Seimas ėmėsi pataisų, kurios leistų teisti „Snoro“ vadovus už akių | KaunoDiena.lt

SEIMAS ĖMĖSI PATAISŲ, KURIOS LEISTŲ TEISTI „SNORO“ VADOVUS UŽ AKIŲ

  • 3

Antradienį parlamentarai pradėjo svarstyti prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktas įstatymo pataisas, kurios leistų Lietuvos teisėsaugai patraukti atsakomybėn į užsienį pasprukusius finansinius nusikaltėlius.

Prezidentė siūlo leisti vykdyti ikiteisminį tyrimą už akių dėl visų nusikaltimų, padariusių didelę žalą valstybei ar asmeniui.

Seimo nariai projektui po pateikimo pritarė bendru sutarimu. Toliau jį svarstys parlamentiniai komitetai.

Pristatydama projektą prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė teigė, kad kiekvienu atveju sprendimą dėl to, ar yra pagrindas vykdyti ikiteisminį tyrimą už akių, priimtų prokuroras.

Ji pabrėžė, kad tokie atvejai bus išimtiniai, kai įtariamasis slepiasi užsienio valstybėje, piktybiškai vengia dalyvauti baudžiamajame procese, o užsienio valstybė, kurioje jis yra, nebendradarbiauja su Lietuva.

Priėmus šias pataisas, teoriškai teismui už akių galėtų būti perduotos nuo Lietuvos teisėtvarkos besislapstančių buvusių bankininkų Raimundo Baranausko, Vladimiro Antonovo ir Vladimiro Romanovo bylos.

Rusija yra suteikusi politinį prieglobstį buvusiems „Snoro“ ir Ūkio banko akcininkams R.Baranauskui ir V.Romanovui. Lietuvos teisėsauga nori juos teisti dėl didelės vertės turto iššvaistymo.

Šiuo metu ikiteisminį tyrimą už akių įtariamajam nedalyvaujant galima vykdyti tik prieš teisingumo vengiančius užsieniečius, pabėgusius iš Lietuvos ir tik už tarptautinio pobūdžio nusikaltimus, tokius kaip terorizmas, genocidas, prekyba žmonėmis, kyšininkavimas.

Gairės: Snoras, bankrotas
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

kaunietis

reikia teisti tuos , kurie pavoge likvidu banka,- o jie visi Lietuvoje....

Pagaliau

Seniai reikėjo tą padaryti. Tie Kremliaus statytiniai apvogė Lietuvos žmones ir nuo bausmės pasislėpė pas savo šeimininkus Putino Rusijoje.

Labai

įdomu- vieni švaistė Snoro turtą po uždarymo pigiai išparduodami, o visai kitus teisia....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS