Siūloma uždrausti pėstiesiems naudotis telefonais perėjose | KaunoDiena.lt

SIŪLOMA UŽDRAUSTI PĖSTIESIEMS NAUDOTIS TELEFONAIS PERĖJOSE

Seime registruotos pataisos, kurios draustų pėstiesiems naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis pėsčiųjų perėjose.

Kelių konservatorių bei Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovų teikiamomis pataisomis būtų uždrausta pėstiesiems naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis pėsčiųjų perėjose, jeigu jomis naudojamasi rankomis.

Pasak Seimo narių, pataisomis siekiama užtikrinti, kad visi eismo dalyviai būtų dėmesingi, sumažėtų eismo įvykių, per kuriuos nukenčia žmonės.

„Mobiliojo ryšio įrenginiai blaško pėsčiųjų, taip pat, kaip ir vairuotojų, dėmesį, todėl didina galimybę sukelti eismo įvykį“, – aiškina parlamentarai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys BNS sakė, kad tokios pataisos – reikalingos.

Mobiliojo ryšio įrenginiai blaško pėsčiųjų, taip pat, kaip ir vairuotojų, dėmesį, todėl didina galimybę sukelti eismo įvykį.

„Kai mes žiūrime, kaip elgiasi pėstieji pėsčiųjų perėjose, manau, kad kažkokių priemonių reikia imtis, nes jie eidami per gatvę mažiausiai kreipia dėmesį į tai, kaip jie elgiasi eisme: kalba telefonais, naršo internete. Bet iš tikrųjų Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad dėmesys einant per gatvę būtų kreipiamas būtent į eismą“, – aiškino pareigūnas.

Dabar draudimas naudotis telefonais numatytas vairuotojams. Pasak V. Grašio, visuomenė turėtų būti nepakantesnė telefonus naudojantiems eismo dalyviams.

„Tai yra pačių mūsų, eismo dalyvių, reikalas, kaip mes tą dalyką toleruojame. Jeigu sėdėdami šalia įspėtume vairuotoją, kad jis nesinaudotų mobiliu įrenginiu, nes tai kelia pavojų mums patiems, tai turėtų įtakos saugumui. Nemaža dalis eismo dalyvių dar toleruoja naudojimąsi telefonais, čia reikalinga ir švietėjiška veikla, mums reikia visiems susitarti, kad naudotis telefonu vairuojant yra gėda, taip elgiasi neatsakingi žmonės. Tas pats pasakytina ir apie pėsčiuosius“, – BNS penktadienį dėstė V.Grašys.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Pradėkime nuo to, kad

normaliame pasaulyje kalbėtis mobiliuoju viešoje vietoje yra tiesiog nemandagu. O dar ir pavojinga einant per perėją ir vairuojant. O jūs čia raudat, kad uždraus. Labai teisingai, bet drausti reikia ne tik pėstiesiems, bet ir vairuotojams, taip pat ir viešojo transporto keleiviams. Kodėl, pvz. aš, per visą kelią nuo Autobusų stoties iki Kalniečių poliklinikos esu verčiama klausytis apie kažkieno laidotuves: kas verkė, kas ne, kokias gėles nešė ir t.t. ir pan.; kokį makiažą ir kur pasidarė panelė ir kiek už jį mokėjo ir dar daug kitokių temų. Ar negirdėjote, kad Mažeikiuose jaunas vaikinas ėjęs geležinkelio bėgiais ir neišgirdęs traukinio, žuvo, nes nosį buvo įkišęs į savo mobiliaką? Ar nematėte vairuotojų, viena ranka vairuojančių, nes kita užimta - joje mobiliakas. O jeigu dar cigarete? Ir laviruoja tarp eilių. Jei yra reikalas pasikalbėti malonėk tai padaryti sustojęs, išlipęs iš autobuso, perėjęs per gatvę. O dėl jovalo su šviesoforais - visiškai pritariu.

orka

Kuriam čia debilui pažeidžiamos teisės?

variotai

durniau ir nesumąstys.Vairuotojai kaip kalbėjo taip ir kalba važiuodami.O drausti kalbėtis mobiliuoju telefonu = žmogaus teisių pažeidimui.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS