ir nekonkuruoja su NATO. Stiprus transatlantinis ryšys ir veiksmų suderinamumas su NATO išlieka ES saugumo garantu. Ypač svarbu koordinuoti veiksmus kovojant su hibridinėmis grėsmėmis - kibernetinėmis atakomis bei propaganda.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Kažkam reikia dietos .... ir stalo ir politinės.

pridurke nutukes

tu lietuvos URMministras ,o ne kazkokios tai kaciu sumyztos xoxoliandijos ---Stai ir rupinkis lietuva ,o ne ukraina....

kas tave įpareigojo

Lietuvą įvelti į karą ....................................
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS