Vyresnio amžiaus panevėžiečiai bus kviečiami savanoriauti | KaunoDiena.lt

VYRESNIO AMŽIAUS PANEVĖŽIEČIAI BUS KVIEČIAMI SAVANORIAUTI

Panevėžyje siekiama į savanoriškas veiklas įtraukti vyresnius nei 54 metų panevėžiečius.

Šv. Juozapo globos namai inicijuoja projektą, kuriuo norima senjorus paskatinti savanoriauti.

„Vyrauja nuomonė, kad tai (didesnis nei 54 metai – BNS) neproduktyvus amžius. Nepaisant to, kad didelė šios kartos žmonių dalis yra puikiai išsilavinę, motyvuoti ir geros sveikatos, jie dažnai patiria diskriminaciją. Turi būti pritaikytos priemonės, kurios padėtų šios amžiaus grupės žmonėms būti aktyviems darbo rinkos dalyviams“, – teigiama globos namų parengtame projekte.

Anot globos namų, savanorių įtraukimas pagerintų socialinių paslaugų kokybę bei padidintų jų įvairovę, savanoriams padėtų įgyti naujų gebėjimų ir užmegzti socialinius ryšius, padidintų galimybę išlikti darbo rinkoje ar į ją grįžti, padėtų spręsti psichologines, socialines jų problemas.

Savanorystės veiklos bus organizuojamos Šv. Juozapo globos namuose, kur gyvena vyresnio amžiaus žmonės, turintys fizinę negalią arba nebepajėgiantys gyventi vieni, ir „Betliejaus“ labdaros valgykloje.

Sritį, kurioje atlikti savanorystę, panevėžiečiai rinksis patys. Globos namuose galima padėti gyventojams tvarkytis buityje, organizuoti įvairius renginius, organizuoti ir žaisti stalo žaidimus, padėti lydint juos išvykose. Savanoriauti taip pat galima padedant ūkinėje veikloje – tvarkant aplinką. „Betliejaus“ valgykloje savanoriai pristatys maistą į globos namus, jį išdalys bei tvarkys valgyklos patalpas.

Projekto dalyviams taip pat bus organizuojami bazinių medicinos žinių, skaitmenino raštingumo, socialinių ir pilietinių gebėjimų ugdymo bei verslumo gebėjimų ugdymo mokymai, teikiamos individualios konsultacijos.

Savanoryste planuojama sudominti 130 miesto ir rajono gyventojų, užsiėmimai prasidės nuo gegužės mėnesio.

Projektui įgyvendinti skirta  apie 91 tūkst. eurų ES investicijų, jis truks dvejus metus.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Aha

O jei vyresnio amžiaus panevėžiečiai, ir ne tik panevėžiečiai, norėtų dirbti ir užsidirbti? Ne tik norėtų, bet ir galėtų, tik va bėda - "senių" nieks į darbą nepriima?

21 a

ot nubarbarizavo valdžia nuo smegenų visai gerai atrodo vos pajudantis senolis su šautuvu ar savanoris senolis eina gaisra gesint super tokiu gesintojų ir kuo daugiau

Ar

Ne klaida 54 , tai pagal dabartinius nuostatus pats darbingumo laikotarpis , 64 metu į pensija leidzia (kol kas ). Gerai sugalvojo. Pas mus tik viena kategorija savanorių gauna atlyginimą, visi kiti veltui. Tai te finansiškai paskatina senjorus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS