Kam tarnauja A. Veryga? | KaunoDiena.lt

KAM TARNAUJA A. VERYGA?

Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą būtų galima pavadinti šių laikų Tadu Blinda, svieto lygintoju, tik jis, deja, tarnauja ne vargšams, o turtingiesiems. Kaip kitaip vertinti ministro sumanymą ligoniams uždrausti parsivežti iš užsienio pigesnių vaistų?

Jau visai greitai, nuo lapkričio 1 d., į Lietuvą iš kaimyninių Rusijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities ir net iš tolimosios Kinijos ministro valia bus galima parsigabenti ne daugiau kaip dešimt pakuočių vaistų per mėnesį. Tai sužinojusi nuolat serganti minimalią pensiją gaunanti senolė pasipiktino: iš Baltarusijos ji visai neseniai parsivežė krepšį širdies lašiukų ir kalio bei magnio širdžiai, vitaminų, virškinimo fermentų, paracetamolio peršalimo ligų sezonu pakilusiai temepratūrai malšinti, ir už viską sumokėjo tiek, kiek tėvynėje būtų sumokėjusi už vienui vienus vaistus. Kas mėnesį važiuoti negali, taigi, ištekliams išsekus bus priversta pirkti šiuos vaistus tėvynėje kelis kartus brangiau.

Ministras A.Veryga, užsimojęs sumažinti alkoholio prieinamumą, panašius metodus taiko ir vaistams. Didžiuodamasis savąja jų kainų mažinimo politika, ne vienus vaistus išbraukė iš Kompensuojamųjų sąrašo. Taip jie tapo dar brangesni, nes ligoniams tenka mokėti visą kainą. Neįperkate? Pirkite tuos, kurie palikti sąraše. Daugiausia tai – pigiausi seni generiniai vaistai, nepaisant, kad, apklausų duomenimis, juos savo pacientams pataria mažiau nei kas penktas gydytojas. Nebūtų pikta, jei tie vaistai būtų pigūs kaip Lenkijoje, Baltarusijoje ar Kaliningrado srityje. Neturėdamas galios priversti kaimynus padidinti vaistų kainų, A.Veryga nusprendė neleisti tautiečiams pirkti pas juos. Siekiant, kad tai neatrodytų demagogiška, pasitelkė kilnų argumentą – šešėlinės ekonomikos mažinimą, užkertant kelią nelegaliai prekybai vaistais. Jei turimos omenyje turgeliuose pigiais vaistais prekiaujančios bobutės, tai A.Veryga nevertas netgi nei Tado Blindos, nei Robino Hudo garbės. Jie neabejotinai būtų drąsesni kovodami su korupcija farmacijoje ir visoje sveikatos sistemoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (45)

komedija

O kas kaltas? Visada sakiau, kad jokiems medikams niekada negalima leisti vadovauti SAM:) Kai medikas, paskendęs nesibaigiančiuose ir niekam nereikalinguose projektuose, pradeda vadovauti SAM, tai rezultatai matome...

KRAUPU lIETUVOJ

Vaziuosime i Lenkija maisto pirkti tai ten nusipirksime ir reikalingus vaistus.Juk Lietuvos bukagalviai valdininkai visiskai nesirupina,kaip gyvena zmones,kodel jie bega is Lietuvos,kodel jie taip blogai vertina ir seima ir valdzia- nes sitie isrinktieji nei kiek nesitaria su tauta,o tik ja laiko kvaila ir uzguita.O JEI IS TIESU TAI MES IR ESAME DAR SOVIETINIAME LYGYJE,NES NEMOKAME PAREIKALAUTI,KAD ISRINKTIEJI MUS GERBTU IR VYKDYTU SKAIDRU LIETUVOS VALDYMA,BET NE SAVU INTERESU TENKINIMA.

Leonardas

Apmaudu, kad komentaruose beprasmiškai žodžiuojasi žmonės, matyt, nenuriję dar nė vienos tabletės. O man, suryjančiam jų kasdien po saują, jau norisi emigruoti kad ir pas tą siaubūną "batjką". Nes kitaip - "dochloe delo", kaip sakydavo vienas a.a. "K.d" korespondentas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS