Lietuvos vadovai pasveikino Airiją Šventojo Patriko dienos proga | KaunoDiena.lt

LIETUVOS VADOVAI PASVEIKINO AIRIJĄ ŠVENTOJO PATRIKO DIENOS PROGA

  • 0

Lietuvos vadovai pasveikino Airiją šios šalies nacionalinės šventės – Šventojo Patriko dienos ‒ proga.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Airijos prezidentą Michaelą D. Higginsą (Maiklą Higinsą). Prezidentės teigimu, Lietuva vertina tai, kad plečiasi abiejų šalių piliečių bendradarbiavimas ir visapusis valstybių dialogas. Anot D. Grybauskaitės, prie to prisideda bendras sėkmingas darbas žemyno, ekonomikos ir saugumo darbotvarkės klausimais Europos Sąjungoje.

„Valstybės vadovė palinkėjo, kad, puoselėjant dvišalius ryšius, atsivertų dar daugiau galimybių lietuviams ir airiams dalyvauti bendroje veikloje, kultūros, švietimo, studentų mainuose, įgyvendinti naudingas, prie valstybių ir žemyno gerovės prisidėsiančias verslo, mokslo ir inovacijų idėjas“, – rašoma prezidentūros pranešime. 

Prezidentė Airijos vadovui, visiems Airijos žmonėms ir viso pasaulio airiams palinkėjo daug džiaugsmo, sėkmės ir klestėjimo.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Airijos žmonėms palinkėjo gerovės bei klestėjimo. 

„Džiaugiuosi, kad mus sieja ilgalaikiai draugiški ryšiai, sėkmingas dvišalis bendradarbiavimas  vyrauja tiek Europos, tiek tarptautiniame kontekste. Esu įsitikinęs, kad tokioje draugiškumo dvasioje Airijos ir Lietuvos partnerystė, tarpusavio pasitikėjimas, glaudus bendradarbiavimas bei mūsų žmonių bendravimas ateityje tiks stiprės“, – sakoma premjero sveikinime.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Airijos vicepremjerą, užsienio reikalų ir prekybos ministrą Simoną Coveney'į (Simoną Kovenį) bei palinkėjo Airijai ir jos žmonėms sėkmės ir gerovės.

„Lietuva vertina draugiškus ir abipusiai naudingus santykius su Airija, kuriuos praturtina ir gausi bei dinamiška lietuvių bendruomenė Airijoje. Matome potencialą plėsti mūsų bendradarbiavimą  informacinių technologijų, gyvybės mokslų, universitetų, studentų ir miestų mainų srityse“, – sakė užsienio reikalų ministras.

Šventojo Patriko diena švenčiama ir Lietuvoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS