D. Trumpas: norint persekioti migrantus, reikia atimti jų vaikus | KaunoDiena.lt

D. TRUMPAS: NORINT PERSEKIOTI MIGRANTUS, REIKIA ATIMTI JŲ VAIKUS

  • 1

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį gynė savo administracijos „nulinės tolerancijos“ politiką, dėl kurios tūkstančiai migrantų vaikų buvo atskirti nuo savo tėvų JAV ir Meksikos pasienyje, ir tvirtino, kad tai yra vienintelis veiksmingas būdas kovoti su nelegalia imigracija.

„Nenoriu, kad vaikai būtų atimami iš jų tėvų, – pareiškė prezidentas prieš susitikimą su smulkiaisiais verslininkais. – Kai persekioji tėvus už nelegalų atvykimą – kas turėtų vykti – turi iš jų atimti vaikus.“

„Neprivalome jų persekioti, bet tada nepersekiotume jų už nelegalų atvykimą. Tai nėra gerai“, – pareiškė D. Trumpas.

Meksika smerkia JAV

Meksika antradienį griežtai pasmerkė JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administraciją už jos politiką Jungtinių Valstijų ir Meksikos pasienyje atskirti imigrantų vaikus nuo jų sulaikomų tėvų ir pavadino tokį elgesį „nežmonišku“.

„Meksikos vyriausybės ir žmonių vardu noriu kategoriškiausiai ir ryžtingiausiai pasmerkti šią žiaurią ir nežmonišką politiką“, – per spaudos konferenciją pareiškė Meksikos užsienio reikalų ministras Luisas Videgaray (Luisas Videgarajus).

„Raginame Jungtinių Valstijų vyriausybę aukščiausiame lygyje persvarstyti šią politiką ir suteikti prioritetą tų berniukų ir mergaičių, nepaisant jų tautybės ir imigracijos statuso, gerovei bei teisėms“, – pridūrė jis.

Pats JAV prezidentas ir jo administracija vis labiau spaudžiami nutraukti migrantų šeimų išskyrimą vykdant „nulinės tolerancijos“ politiką, pagal kurią areštuojami ir baudžiamojon atsakomybėn traukiami visi suaugę žmonės, nelegaliai kirtę sieną.

Nuo gegužės pradžios nuo tėvų buvo atskirta daugiau kaip 2,3 tūkst. vaikų; šią praktiką garsiai smerkė teisių gynimo grupės, JAV politikai iš abiejų pagrindinių partijų, Jungtinės Tautos, dvasininkai ir buvusios JAV pirmosios ponios.

D. Trumpas anksčiau sakė norintis, kad šeimos nebebūtų išskiriamos, bet stengėsi versti kaltę opozicijoje esantiems demokratams. Juos prezidentas kaltino blokuojant įstatymo projektą dėl platesnio nelegalios imigracijos klausimo.

Atskyrimo atvejų labai padaugėjo nuo gegužės pradžios, kai generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas (Džefas Sešonzas) paskelbė, kad visi migrantai, nelegaliai kertantys JAV sieną su Meksika, bus areštuoti – net ir tais atvejais, kai suaugusieji siekia prieglobsčio.

Kadangi vaikų negalima siųsti į įstaigas, kuriose laikomi jų areštuoti tėvai, jie yra nuo jų atskiriami. Amerikos pediatrų akademija (AAP) perspėjo, kad tai vaikams daro „neatitaisomą žalą“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Tėvus REIKIA deportuot VIEN dėl grėsmės suteikimo vaikams.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS