B. Johnsonas ragina ES paskubėti dėl įstrigusių „Brexit“ derybų | KaunoDiena.lt

B. JOHNSONAS RAGINA ES PASKUBĖTI DĖL ĮSTRIGUSIŲ „BREXIT“ DERYBŲ

  • 0

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga privalo rasti išeitį iš aklavietės, į kurią pateko derybos dėl „Brexit“.

Pasak jo, Londonas tikisi, kad Briuselis „truputį paskubės“.

Anksčiau šiandien baigėsi penktasis derybų raundas, tačiau didelės pažangos per jį padaryta nebuvo. Dėl to būgštaujama, kad Britanijai 2019-ųjų kovą gali tekti palikti Bendriją be šį smūgį palengvinančio susitarimo.

„Manome, kad pateikėme keletą labai naudingų pasiūlymų, kaip nuleisti puikųjį laivą nuo stapelio ir išplukdyti jį į atvirą jūrą; tik to mes ir siekiame“, – pareiškė B. Johnsonas per spaudos konferenciją Londone.

„Nematome jokios priežasties, kodėl tai galėtų neįvykti. Tikimės, kad mūsų draugai ir partneriai šiek tiek paskubės: atėjo metas įdėti šiek tiek energijos ir užbaigti šitą dalyką“, – pridūrė jis.

B. Johnsonas, aktyviai agitavęs už šalies išstojimą iš ES prieš pernai surengtą referendumą, sakė „labai optimistiškai“ vertinantis galimybę, kad susitarimas su Briuseliu bus pasiektas.

Pasak vyriausiojo Bendrijos derybininko Michelio Barnier (Mišelio Barnjė), nepaisant „konstruktyvios dvasios“, pademonstruotos per šios savaitės derybas Briuselyje, „nežengėme jokių didelių žingsnių į priekį“. Atsakydamas į klausimą, kiek turės sumokėti Britanija, kad padengtų savo finansinius įsipareigojimus, jis atsakė: „Mes pasiekėme aklavietę ir tai verčia nerimauti.“

M. Barnier sakė negalėsiantis kitą savaitę susitinkantiems ES lyderiams pasakyti, kad buvo padaryta „pakankama pažanga“, ir rekomenduoti plėsti derybas dėl būsimų santykių, taip pat ir susitarimo dėl prekybos.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS