D. Peskovas: Rusija sankcijų atveju gali pati nutiesti dujotiekį „Nord Stream 2“ | KaunoDiena.lt

D. PESKOVAS: RUSIJA SANKCIJŲ ATVEJU GALI PATI NUTIESTI DUJOTIEKĮ „NORD STREAM 2“

  • 3

Rusija turi galimybių pati nutiesti dujotiekį „Nord Stream 2“, jeigu projekto dalyviams Jungtinės Valstijos įvestų sankcijas, pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

„Rusija turi tokią galimybę, tačiau mes tikimės, kad tokio chuliganizmo nebus“, – TV kanalui RBK sakė jis, paklaustas, ar tikrai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel pažadėjo, kad Rusija visiškai finansuos „Nord Stream 2“, jeigu Jungtinės Valstijos šiam projektui įves sankcijas.

Vokietijos laikraštis „Suddeutsche Zeitung“, remdamasis informuotais šaltiniais, šeštadienį paskelbė, kad V. Putinas per susitikimą su A. Merkel Mezeberge rugpjūčio 18 dieną pareiškė, jog jo šalis yra pasirengusi visiškai finansuoti „Nord Stream 2“ dujotiekio tiesimą, jeigu Amerika įves sankcijas konsorciumo dalyviams.

Baltijos jūros dugnu nutiestas dujotiekis „Nord Stream 2“ sujungs dujų tiekėjus iš Rusijos su vartotojais Europoje; jo ilgis sieks daugiau nei 1 200 kilometrų, o pralaidumas – 55 mlrd. kubinių metrų dujų per metus.

Projektą įgyvendina Rusijos dujų milžinė „Gazprom“, bendradarbiaudama su Europos kompanijomis „Engie“, „Uniper OMV“, „Shell“ ir „Wintershall“.

Anksčiau buvo skelbta, kad Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) praėjusį antradienį pareiškė, jog Vašingtonas nesvarsto galimybės įvesti sankcijas bendrovėms, kurios dirba prie projekto „Nord Stream 2“.

„Mes nesvarstome tokios galimybės“, – nurodė D. Trumpas, atsakydamas į klausimą, ar bus įvestos sankcijos kompanijoms, dalyvaujančioms minėtame dujotiekio projekte.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Zelemunčikas

Tu ne Kęstas,o Konstantin-duračiok.Išskirtinėje ekonominėje zonoje laivų eismas priekrančio valstybės nereguliuojamas,skirtingai nei 12-kos mylių teritoriniuose vandenyse.Valstybė teturi išskirtinę teisę į 200 mylių nuo kranto,šelfo resursus.

Kęstas

Nelaimė... Rusams sekasi... Ką daryti? Dėl globalaus atšilimo jau pradeda didieji laivai, vežantys mums Kinijos prekes, plaukti trumpesniu keliu, per Arkties vandenyną. "Didžioji maršruto dalis kerta išskirtinę Rusijos ekonominę zoną, todėl praplaukti norintys laivai turi kreiptis į Rusijos Šiaurės jūrų maršruto administraciją dėl leidimų. Rusai taip pat ima mokestį už navigacinę ir ledlaužių pagalbą." Palaukite, bet juk turime specialų ambasadorių Darių Degutį, kad jis sulaikytų baltarusių elektrą prie Lietuvos sienos. Kur jis? Jis, vargšas, mokosi gaudyti elektronus. Paskirkime dar vieną specialų ambasadorių (su tokiu pat dideliu ambasadorišku atlyginimu) sulaikyti tas kiniškas prekes, kurios mums eina per Rusijos ekonominę zoną. Jokių kompromisų. Įrodykime vieni kitiems, kas čia geresnis kovotojas su rusais. Iki paskutinio lietuvio. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.

Zelemunčikas

Piskiovas sako,Piskiovas žino.Rusija suries rusus į baronką suverš diržus ligi stuburo,bet vamzdį ištekins ir bombų prilies.Oi plieninė ta Rusijos liaudis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS