Ministras: turime užtikrinti savalaikę ES reakciją į Rusijos provokacijas Ukrainoje | KaunoDiena.lt

MINISTRAS: TURIME UŽTIKRINTI SAVALAIKĘ ES REAKCIJĄ Į RUSIJOS PROVOKACIJAS UKRAINOJE

  • 3

Rusijai toliau įgyvendinant Ukrainos destabilizacijos strategiją, kuri tik stiprės priešrinkiminiu laikotarpiu, ES turi savalaikiai reaguoti į provokacijas, kryptingai palaikyti Ukrainą, pažymėjo pirmadienį Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Briuselyje dalyvaujantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Pagal pranešimą, posėdyje Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrai skyrė didelį dėmesį galimam ES atsakui į Rusijos provokacijas, nukreiptas prieš Ukrainą: „rinkimus“ Donbase, eskalavimą Azovo jūroje bei ekonomines sankcijas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras atkreipė dėmesį į prastėjančią saugumo situaciją rytinėje Ukrainos dalyje. L. Linkevičius kartu su bendraminčiais siūlė sankcijomis atsakyti į nelegalių „rinkimų“ Donbase organizavimą, taip pat kvietė Europos Komisiją įvertinti padėties Azovo jūroje ir naujai įvestų Rusijos sankcijų Ukrainai žalą bei ieškoti papildomų resursų Ukrainai paremti.

Posėdyje ES šalių diplomatijos vadovai taip pat aptarė Vidurinės Azijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Jemeno klausimus. Vėliau, prisijungus ES valstybių narių gynybos ministrams, buvo diskutuojama saugumo ir gynybos klausimais.

Užsienio reikalų ir gynybos ministrai bendros sesijos metu aptarė ES globalios strategijos saugumo ir gynybos srityje įgyvendinimą. Lietuvos atstovai pabrėžė pritariantys ir remiantys ES iniciatyvas, kurios sukuria papildomus pajėgumus, nedubliuoja ir nekonkuruoja su NATO. Stiprus transatlantinis ryšys ir veiksmų suderinamumas su NATO išlieka ES saugumo garantu. Ypač svarbu koordinuoti veiksmus kovojant su hibridinėmis grėsmėmis - kibernetinėmis atakomis bei propaganda.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

kas tave įpareigojo

Lietuvą įvelti į karą ....................................

Kęstas

Sutinku - mums Lietuva svarbiau. Gražus nacionalizmo apibrėžimas: "Nacionalizmas grindžiamas tautiniu sąmoningumu, nuojauta, kad priklausai bendros patirties ir patvarių ryšių telkiamai grupei žmonių, kuriuos sieja ne tik tai, kas jiems bendra, – gyvenimo būdas, kultūra, tradicijos, praeitis, geografinė vieta, – bet ir šio bendrumo pripažinimas bei vertinimas. Nacionalistas skiria pirmenybę savo tautos ir tautiečių gerovei. Dažnai pamirštama, kad XIX a. nacionalizmas buvo demokratinių judėjimų priešakyje, skelbė, kad valdžios legitimumą lemia žmonių palaikymas, įkvėpė tautinio išsivadavimo judėjimus." Pridėkime, kad kalbų ir kultūrų įvairovė ne tik daro pasaulį įdomesniu ir puikesniu, bet ir padeda išsilaikyti nuo periodiškai pasaulį užliejančių ir pražūtingų idėjų, ypač pavojingų interneto laikais. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

VYTAUTAS

TAM MINISTRUI REIKIA UŽDĖTI ŠALMĄ,UNIFORMĄ IR PADOVANOTI BANDEROMS.NA AIŠKU Į PIRMAS LINIJAS SU DONECKU.GAL PABUVĘS KITAIP ČIULBĖTU.JUK KOMSOMOLCAS JOKIOJE ARMIJOJE NE TARNAVO.IR IŠ VIS,KUR PINIGAI TEN JIS.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS