Audra mokinio lėkštėje | KaunoDiena.lt

AUDRA MOKINIO LĖKŠTĖJE

Dar nebaigus senųjų mokslo metų, paskelbta apie naujoves, kurios laukia ugdymo įstaigų klientų naujaisiais: nuo rugsėjo 1-osios įsigalios naujos vaikų maitinimo taisyklės, sukelsiančios tikrą revoliuciją lėkštėje.

Rugsėjį vaizdas darželiuose ir mokyklose gerokai pasikeis. Ugdymo įstaigos meniu įprasti virtų bulvių cepelinai ar plovas atsidurs gurmaniškųjų raritetų sąraše, o paauglių taip mėgstami sotieji Kijevo kotletai dings iš viso. Drauge su gatavų produktų lyderiais ledais, glaistytais varškės sūreliais, bandelėmis. Maža to, gerokai daugiau dėmesio bus skiriama ir serviravimui: "maistas turi būti patiekiamas estetiškai (...), draudžiama naudoti susidėvėjusius, ištrupėjusius, įskilusius, apdaužytais kraštais indus bei aliumininius įrankius ir indus". Permainų paveikslą papildys ir anksčiau priimtas sprendimas palaipsniui sumažinti cukraus kiekį vaikams skirtuose pieno produktuose.

Naujoji tvarka šįkart tikrai radosi ne iš noro imituoti veiklą. Įkandin ligoninių, ir ugdymo įstaigų meniu patikrinę valstybės siųstieji specialistai sako, kad ir nedaug, bet vis dar aptikę blogų vaikų maitinimo pavyzdžių. Apie prastą Lietuvos jauniausių piliečių mitybą byloja ir jų sveikatos rodikliai – nutukimo mastas, jaunėjančios lėtinės ligos. Savo pirmtakų pokyčių politiką tęsiantis, saviems tautos kuo spartesnio sveikatinimo šūkiams ištikimas ministras Aurelijus Veryga tikisi, kad sykiu su raidelėmis XXI a. jonukai ne tik pažins, bet ir susigyvens su sveikos mitybos postulatais ir net taps jų ambasadoriais savo šeimose.

Štai čia visi, kas aktyviai dalyvauja švietimo sistemoje, galėtų mąsliai kilstelėję antakius retoriškai paklausti: ar ne per didelė našta uždedama ant gležnų mokinukų pečių? Net jei ir įpirks dėl naujovių neabejotinai pabrangsiančius mokyklinius pietus, pusdienį sveiko maisto oazėje praleidę vaikai grįš į pasaulį, pilną pieniškų dešrelių, glaistytų sūrelių, konservantų, palmių aliejaus prifarširuotų maisto produktų, kuriuos gamintojai sąmoningai skiria jauniesiems vartotojams. Jei jau norima sveikatinti tautą, logiška būtų apsispręsti ir uždrausti: arba sveikatai nepalankią maisto produktų receptūrą, arba rinkodaros priemones, skatinančias šiuos produktus vartoti nepilnamečius. Sveikesnis meniu ugdymo įstaigose tikrai neatstos pribrendusių permainų visoje maisto produktų rinkoje, kuri beviltiškai atsilieka nuo tautos sveikuoliškos savimonės.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS