Pasaka apie princesę, princą ir reperį | KaunoDiena.lt

PASAKA APIE PRINCESĘ, PRINCĄ IR REPERĮ

Ištisą savaitę viešojoje erdvėje yra valgoma viena jauna žinoma Lietuvos moteris. Ką čia valgoma, veikiau ėdama. Su patyčių, piktdžiugiško juoko ir skuboto pasmerkimo garnyru. Nors nesu nei didelė šios merginos gerbėja, nei atidi jos gyvenimo stebėtoja socialiniuose tinkluose, po pastarųjų įvykių ėmiau ja žavėtis. Toli gražu ne kiekviena sugebėtų tokiomis sąlygomis, užuot susisukusi į kamuoliuką ir rijusi ksanaksą, toliau mėgautis gyvenimu. Tačiau visoje šioje istorijoje labiausiai neramina visuomenės noras ne tik suorganizuoti žinomam žmogui linčo teismą, bet ir be jokių įrodymų prikergti nusikaltimą.

Praeitą sekmadienį kone visi portalai ūžė nuo labai "aktualios" naujienos: rausvaplaukė socialinių tinklų žvaigždutė, tik prieš savaitę paskelbusi apie išsiskyrimą su buvusiu mylimuoju, pastebėta naujo gerbėjo glėbyje. Nauja simpatija – tarp jaunimo ne mažiau už ją pačią žinomas ilgaplaukis reperis. O tuomet merginos adresu pasipylė tokia nesustabdoma neapykantos diarėja, kad turbūt kiekvienam adekvatesniam žmogui ėmė darytis nejauku. Nepažįstamieji komentaruose kaltino pasileidimu (o taip, nes du vaikinai per 23 gyvenimo metus – beveik nimfomanija) ir neištikimybe buvusiajam (nes būtent jie geriausiai žino, kada vieni santykiai baigėsi, o kiti prasidėjo).

Tai, apie ką liežuvautojos anksčiau diskutuodavo patyliukais prie kavos puodelio, šiandien klaviatūros riteriai aptarinėja viešai ar net išsako asmeninėmis žinutėmis.

Mane šioje istorijoje pykdo net ne tai, kad viešojoje erdvėje nesiliauja svetimų apatinių uostymo fetišas, kai aplink vyksta kur kas reikšmingesnių dalykų, o suvokimas, kokia paviršutiniška ir žiauri yra nemaža dalis visuomenės. Apie šiuos tris žmones dauguma tų smerkikų žino tik tiek, kad viena – labai populiari tinkle "Instagram", antras – angeliško veido ir puikiai atrodo su kostiumu, o trečias turi ilgus mėlynus plaukus ir repuoja. Vargu ar bent vienas numano, dėl kokių priežasčių ir kada tie praeiti santykiai iširo, vargu, ar pažįsta juos toliau už socialinėse medijose susikurtų alterego. Tačiau vis vien kuria šia tema "juokingus" memus, patyčių persmelktus vaizdus ir rėkia, kaip "ta kvailė išmainė deimantą į bulvę". Šalyje, atrodo, turime tūkstančius profesionalių fenotipologų, kurie vien iš nuotraukų sugeba nustatyti abiejų vaikinų asmenybės bruožus, ateitį ir kėslus. Ažiotažas ir pasipiktinimas toks, tarsi Meghan Markle būtų palikusi verkiantį princą Harį prie altoriaus ir nurūkusi saulėlydžio link su Jeremy Meeksu, tuo seksualiausiu pasaulio nusikaltėliu.

Dar suprasčiau šį šaršalą, jei žvaigždutė būtų apie naujus jausmus ėmusi kalbėti pati. Bet ne. Kažkoks pluvianus aegyptius (kaip kitaip pavadinti tą, kuris iš svetimų tarpdančių lesa gyvenimo nuotrupas?) nufilmavo porą besibučiuojančią vakarėlio metu, nusiuntė spaudai, o ši, radusi būdą pasipelnyti iš pigaus skandalo, ėmė skalambyti apie "naują meilę". Nesu biblinių pamokslų entuziastė, bet, žmonės, gal visai į naudą būtų pasvarstyti, ar mėtydami akmenis kitiems į galvas, patys esame be nuodėmės? Ar esame tie tobuli pavyzdžiai vaikams? Ar nė karto netektų raudonuoti, jei kažkas slapčia mus filmuotų ir išplatintų plačiai auditorijai?

Džiugu, kad bent ši mergina pasmerkti skubančių kvailių žodžių nepaiso. Tačiau taip būna ne visada. O kai kas nors bloga nutinka žinomam asmeniui, pasipila ašaroti emojiai, kalbos, koks nepakeičiamas ir ypatingas buvo tas žmogus, svarstymai, kodėl ji ar jis, toks populiarus, jaunas ir gražus, pasirinko susinaikinimo kelią. Iš dalies todėl, kad tai, apie ką liežuvautojos anksčiau diskutuodavo patyliukais prie kavos puodelio, šiandien klaviatūros riteriai aptarinėja viešai ar net išsako asmeninėmis žinutėmis. Todėl neapsimetinėkime nekaltomis avelėmis sakydami, kad garsių žmonių depresija, savidestruktyvumas ar priklausomybės – kažkieno kito, tik ne mūsų kaltė. Nes matant, kas vyksta šiuo metu, – tiktai mūsų.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Anonimas

Net nzn, apie kokias izymybes cia rasoma, tingiu net dometis atsiprasant tokiomis zvaigzdemis, patarciau maziau skaityti bulvarines laikrastienos ir prasmingiau leisti laika.

888

Gerai pasake .. Dar kacaite ;-)))))) Tokiu mergu ir dar su tokiu freak mastymu , kiek tik nori , prišikta ant kiekvieno kampo , o dar su vaikais ... Jos pacios nezino ka nori ,,,Kai bires smelis , jau jos bus nereikalyngos diedams

Anonimas

Ko autorė dėl to nerimauja? Juk ji iš to gyveną. Kuo daugiau apie ją šneką tuo ji populiaresne....
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS