Diskriminacijos tolerancija | KaunoDiena.lt

DISKRIMINACIJOS TOLERANCIJA

Pas mus visokiausių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų yra. Ginančių vaikus ir suaugusiuosius nuo smurto, nuo diskriminacijos dėl lyties, rasės, įsitikinimų. Sutarta, čia laukiniai dėsniai negalioja, mus vienus nuo kitų reikia ginti.

O ten, kur galioja laukinės rinkos dėsniai, Lietuvos gyventojai patiria milžinišką diskriminaciją. Tik praėjusią savaitę pagaliau susivokta, kad nenormalu, jog pas mus ir kitose nedidelėse Europos valstybėse vaistai gerokai brangesni nei didžiosiose. Maža to, naujausių vaistų kainos kosminės, tad jų apskritai pas mus nėra. Esą farmacijos koncernai su mumis nesišneka vien dėl to, kad mes mažiukai.

Mūsų sveikatos politikai milžinų diskriminaciją linkę pateisinti. Jau trečią dešimtį metų mums kartojama, kad liūto dalį vaistų kainos sudaro pakuočių ir instrukcijų lietuvių kalba spausdinimas. Jei vaistų dėžutės svarbesnės nei tabletės, kodėl neprisispausdiname dėžučių ir negydome jomis? Nebeaišku, kodėl Lietuva neskatina investicijų į spaustuvių verslą. Spausdintume visam pasauliui gydomąsias pakuotes ir taptume ne tik fintech, bet ir farmacijos lyderiais.

Kam jums, mieli pacientai, naujausi vaistai, kai sėkmingai nugyvensite tiek, kiek jums skirta, ir su pačiais pigiausiais?

Lietuviškos medicinos revoliucijos vadovai apskritai turi modernų požiūrį į kompensuojamąjį gydymą: kam jums, mieli pacientai, naujausi vaistai, kai sėkmingai nugyvensite tiek, kiek jums skirta, ir su pačiais pigiausiais? Gerai, kad ne visi mažiukai Senajame žemyne taip galvoja. Europos vartotojų organizacijų atstovai paaiškino, kad galima išsikovoti tokių pat teisių, kokias turi milžinai.

Europinių milžinų paunksmėje gyvena ir mūsų ūkininkai, iš europinių fondų gaunantys ko ne mažiausias išmokas Bendrijoje. Bet jie Briuselyje piketus rengia, Europos Parlamentui peticiją su daugiau nei 50 tūkst. parašų įteikė. Nebesutinka būti diskriminuojami, nori būti tokie pat europiečiai, kaip ir tie, kurie gyvena vakariau jų. Tik neaišku, ar mūsų politikai tiki tuo, kad galima ko pasiekti. Gali būti, širdyje visose srityse valdžia jaučiasi nykštukinė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ūkininkai ?

kolchozo pirmininkas neskursta, juk didžioji dalis Europos pašalpų sukrenta į jo gerklę.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS