D. Trumpas: katalonams būtų kvaila palikti Ispaniją | KaunoDiena.lt

D. TRUMPAS: KATALONAMS BŪTŲ KVAILA PALIKTI ISPANIJĄ

  • 6

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį paragino Ispaniją išlikti vieninga ir pareiškė, jog katalonams būtų kvaila bandyti palikti šalį.

„Aš iš tikrųjų manau, kad Katalonijos žmonės liks su Ispanija“, – sakė D.Trumpas bendroje spaudos konferencijoje su Ispanijos premjeru Mariano Rajoy (Mariano Rachojumi).

„Manau, kad būtų kvaila to nepadaryti. Kalbate apie galimybę likti kartu su puikia, nuostabia ir labai istorine šalimi“, – pridūrė prezidentas.

Ispanijos vyriausybė teigia, kad sekmadienį planuojamas referendumas pagal šalies Konstituciją yra neteisėtas.

Artėjant plebiscitui policija konfiskavo beveik 10 mln. referendumo balsalapių ir uždarė 59 interneto puslapius, teikusius informaciją apie šį balsavimą.

D.Trumpas pareiškė, kad katalonų apklausos artėjant referendumui gali būti netikslios.

„Manau, kad Katalonijos žmonės ilgai apie tai kalba, – sakė prezidentas. – Lažinuosi, jeigu jūs turėtumėte tikslius skaičius ir tikslias apklausas, sužinotumėte, kad jie myli savo šalį. Jie myli Ispaniją“.

1978 metų Ispanijos Konstitucija, kurią palaikė daugiau nei 90 proc. katalonų, suteikė plačią autonomiją šalies regionams. Tačiau joje pabrėžiama „neatsiejama Ispanijos tautos vienybė“.

M.Rajoy paragino Katalonijos pareigūnus grįžti į „sveiką protą“, jiems skelbiant, jog krizė gali atidėti šalies biudžeto priėmimą.

Dėl savo požiūrio į situaciją kritikuotas Ispanijos premjeras atmetė naujų rinkimų šalyje galimybę.

„Negalvoju apie išankstinių rinkimų paskelbimą kaip rezultatą to, ką matėme“, – teigė ministras pirmininkas.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

ha

Nukirpo nosį tiem jankiams kad nelystu kur jiems nereikia o tai kur įkišo ten kraujas

Katalonija apsieis be patarimų

Vargšas JAV prezidentas, neturintis realių galių ir valdžios. Nieks nenori turėti reikalų su Trampu, nes silpnas ir neturi rimtos komandos. Jo veiksmus blokuoja kongresas. Tad geriau tegul rūpinasi savo reikalais.

ten

yra ispanų tauta, referendumas nuspręs, ne imperialistų reikalas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS