Kodėl netikrina skaičių kalbėdami viešai? | KaunoDiena.lt

KODĖL NETIKRINA SKAIČIŲ KALBĖDAMI VIEŠAI?

Faktas, kad Kaune šilumos kaina sausį pakilo 12 proc., lyginant su 2015 m. gruodžiu.

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje pasirodė daug tiesos neatitinkančios informacijos dėl Kauno termofikacijos elektrinės (KTE) pelningumo, netekus galimybės gaminti kvotinę elektros energiją.

Labai neatsakingai praėjusį antradienį tiek Seimo narys Artūras Skardžius, tiek Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pareiškė, kad UAB Kauno termofikacijos elektrinė neva, net ir netekusi VIAP iš valstybės, dirba sėkmingai ir pelningai. Ir neva Kaune šilumos kaina mažėja. Seimo narys naudojasi sumaniai Kauno savivaldybės įmonės "Kauno energija" pateikiamais skaičiais, kuriose lyginamos 2015 ir 2016 m. sausio kainos.

Tačiau kažkodėl nelyginamos šio sausio ir praėjusio mėnesio, tai yra 2015 m. gruodžio, šilumos kainos Kaune. O lyginant matyti, kad Kaune šiluma prieš mėnesį kainavo 12 proc. mažiau – gruodį galiojo 5,38 ct/kWh su PVM šilumos kaina, sausį – 6,03 ct/kWh su PVM (šaltinis – www.kaunoenergija.lt).

Šie skaičiai aiškiai rodo, kad KTE, nebegamindama kvotinės elektros energijos, daro mažesnę įtaką šilumos kainai Kaune.

Tai pirmas faktas, kurį turėtų patikrinti aukštas pareigas užimantys politikai.

Antras faktas – KTE nebedirba pelningai. Sausį planuojamas nuostolis. Tas pats bus ir vasarį, jeigu nepasikeis sąlygos ir Vyriausybė nepakeis klaidingų nuostatų visą paramą skirti labai neefektyviai Lietuvos elektrinei Elektrėnuose.

KTE šiuo metu gamybos nestabdo tik dėl to, kad siekia išsaugoti apie 150 aukštos kvalifikacijos specialistų, nes jeigu nevykdytų gamybos, nuostoliai būtų daug didesni. Dabar veikla leidžia mažinti nuostolius.

Kaip KTE pranešė prieš porą mėnesių, šiuo metu vyksta investicijų procesai su Pekino energijos investicijų holdingu (PEIH) dėl naujos kogeneracinės elektrinės statybos. Tik dėl šių procesų KTE ir neuždaroma – reikia išlaikyti žmones, kad būtų galima tinkamai pasiruošti investicijoms ir naujam projektui realizuoti.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

aneliuke

pas energetikus visada buvo maziausios pajamos...bankininkai irgi dirba nuostolingai...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS