Lietuvių k. ir matematikos egzaminų neišlaikė dešimtadalis abiturientų | KaunoDiena.lt

LIETUVIŲ K. IR MATEMATIKOS EGZAMINŲ NEIŠLAIKĖ DEŠIMTADALIS ABITURIENTŲ

  • 10

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) šiandien paskelbė lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, fizikos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Paaiškėjo, kad lietuvių k. ir matematikos egzaminų neišlaikė apie dešimtadalis abiturientų.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laikė 19 187 kandidatai. Iš jų 18 258 kandidatai mokėsi mokyklose, kuriose mokoma lietuvių kalba, o 929 kandidatai – mokyklose, kuriose mokoma tautinių mažumų kalbomis.

Egzaminui išlaikyti reikėjo surinkti 30 proc. egzamino užduoties taškų. NEC duomenimis, egzaminą išlaikė 89,77 proc. visų kandidatų (2015 metais egzaminą taip pat išlaikė 89,79 proc. visų kandidatų). Abiturientų, kurie mokėsi lietuvių mokomąja kalba, išlaikė 89,9 proc., besimokiusiųjų mokyklose tautinių mažumų kalbomis – 87,1 proc. Šimto balų įvertinimą gavo 0,83 proc. visų laikiusiųjų. Visi mokiniai, gavę šimto balų įvertinimą, mokėsi išplėstiniu kursu, 75,5 proc. jų pirmame pusmetyje turėjo 9–10 balų įvertinimus. Didžiąją šio egzamino šimtukininkų dalį sudaro merginos (87,5 proc.). Jų egzamino išlaikymo procentas, gautų taškų vidurkis geresnis negu vaikinų.

Daugiausia – 81 proc. kandidatų – rinkosi rašyti samprotavimo rašinį. Populiariausia buvo tema apie tai, kaip suprantamas vyriškumas: ją rinkosi 58,8 proc. visų kandidatų. Apie tai, kam duota vaizduotė, rašė 22,2 proc. visų kandidatų.

Literatūrinį rašinį kūrė 17,3 proc. kandidatų. Apie dvarą lietuvių literatūroje rašė 12,5 proc., gaivališką prigimtį lietuvių literatūroje – 4,8 proc. visų kandidatų.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 17 621 kandidatas iš 18781 užsiregistravusio į egzaminą 2016 metų kovo mėnesį. Egzaminą išlaikė 89,34 proc. visų laikiusiųjų. 2015 metais matematikos egzaminą išlaikė 90,72 proc. kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 2,18 proc. kandidatų (2015 m. – 2,23 proc.). Šiame egzamine visi šimto balų įvertinimą gavę mokiniai mokėsi išplėstiniu kursu, 86,1 proc. jų pirmame pusmetyje turėjo 9–10 balų įvertinimus.

Fizikos valstybinį brandos egzaminą laikė 2656 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,19 proc. kandidatų (2015 metais – 95,31 proc. kandidatų). Šimto balų įvertinimą gavo 2,15 proc. kandidatų (pernai – 1,72 proc. kandidatų). Šimtą balų gavo mokiniai, kurie mokėsi išplėstiniu kursu, 96,5 proc. jų pirmame pusmetyje turėjo 9–10 balų įvertinimus.

Geografijos valstybinį brandos egzaminą laikė 4294 kandidatai. Egzaminą išlaikė 98,51 proc. visų laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 0,30 proc. kandidatų (2015 metais tokių kandidatų buvo 0,22 proc.). Visi šimto balų įvertinimą gavę kandidatai mokėsi išplėstiniu kursu, turėjo 9–10 balų įvertinimus pirmame pusmetyje.

Mokiniai turi galimybę internetu pamatyti valstybinių brandos egzaminų darbų įvertinimo rezultatus. Prisijungti prie rezultatų skelbimo sistemos nuo lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatų skelbimo dienos galima adresu https://rezultatai.nec.lt per Elektroninės valdžios vartų portalą arba iš duomenų tvarkytojo (mokyklos) gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu, kurį privaloma pasikeisti prisijungus pirmą kartą.

Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos apraše yra apibrėžta apeliacijų dėl valstybinių brandos egzaminų rezultatų teikimo tvarka. Mokiniai apeliacijas gali pateikti savo mokyklos vadovui per tris darbo dienas nuo valstybinio brandos egzamino rezultatų paskelbimo dienos.

Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu.

Rašyti komentarą
Komentarai (10)

Jolanta

tikra tiesa o kodėk taip ilgai taiso darbus mūsų laikais tą pačią dieną sužinodavom rezultatą

Tiesiai šviesiai

Norite pasakyti, kad sovietmečiu švietimo sistema buvo bloga? Tiek metų mokosi savo gimtąją kalbą ir neišmoksta, tai gal su mokytojais. Baigiau mokyklą prieš 15 metų. Universitetą gera prisiminti, nors ir visi buvo "kirviai", tik kelios bobelės nesuderinamos, bet čia jau atskira tema. Turi reikalauti iš mokinių, bet ir mokytojos neturi šokti striptizų, kaip parodė Lietuvos tam tikri atvejai. Pasakykite, kas eina į pedagoginį universitetą?

Sovietmečiu raštingumas buvo kur kas aukštesnio lygio

Nesistebiu tokias rezultatai, kai mokytojos m-kolse striptizus šoka. Na, negi į m-klą eisi mokytis?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS