Ūkio ministras: valstybės parama jaunoms šeimoms gali sukelti būsto nuomos kainą | KaunoDiena.lt

ŪKIO MINISTRAS: VALSTYBĖS PARAMA JAUNOMS ŠEIMOMS GALI SUKELTI BŪSTO NUOMOS KAINĄ

  • 4

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praėjusiais metais prakalbus apie valstybės paramą šeimoms iki 35 metų, ketinančioms įsigyti pirmą būstą, – 15 proc., bet ne didesnę kaip 87 tūkst. eurų būsto kainos kompensaciją regionuose, ūkio ministras Virginijus Sinkevičius įspėja, kad su šiuo mechanizmu reikia būti labai atsargiems, nes tai galėtų pakelti nuomos kainas, rašo portalas delfi.lt.

„Jeigu nuo šiandien mes paskelbsime, kad valstybė galbūt kompensuos 100 eurų būsto nuomai, rytoj nuomos kainos pakils 100 eurų. Puikus pavyzdys – darželių politika Vilniaus mieste. Matėme tą kainų kilimą, ir tie pinigai nepasiekė šeimų“, – teigė jis.

Pasak ministro, prieš krizę paskolos dėl kompensavimo mechanizmų buvo dalinamos per laisvai, bet Lietuvos bankas vėliau labai sugriežtino skolinimosi politiką, per griežtai įvertintos šeimų galimybės gauti tą paskolą ir vėliau ją išmokėti.

„Pagrindinė problema jaunoms šeimoms – pradinis įnašas, šeimai tuos pinigus pradiniam įnašui labai sunku sutaupyti, kai jie turi mokėti už nuomą ir neturi atliekamų pinigų,“ – teigė V. Sinkevičius.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Geka

Viena ranka duoda, kita atima. Palaida bala visur. Tesiasi konservu ir socu sukurtas nebaudziamumas uz valstybes griovima.

Teisus...

Kodel valdzia pastoviai pradeda nuo labiausia pazeidziamo zmoniu sluoksnio,nuo pensininku,nuo jaunu zmoniu ir kt. Kodel jie netvarko nuo saves,nuo milijonieriu,zodziu nuo turtingiausiuju? Taip ir didina tarp zmoniu atskirti,okalba,kad reikia mazinti.Jie mazina lygiai taip pat,kaip kazin kada zadejo seme sumazinti per puse seimunu,arba savivaldybese biurokratu aparata.MELAGIAI,AFERISTAI,VAGYS!!!...

Paskolą imęs

Nesamonė ta parama, imėm paskolą pasakė, jau visi limitai išeikvoti,bet jums tai priklauso.Tai kas čia per nesamonė?Jei yra žmonių grupė, kuriems priklauso, tai turi mokėti visiems, o ne pasakoti pasakas,kad baigėsi pinigai.O jiems algoms pinigai nesibaigia kaži???
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS