Lietuvos paplūdimiai, į kuriuos geriau nekelti kojos | KaunoDiena.lt

LIETUVOS PAPLŪDIMIAI, Į KURIUOS GERIAU NEKELTI KOJOS

  • 0

Liepą vandens kokybė higienos reikalavimų neatitiko keturiolikoje maudyklų, ketvirtadienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Vandens kokybė šią vasarą reikalavimus atitiko visose stebimose Klaipėdos, Panevėžio, Tauragės ir Telšių apskrityse esančiose maudyklose.

Liepos antroje pusėje trumpalaikė tarša žarniniais enterokokais buvo nustatyta Lazdijų rajone esančioje Snaigyno ežero maudykloje, Kauno miesto Panemunės paplūdimio maudykloje, Švenčionių rajone Žeimenos upėje ties Švenčionėliais, Kelmės rajone Kražantės tvenkinyje, Giliaus ežero maudykloje, Bridvaišio ežero maudykloje, Trakų rajone Akmenos ežero ir Vilkokšnio ežero maudyklose.

Viršijanti normas žarninių lazdelių ir enterokokų tarša nustatyta Totoriškių ežero maudykloje Trakų rajone, taip pat Vilkaviškio rajone esančių Vištyčio ir Paežerių ežerų maudyklose. Pakartotinai atlikus tyrimus liepos 24 dieną Vištyčio ežero ir Paežerių ežero maudyklose ir liepos 26 dieną Žeimenos upėje ties Švenčionėliais taršos nebenustatyta.

Ištyrus vandens kokybę 136 rekreacijai skirtose zonose, rastas didesnis nei leidžiama žarninių lazdelių ar žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius vandenyje Kėdainių rajone Nevėžio upėje Pašiliuose ir Pasvalyje Lėvens upėje prie Lėvens mokyklos, taip pat Nemuno upėje ties Jurbarku, Trakų rajone Gilušio ir Margio ežeruose, Elektrėnų rajone Vievio ir Aujedo ežeruose. Liepos 24 dieną pakartotinai atlikus tyrimus Pašiliuose, Nevėžio upėje vandens kokybė atitiko reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip tūkstantis vienetų 100 ml vandens.

Nustačius trumpalaikę taršą, per 72 valandas turi būti paimtas papildomas mėginys vandens kokybės tyrimams atlikti, kuris patvirtintų taršos įvykio pabaigą, ir dar vienas mėginys praėjus septynioms dienoms po trumpalaikės taršos pabaigos. Institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS