Kuo ministerijos valgykloje maitinasi išrinktieji? | KaunoDiena.lt

KUO MINISTERIJOS VALGYKLOJE MAITINASI IŠRINKTIEJI?

  • 11

Vienoje uždaroje feisbuko grupėje atsirado intriguojantis įrašas apie tai, kuo maitinasi neįvardintos ministerijos darbuotojai savo valgyklėlėje, kuri prieinama tik jiems.

Įrašo autorius pasidalijo ir patiekalų nuotraukomis bei valgiaraščiu su kainomis. Jos tikrai patiktų ne tik ministrams, bet ir kur kas mažiau uždirbantiems Lietuvos žmonėms.

Valgykloje nemažai patiekalų, kurie draudžiami vaikų maitinimui mokyklose.

"Ši informacija iki manęs atkeliavo slaptais kanalais. O informatorius išgavo pažadą, kad net kankinamas jo neišduosiu. Nuotraukos yra iš uždaros ministerijos valgyklėlės. Į ją gali patekti tik išrinktieji - ministrai bei kiti jiems pavaldūs klerkai, turintys leidimus. Mieli lietuviai, siūlau pažvelgti į kainas, o svarbiausia į siūlomus patiekalus", - rašo informacijos autorius. 

Siūloma atkreipti dėmesį, į maistą, kurį valgo ministerijos darbuotojai.

"Pažiūrėkite, kokį "sveiką" maistą valgo tie, kurie rūpinasi mūsų vaikų maitinimu mokyklose, darželiuose, ligoninėse. Jautienos liežuvis su majonezu, džiuvėsėliuose išvolioti kepsniai, cepelinai. Tai kaip čia taip? Auuuu išrinktieji! Vaikams jau uždraudėte valgyti panašų maistą, o patys atsipūtę kemšate? Negi tas maistas "nesveikas" tik vaikams? Ar jis jums nekenkia? Ar valdžios žmogeliukai pasiskiepiję nuo prasto maisto? Kodėl jums mėsą volioja į džiuvėsėlius, o neverda garuose", - stebisi įrašo autorius.

Ar valdžios žmogeliukai pasiskiepiję nuo prasto maisto?

"Ir svarbiausia, kas leido jums gaminant maistą vartoti  druską? Žvelgiu į tas nuotraukas ir galvoju: esame lyg bandomosios pelės stikliniame inde. Pelėms vienas maistas, o mokslininkui kitas. Cyptelėsime, uždengs dangtį, o tada jau be deguonies ir maistas bus nebesvarbus", - ironiškai užbaigia ministerijos patiekalus paviešinęs žmogus.

Priminsime, kad nuo rugsėjo mokyklose ir darželiuose įsigaliojo nauja vaikų maitinimo tvarka. Pagal ją nuo rugsėjo vaikų maitinimui mokyklose draudžiamos šios maisto produktų grupės: bulvių, kukurūzų ar kitokie traškučiai, kiti riebaluose virti, skrudinti ar spraginti gaminiai; saldainiai; šokoladas ir šokolado gaminiai; valgomieji ledai; pieno produktai ir konditerijos gaminiai su glajumi, glaistu, šokoladu ar kremu; kramtomoji guma; gazuoti gėrimai; energiniai gėrimai; nealkoholinis alus, sidras ir vynas; gėrimai ir maisto produktai, pagaminti iš kavamedžio pupelių kavos ar jų ekstrakto; cikorijos, gilių ar grūdų gėrimai (kavos pakaitalai); kisieliai; sultinių, padažų koncentratai. Tabu mokykloje - padažai su spirgučiais; šaltai, karštai, mažai rūkyti mėsos gaminiai ir mėsos gaminiai, kurių gamyboje buvo naudojamos rūkymo kvapiosios medžiagos; rūkyta žuvis; konservuoti mėsos ir žuvies gaminiai, strimelė, pagauta Baltijos jūroje; nepramoninės gamybos konservuoti gaminiai; mechaniškai atskirta mėsa, žuvis ir maisto produktai, į kurių sudėtį įeina mechaniškai atskirta mėsa ar žuvis; subproduktai ir jų gaminiai.

Tėvai turės pasirūpinti, kad priešpiečių dėžutėse nebūtų džiūvėsėliuose voliotų ar džiūvėsėliais pabarstytų keptų mėsos, paukštienos ir žuvies gaminių; maisto papildų, iš genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) pagamintų produktų, ar tokių, į kurių sudėtį įeina GMO; maisto produktų, į kurių sudėtį įeina iš dalies hidrinti augaliniai riebalai.

GALERIJA

  • Kuo ministerijos valgykloje maitinasi išrinktieji?
Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Irmantas

Kažkaip sūnūs labai džiaugiasi, kad skaniai pradėjo valgyt mokykloje duot.

Marija

Stebina, tėvų požiūris, visi išvardinti produktai tikrai kenkia sveikatai, bėda čia ne ministerijos nurodymai, o tai, kad mamos namuose vaikus pusfabrikačiais maitina, taip juk greičiau ir normalu, kad vaikas atsisako valgyti sveiką maistą. Juk rėkti paprasčiau, nei keisti požiūrį į maistą.

:;(

Gal Vilniuj čia tos kainos kažkas, Kaune tai tikrai dienos pietus pavalgysi pigiau.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS