Pirmoji popiežiaus diena Lietuvoje: penkios įsimintiniausios citatos | KaunoDiena.lt

PIRMOJI POPIEŽIAUS DIENA LIETUVOJE: PENKIOS ĮSIMINTINIAUSIOS CITATOS

Popiežius Pranciškus šeštadienį lankėsi Vilniuje, kur susitiko su valstybės vadovais, tikinčiaisiais ir jaunimu.

BNS pateikia penkias įsimintiniausias dienos citatas:

Apie šimtmetį: „Šio vizito atvykau ypatingu jūsų valstybei metu, nes švenčiate nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Šį šimtmetį ženklino išbandymai ir kančios: kalinimai, tremtys, net kankinystės. Tai proga stabtelti ir prisiminti visas šias patirtis, atgaivinti ryšį su tuo, kas ugdė valstybę“.

Apie misiją: „Megzdami dialogą, būdami atviri ir supratingi, galite tapti tiltu tarp Rytų ir Vakarų. (...). Prašykime Marijos, kad kurtume Tėvynę, kuri pasirenka statyti tiltus, bet ne sienas, kuri mieliau renkasi gailestingumą. bet ne teismą“.

Apie toleranciją: „Žvelgdami į šių dienų pasaulį, kai girdėti vis daugiau balsų, kurie, pasinaudodami nesaugumu ar kylančiais konfliktais, sėja susiskaldymą ir susipriešinimą ar tvirtina, kad saugumą užtikrinsime ir savo kultūrą išsaugosime tik bandydami atsikratyti kitais, juos sutrypti ar išguiti, jūs, lietuviai, turite tarti savo žodį: „Priimti skirtumus“.

Apie individualizmą: „Pasipriešinkime tam individualizmui, kuris atriboja mus nuo kitų, padaro mus egocentriškais, pasipūtusiais, besirūpinančiais tik savo įvaizdžiu ir savo gerove. Negražus gyvenimas stovint priešais veidrodį. Bet gražus gyvenimas su kitais – šeimoje, su draugais, kovojant kartu su tauta“.

Apie prioritetus: „Susidūrimas su Kristumi, jo žodžiu, Eucharistija mums primena, kad neturi reikšmės priešininko stiprumas, nesvarbu, ar laimi Kauno „Žalgiris“ ar Vilniaus „Rytas“. Nesvarbu rezultatas, svarbu, kad Viešpats yra su mumis“.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

Zelemunčikas

Visas popiežiaus citatas vertinu kaip protu suvoktus ir išsakytus jausmus.Visokie padcholujai,ir kitokie nevertinantys šio žmogaus jausmų yra menkystos verti tik paniekos.

V. K.

Victorai, reikia geresnio vertimo, nes nelabai lietuviškai supranti?

Eiliniau,

nepriekabiauk. O gal tu ne katalikas? Nuodėmingas? Prisiimk kaltę už priekabiavimą. Mokykloje priekabiavai ( priekabiauji?), Jaunystėje prie mergelių priekabiavai? Vedęs prie žmonos ar kaimynių priekabiavai? O pensininkas prie visų priekabiausi?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS