Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos? | KaunoDiena.lt

AR PRIJUNGTI SLENGIUS PRIE KLAIPĖDOS?

Dalies slengiškių iniciatyva prijungti Slengių kaimą prie Klaipėdos pasiekė ir šalies Vyriausybę. Prieš savaitę vykęs balsavimas parodė, kad iš 223 apklaustųjų 122 Slengiuose gyvenantys suaugusieji teigiamai vertina galimybę tapti miestiečiais. Miesto ir rajono savivaldybių pozicijos šiuo klausimu kardinaliai skiriasi. Klaipėdos rajono taryba nepritarė siūlymui keisti rajono ribas, prijungiant Slengius prie Klaipėdos. O miesto administracija rengia projektą, kuriuo tarybai bus siūloma pritarti Slengių gyvenvietės prijungimui. Paklausus, ką apie tai galvoja patys gyventojai, nuomonės taip pat nesutapo.

Kęstutis:

– Gyvenu Gargžduose, tačiau galiu patikinti, kad ir pats mielai pereičiau į Klaipėdą. Net nekyla abejonių. Rajonas yra rajonas, todėl nieko keista, kad slengiškiai stengiasi tapti miesto dalimi. Rajone dėmesys mažesnis. Žmonos sesuo gyvena Vilniuje, tai Gargždai jai atrodo kaimas. Vyrauja toks požiūris, neva "mes jus išlaikome", "pas mus pragyvenimo lygis didesnis" ir panašiai. Juk už duoną parduotuvėje visi mokame tiek pat, o šildymas, elektra Vilniuje pigesnė. Sutikčiau būti klaipėdiečiu.

Adolfina:

– Labai dviprasmiškas klausimas. Pati jau aštuonerius metus gyvenu rajone. Ko gero, įžvelgčiau daugiau privalumų nei trūkumų. Maža bendruomenė, kurioje norisi reikalus tvarkyti sparčiau. Galbūt geresnės finansinės galimybės, nes yra seniūnaičiai. Matydami trūkumus savo aplinkoje, savo gyvenvietėje, žmonės juos operatyviau sprendžia. Mažose bendruomenėse gyventojai aktyviau reiškiasi norėdami išspręsti vieną ar kitą problemą.

Vitalija:

– Slengiuose yra labai daug gyventojų. Tačiau dabar susisiekimas viešuoju transportu ten yra gana prastas. Jei Slengių kaimas taptų miesto dalimi, manau, pradėtų kursuoti daugiau autobusų. Galbūt išsispręstų ir darželių problema. Tiesiog patiems gyventojams tai būtų naudinga.

Monika:

– Būtų gerai, jei prijungtų, nes dabar, kiek žinau, tėvai turi problemų dėl vietų mokyklose, darželiuose. Ateityje ši gyvenvietė tik plėsis, todėl būtina iš esmės spręsti klausimą. Tikiu, kad prijungus Slengius prie Klaipėdos būtų intensyviau tvarkoma infrastruktūra.

Pranas:

– Jei atvirai, jokio skirtumo. Manau, kad patys žmonės turėtų nuspręsti, kam priklausyti – miestui ar rajonui. Kiek žinau, vyko balsavimas. Juo ir reikėtų remtis. Aš pats gyvenu Normantų kaime, kol kas viskas tenkina, todėl nematau reikalo tapti klaipėdiečiu.

Mindaugas:

– Tiesą sakant, neturiu nuomonės. Esu klaipėdietis, tačiau man šis Slengių prijungimo ar neprijungimo klausimas nėra svarbus. Klaipėda turės daugiau gyventojų ar ne, jokio skirtumo. Vis tiek dauguma rajono žmonių jau dabar dirba, mokosi Klaipėdoje.

GALERIJA

  • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
  • Ar prijungti Slengius prie Klaipėdos?
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Centas

Paziuresim ka jus giedosit, kai negausit tokiu paslaugu kaip mieste gyvenantys, oi kiek tada bus pretenziju!

Q

Reikejo galvoti pries statant namus. Tada pasirinkote Slengiu kaima, ko dabar visi i Klaipeda norit? Miestas savo teritorijos nesutvarko, dar ir visus aplinkinius kaimus turetu po savo sparnu priglaust?

koko

Nesąmones rašinėjat , ne vieno žmogaus kūris pasakytų kad rajone gyventi yra pigiau ? ir infrastruktūra yra padarytą? kad yra viskas tvarkoma ? Tai tiesiog dabar matau viksta karas kam atiteks pinigai...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS