Konstituciniame Teisme – byla dėl užsienyje susituokusių gėjų teisių Lietuvoje | KaunoDiena.lt

KONSTITUCINIAME TEISME – BYLA DĖL UŽSIENYJE SUSITUOKUSIŲ GĖJŲ TEISIŲ LIETUVOJE

Konstitucinis Teismas antradienį pradeda nagrinėti bylą dėl užsienyje susituokusių homoseksualų teisių.

Teismas turėtų išaiškinti, ar Konstitucijai neprieštarauja normos, neleidžiančios suteikti leidimo gyventi Lietuvoje su Lietuvos piliečiu susituokusiam užsieniečiui.

Į Konstitucinį Teismą kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Jis nagrinėja bylą, kurioje užsienietis, su Lietuvos piliečiu prieš trejus metus Danijoje sudarę santuoką, skundžia Migracijos departamento sprendimą neišduoti leidimo gyventi šalyje.

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) birželį paskelbė, kad tos pačios lyties bendrijos šalių partneriai turi teisę gyventi bet kurioje valstybėje narėje, net jeigu ji nepripažįsta gėjų santuokų.

Lietuvoje nėra įteisintos nei gėjų santuokų, nei partnerystės. Keli ankstesni Lietuvos liberalių politikų bandymai šalyje įvesti civilinę homoseksualų partnerystę Seime nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Konstitucinis Teismas bylą nagrinės rašytinio proceso tvarka, vieši posėdžiai nebus rengiami.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Anonimas

Tai tiesiog išniekinimas mūsų šventos žemės jeigu dar atsibastys tie pidarai.Vienas buvo pabėges kirilkinas,vėl sugrįžo,gal atsitempti nori savo iškrypėlį.Kiek galima rodyti tuos iškrypėlius,tegul savo snukių nekiša.į viešumą jau norisi ant jų apš. Ką mato,girdi mūsų vaikai.Lauk visus tuos išgamas iš.mūsų šalies.Dar mat užsimanė čia veistis kaip žiūrkės. Ne ne ne tokiems iškrypėliams.

priestarauju.

Kam publikuojat tokias nuotraukas man asmeniskai labai slykstu ziureti ir niekaip nesuprantu kam skiriama tokia reklama

Algys

O jei musulmonai sugalvos daugpatyste Lietuvoje iteisinti? Velniop ta ES su savo teismo sprendimais,yra lietuviu tradicijos kuriu reikia laikytis,jei nepatinka-ciuozkit is cia! Indijoje 12 metu mergaites istekina-o pas mus tai pedofilija vadinasi,tai gal irgi iteisinkim?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS