Lietuviai jaučiasi mažiau laimingi nei vidutiniai europiečiai | KaunoDiena.lt

LIETUVIAI JAUČIASI MAŽIAU LAIMINGI NEI VIDUTINIAI EUROPIEČIAI

Lietuvoje mažiau gyventojų laiko savo laimingais žmonėmis nei vidutiniškai Europoje.

Šią savaitę paskelbtos Eurobarometro apklausos duomenimis, save laimingais laiko 65 proc. Lietuvos gyventojų, o vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES) tokių yra 83 procentai.

Su teiginiu, kad yra laimingi, Lietuvoje nesutinka 14 proc., bendrai ES – 5 proc. respondentų.

Pagal šią apklausą, mažiau nei Lietuvoje laimingais save laikančių žmonių yra tik Rumunijoje (59 proc.), Bulgarijoje (62 proc.) ir Graikijoje (64 proc.). Laimingiausi yra Airijos (97 proc.) ir Danijos (96 proc.) gyventojai.

Vilniaus universiteto profesorius psichiatras Dainius Pūras sako, kad nelaimingi lietuviai jaučiasi tiek dėl objektyvių priežasčių, tiek dėl įsikalbėjimo.

„Aš siečiau su tuo, kad žmogaus teisių ir pamatinių laisvių situacija Lietuvoje nėra tokia gera, kaip kitose Europos valstybėse. Maža to, Lietuvoje dabar yra daug jėgų, kurios priešinasi visuotiniams žmogaus teisių principams ir gąsdina vieni kitus Europos vertybėmis. Tai tikrai neprideda gyvenimo kokybės“, – komentuodamas tyrimo rezultatus BNS teigė D. Pūras.

„Man šitie rezultatai taip pat rodo, kad yra užsiprogramavimas, kad yra blogai, nes kai kurie Afrikos vaikai jau yra patenkinti, jeigu gauna valgyti tą dieną, taigi, tai yra ir lūkesčių klausimas. Lietuviai galbūt nelaimingi, nes norėtų gyventi kaip švedai, nors (...) kartu sako, kad nepriimtinos švedų vertybės“, – sakė jis.

Šis tyrimas taip pat atskleidė, kad lietuviai prasčiau nei vidutiniai europiečiai vertina savo sveikatą (gera ją laiko 59 proc. lietuvių ir vidutiniškai 78 proc. visos ES gyventojų), labiau nei vidutiniškai ES mano, kad žmonių pajamų skirtumai yra per dideli (atitinkamai 92 proc. ir 84 proc.).

Pernai gruodžio 2–11 dienomis visoje ES apklausta per 28 tūkst. respondentų.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Nuomone

Kokia cia gali buti laime, jei kur tik paziuri, ten daromos nesamones, su istatymais, teisingumu, nurodinejimais, kaip reikia gyventi, ir zmoniu isnaudojimu, kokia gali buti laime?

Kęstas

Mus valdo Kurlianskis, pinigais per Masiulį ir kitus manipuliuodamas Grybauskaite. Kodėl mūsų civilizacija rizikuoja išnykti? Todėl, kad dauguma mūsų civilizacijoje galvoja taip: "Aš nusprendžiau, kad negaliu laikyti save sėkminga, nebent esu tikrai galinga, kurios niekas negali sužeisti. Sėkmė tampa priemone atgauti kontrolę, tiesiog padidinti savo vertę. Tam yra žodis: pinigai. Aš noriu gauti tokius pinigus, kurie panorėjus antradienį leistų nuskristi į Meksiką, kad galėčiau reikšmingai paremti bjaurius politikus, kad galėčiau pasisamdyti advokatą-ryklį tam atvejui, jei kuris nors žmogus dar kartą mane nors pirštu pajudintų.

Kęstas

Jei norite sukurti savo didelį turtą, pasitikėjimas apskaičiuotomis rizikomis yra būtinas įgūdis. Kitų poreikių statymas virš jūsų poreikių nėra tam būtinas įgūdis." Liūdnas vaizdelis su tais rykliais. Reikia pakeisti mūsų gyvenimo būdą taip, kad ir vėl gyventi asocialiai būtų pavojingiau, negu gyventi bendruomenėje bei būti geru bendruomenės nariu. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS